Friday, September 22, 2023

2023’te Twitch’e gelecek özellikler açıklandı

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Twitch, 2023 için bir yol haritası yayınladı. Platform, reklamlardaki değişikliklerden yayıncıların para kazanmasına yardımcı olan yeniliklere kadar pek çok özellik sunacağını duyurdu.

Dünyanın en popüler canlı yayın platformu Twitch, 2023’te getireceği özellikler için bir yol haritası paylaştı. Yeni özellikler, reklamlar, yayıncılardan para kazanmaya yönelik yeni seçenekler gibi birçok konuyu kapsar.

Özellikler, şirketin yönetici direktörü Tom Verilli ve Mike Minton tarafından paylaşılan bir açık mektupta ele alındı. Buna göre platforma gelecek yenilikler yılın ilk yarısında görücüye çıkacak. İkili yaptıkları açıklamada şunları söyledi: “Bu yıl için ana odak noktamız, hem topluluklarınızın büyümesi hem de Twitch’teki gelirinizifadeler kullanılmıştır.

Reklam Teşvik Programı’nı kolaylaştıracak özellikler olacak

Yapılması gereken büyük değişikliklerden bazıları ‘Reklam Teşvik Programlarıiçinde olacak. Bu program, yayıncılara güvenilir, istikrarlı, Aylık reklam geliri elde edebilme O biliyordu. Ana hedef, önceden ayarlanmış reklam planlaması ve otomasyonu ile reklam yükünü hafifletmekti. Ancak yayıncılar, mevcut sistemi karmaşıklığı ve reklamlar üzerinde kontrol eksikliği nedeniyle eleştirdiler.

Bu şikayetlerin ardından Twitch’in değişiklikleri geldi. Verilli ve Minton’a göre program bu yıl içinde güncellenerek yayıncılara reklam sayısını ayarlama olanağı sağlayacak. daha fazla esneklik olacak. Ayrıca daha fazla görünürlük ve kontrol sağlamak için güncellenecektir.

ALAKALI HABERLER

Bir Twitch yayıncısı beyin sinyallerini kullanarak Elden Ring oynadı!

Yayın öncesi reklamlarda da değişiklikler var. Örneğin, saatte üç reklam göstermek, tüm yayın öncesi reklamları devre dışı bırak sağlayacak. Ayrıca Picture-in-Picture (PIP) özelliğinin bu reklamların çoğuna uyum sağlayacağından ve yayıncıların gelecek reklamları izleyicileri bilgilendirmek için işaretleyebileceklerinden bahsedildi.

Yayıncılar için para kazanmanın daha fazla yolu da bu yıl Twitch’e eklenecek

Bunun dışında Twitch, yayıncılara para kazanmanın yeni yollarını sağlayacağını da söylüyor. ‘ses ısırıkları’ adlı yeni bir sesli uyarı aracı ödenecek para sağlayacak.

Biraz sponsorluğun özellikleri de test edilecektir. Platform, yayıncıların markalarını mesajlarda, sohbetin üstünde veya kanalın herhangi bir yerinde yayınlayabileceklerini söylüyor. Bu şekilde, daha az rahatsız edici ve daha ilgi çekici bir sponsorluk deneyimi için çaba göstereceğiz.

Son olarak şirket, kanalları diğer platformlarda tanıtmak için yeni araçlar oluşturmanın yollarını da arıyor. Bu konuda kullanıcılar YouTube Shorts, TikTok gibi kısa video formatı videoları dışa aktarın. Twitch ayrıca, yayıncıların bu tür 20 adede kadar videoyu kanallarına sabitleyebileceğini söylüyor.

ALAKALI HABERLER

Twitch’te Yeni ‘Bit Skandalı’ Ortaya Çıktı: Anonim Yayıncı Ayda 24.000 Dolar Kazandı(!)

Kaynak :
https://www.eurogamer.net/twitch-set-to-offer-streamers-more-ways-to-make-money-and-update-ads-incentive-programme-in-2023

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents