5 Çocuğunu yutarak öldüren akıl hastası bir annenin hikayesi

Andrea Yates, en küçüğü 6 aylık olan 5 çocuğunu 20 Haziran 2001’de vahşice kendi elleriyle öldürdü, ardından polisi arayarak suç duyurusunda bulundu. Kendisini şöyle savundu: “Şeytan onları ele geçirmişti, cennete gitsinler diye onları öldürdüm…”

Psikolojisi her yönüyle net olan Andrea Yates ve anneleri tarafından berbat Öldürülen çocuklarının hikayesinin derinliği gerçekten tüyler ürpertici.

Peki bir insan bu ruhsal bozukluk düzeyine nasıl gelebilir? andrea ve çocukları kan donduran Hikayesinin korkunç detayları neler?

Öncelikle Andrea’nın teşhislerinden biri olan “doğum sonrası depresyon”un ne anlama geldiğine bakalım.

doğum sonrası depresyon

Doğum sonrası dönemde Annede mental durumda geçici ve kendini sınırlayıcı değişiklikler olabilir. Bu, doğumdan sonraki ilk haftada başlayabilir ve 2 yıla kadar devam edebilir.

Doğum sonrası depresyonun bazı belirtileri şunlardır:

 • Anksiyete ve panik ataklar
 • Kontrol edilemeyen ağlama nöbetleri
 • zihin karışıklığı
 • Unutkanlık
 • Duygusal istikrarsızlık
 • Öfke
 • Çaresizlik
 • Ölüm ve intihar düşünceleri
 • Karar verme yeteneğinde azalma
 • düşmanlık
 • Üzüntü
 • yoğun umutsuzluk
 • kontrol kaybı
 • delirme korkusu
 • Hayatı anlamsız bulmak
 • Bebeğe aşırı ilgisizlik veya aşırı ilgi
 • bebeğe zarar verme

Andrea Yates’in geçmişi şimdiden onu bu tür olaylara hazırlamaya başlıyor.

Andrea Yates Russell Yates

Henüz 17 yaşındayken intihar düşünceleriyle boğuşan Andrea’nın, çocukluğundan beri yemek yedikten sonra kendini kusması olarak tanımlanabilir. Yeme Bozukluğu Bulimia nervoza hastasıydı ve depresyondaydı.

Andrea ve eşi, “doğanın izin verdiği kadar çok çocuğumuz olacak” düşüncesiyle evliliklerinin ilk günlerinde arka arkaya 5 çocuk sahibi oldular. Andrea’nın akıl sağlığı 4. çocuklarının doğumundan itibaren Kötüleşmeye başladı ve yine kendini öldürmeye çalıştı. Bu girişimler birkaç kez daha devam ettikten sonra kadına doğum sonrası depresyon teşhisi kondu.

Andrea, hastanede uzun süre kaldıktan sonra çocuklarını görmek için izin aldı.

andrea jat çocukları

Şizofreni ve doğum sonrası depresyonla mücadele eden anne, psikiyatri hastanesinde sürekli doktor gözetimindeydi. Şizofreni belirtileri gösteren Andrea’ya göre, oyuncak ayılar, ördekler ve yürüyen askerler gibi şeyler gördü

20 Haziran 2001’de çocuklarını görmek istedi ve maalesef eve gitmek zorunda kaldı. yayınlandı. O gün her şey patlayacaktı.

Trajik olay şöyle yaşandı:

Andrea Yates ailesi

Teksas’ın banliyölerindeki evlerinde yaşayan Andrea ve eşi Russell, sabahları aileleriyle birliktedir. kahvaltıdan sonra NASA mühendisi Russell Johnson, Uzay Merkezi’ndeki işine gidiyor.

Baba, evden çıktıktan kısa bir süre sonra Andrea banyoyu suyla doldurun Sırasıyla 7, 5, 3, 2 yaşındaki çocuklarını ve 6 aylık bebeğini metodik olarak boğdu. Korkunç vahşetin ardından önce polisi arayıp ihbarda bulundu, ardından kocasını arayarak hemen eve gelmesini söyledi.

“2 yıldır çocuklarımı öldürmeyi düşünüyorum.”

andrea jat çocukları

Eve gelen polis memuru Andrea’ya ne olduğunu sorunca, “Ben çocuklarımı öldürdüm.” cevabı aldım ve Andrea bunu 2 yıldır planlıyor. bilinen kişi

Polis, 7 yaşındaki en büyük çocuğun cesedini küvette yüzer halde buldu. Andrea’ya göre olay anında “en az sorun yaşayan” çocuk oydu. Diğer kardeşlerinin cesetleri de Andrea ve Russell’ın yatağında. bir battaniyeye sarılmış sermek.

“Şeytan bizimle televizyonda bir çizgi film karakteri gibi konuştu.”

dindar bir Hıristiyan Andrea Yates şunları da söyledi:

“Benim çocuklarım şeytan tarafından çizildi ve onları kurtarmanın tek yolu onları öldürmekti. Böylece cennete gidebilir ve Tanrı ile birlikte olabilirler. Böylece şeytan yok edilmiş olur. Şeytan sık sık televizyonda karşımıza bir çizgi film karakteri olarak çıkar ve bizimle konuşurdu.”

“Noah’ı nefes almayı bırakana kadar suya daldırdım. Kaç dakika sürdü bilmiyorum. Bir süre sudan çıkın “Üzgünüm.” Şöyle bir şey söyledi, ne söylediğinden pek emin değilim…”

Tutuklanan Andrea hapis cezası almadı.

anne çocuklarını öldürür

Savunma ekibinin itirazlarına karşın, Andrea tüm suçları işledi. gönüllü olarak dahil ve cezalandırılması için yalvardı. 2002 yılında jüri, Andrea’yı yargılamak için yeterli buldu ve ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.

Fakat sonra ruhsal bozuklukların teşhisi Suçsuz bulundu ve bir Teksas akıl hastanesine yatırıldı. Şimdi 58 yaşında olan Andrea Yates, hâlâ bir akıl hastanesinde yaşıyor.

Andrea Yates dosyası bilim dünyasında çok tartışmalara neden oldu. Hatta birçok bilimsel dergide makalelerde yer aldı.

Popüler Kültürde Andrea Yates:

Zindan Adası umutsuz ev kadınları

2004 yılında başlatıldı Umutsuz Ev Kadınları Dizinin senaristinin bu olaydan sonra diziyi yazmaya başladığı söyleniyor.

Ayrıca Leonardo DiCaprio’nun başrol oynadığı 2010 yılında piyasaya sürüldü. Zindan Adası Filmin bu olaydan ilham aldığı düşünülüyor.

ALAKALI HABERLER

Korkunç deneylerin yapıldığı ‘deliler sarayı’ olarak bilinen akıl hastanesinin şoke eden hikayesi

ALAKALI HABERLER

Çocukluğunda bir odaya hapsolmuş ve sadece 20 kelime bilen bir kızın ürkütücü hikayesi

ALAKALI HABERLER

Annesini 79 yerinden bıçaklayarak öldüren ‘katil Isabella Guzman’ nasıl sosyal medya fenomeni oldu?

Contents

Similar Posts