Wednesday, September 27, 2023

400 milyon Twitter kullanıcısının verileri açıklandı

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

400 milyon Twitter kullanıcısının telefon numarası ve e-posta adresi gibi kritik verileri bir hacker forumunda satışa sunuldu. Donald Trump Jr ve Vitalik Buterin gibi önemli isimlerin yer aldığı veri tabanı için Elon Musk’a özel bir teklif de bulunuyor.

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter’da dikkat çekici bir gelişme yaşanıyor. Bildirildiğine göre, bir veya bir grup bilgisayar korsanı, 400 milyon kullanıcıdan gelen veriler ile bir veri tabanı yayınladı Twitter’ın aylık 450 milyon aktif kullanıcısı olduğu düşünüldüğünde bu rakamlar korkunç olduğunu söyleyebiliriz.

Siber saldırıları araştırın Hudson kayasıHabere göre söz konusu veri tabanında Twitter’ın hatta dünyanın en önemli isimlerinden bazılarına ait bilgiler yer alıyor. Hatta Donald Trump Jr., ünlü girişimci Kevin O’Leary ve Ethereum kurucusu Vitalik Buterin ve ABD devlet kurumları da veritabanındaydı.

Veriler 2022’nin başlarında kaydedildi!

cıvıldamak

400 milyon Twitter kullanıcısının verilerini satmaya çalışan bilgisayar korsanları, kullandıkları forumda akılda kalıcı ifadeler kullanıyor. Yani bu veri 2022’nin başlarıTwitter’daki bir güvenlik açığından yararlanarak ele geçirdiklerini söylüyorlar. Bu veriyi satın almak için Twitter sahibi Elon Musk ile iletişime geçildiği de iddia ediliyor.

ALAKALI HABERLER

2022’de en çok kullanılan şifreler açıklandı (en çok kullanılan = en çok saldırıya uğrayan)

Hacker veya bilgisayar korsanları Elon Musk’tan 276 milyon dolar istiyor

cıvıldamak

*400 milyon Twitter kullanıcısının veri tabanı için satış ilanı.

Bir bilgisayar korsanı forumunda satılık veriler için Elon Musk’a özel bir teklif var. Bilgisayar korsanı veya bilgisayar korsanları, Elon Musk’tan söz konusu verilerin başka birinin eline geçmediğinden emin olmasını istedi. 276 milyon dolar isterler.

ALAKALI HABERLER

500 milyona yakın WhatsApp kullanıcı numarası sızdırıldı (Türkiye’den de çok fazla veri var)

Doğru olduğu tespit edilen bilgiler

DeFiYield adlı bir şirket, sızan bilgilerle ilgili soruşturma yürüttü. Soruşturma çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı. Yani hakkında veriler doğruydu. Bu durumda sadece Twitter kullanıcılarının değil, tüm internet kullanıcılarının risk altında olduğunu belirtmek gerekiyor. Çünkü sızdırılan veriler, diğer şeylerin yanı sıra telefon numaralarını ve e-posta adreslerini içerir. Veritabanı kötü niyetli kişilerin eline geçer; kimlik avı, kripto dolandırıcılığı, SIM kart klonlama gibi siber saldırılarda artış demektir.

Kaynak :
https://twitter.com/RockHudsonRock/status/1606657136586625025?cxt=HHwWgsC84eeJ_8ssAAAA


Contents

More articles

Latest article

Contents