Saturday, September 23, 2023

8 yıldır güncelleme desteği alan Android telefon için yolun sonu!

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Bir akıllı telefon almak istediğimizde genellikle o modelin kaç yıllık yazılım güncellemesi alacağını düşünürüz. Bazı firmalar teknik özellikler ve tasarım açısından kaliteli modeller üretse de yazılım desteğinin olmaması nedeniyle kullanıcılar tarafından tercih edilmeyebilir. Bu noktada önemli bir gelişme yaşandı. 2015 yılında çıkış yaptı ve sekiz yıldır güncellemeler alıyor adil telefon 2 Yolun sonu göründü.

Fairphone 2 en son güncellemeyi Mart ayında alacak

Olumsuz çevresel ve sosyal etkileri en aza indiren akıllı telefonlar üretme sloganıyla 2013 yılında faaliyetlerine başlayan Fairphone, 2015 yılında başlattığı Fairphone 2’ye Android 10 güncellemesini geçtiğimiz yılın ortalarında yayınladı. Bugüne kadar beş büyük Android güncellemesi ve sekiz yıllık yazılım desteği alan akıllı telefon için yolun sonu yaklaştı. Cihaz, mart ayında aldığı son güncelleme ile yazılım desteğini kaybediyor.

İlk çıktığında Android 5.1 Lolipop Akıllı telefonun versiyonu donanımsal olarak güncel standartların gerisinde kalsa da yazılım tarafında her zaman güncel kalmayı başarmıştır. Son olarak geçtiğimiz yıllarda Android 9 sürümünü aldı. adil telefon 22022’de alındı Android 10 beşinci büyük Android güncellemesini deneyimledi

Xiaomi kullanıcıları kızgın: İki model için güncelleme desteği bitti!

Xiaomi kullanıcıları kızgın: İki model için güncelleme desteği bitti!

Xiaomi, güncelleme desteği sona eren modellerin listesini güncelledi. Bu kapsamda iki model için yolun sonuna gelindi.

tabii durum bu adil telefon 2 Onun için tam olarak bir son değil. Çünkü yazılım desteği resmi üretici firma tarafından sonlandırılmış olsa da Custom ROM’lar ile yaşayabilmektedir. Çünkü şu anda Android 11 tabanlı LineageOS 18.1 tercih edilebilir.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents