Saturday, September 23, 2023

Altay tankının transferi için dev anlaşma

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

BMC, Altay ana muharebe tankının iletimi için Güney Koreli şirket SNT Heavy Industries ile anlaşma imzaladı. 1500 beygirlik otomatik şanzıman için anlaşma bedelinin 200 milyon euro olduğu belirtildi.

Türkiye’de geliştirildi ve Milli Tank Üretim Projesi’nin bir parçası. Altay Ana muharebe tankı ile ilgili bugün önemli bir gelişme yaşandı. Bu yıl teslim edilmesi beklenen tanka vites kutusunun da dahil edilmesi için Güney Koreli bir şirketle anlaşmaya varıldığı açıklandı.

Savunma SanayiiST BMC’nin paylaştığı bilgilere göre tankı geliştiren Güney Kore merkezli şirket SNT ağır sanayi ile sözleşmeli. Firmanın geliştirdiği otomatik şanzımanın Altay tanklarında da kullanılacağı aktarıldı. Ayrıca anlaşmanın bedeli de açıklandı.

Sözleşme bedelinin 200 milyon euro olduğu bildirildi.

Ayrıca paylaşılan bilgilerde iki taraf arasındaki sözleşmenin bedeli de yer alıyor. 200 milyon avro bahsedildi. Otomatik şanzıman 1500 hp ne zaman teslim edileceği bildirilir 2023-2027 yılları arasında bildirildi.

Brifingde ayrıca, anlaşmada 130,9 milyon Euro’luk bir opsiyonun yer aldığı, bu opsiyonun kullanılması halinde ek teslimatların 2028’de başlayacağı ve 2030’da tamamlanacağı belirtildi. Bu yıl mayıs ayında teslim edilmesi beklenen 2 adet Altay tankına EST15K adı verilen şanzımanın da dahil edilmesi bekleniyor. Ayrıca depoda Hyundai Doosan üretimi DV27K dizel motorun da olacağı söyleniyor.

ALAKALI HABERLER

Türkiye’nin “Kızıl Kızıl” yerli insansız savaş uçağı ilk kez uçtu [Video]

Ayrıca iki tankın saha testlerinin 2025 yılına kadar devam edeceği belirtildi. Testler başarılı olursa Altay’ın seri üretim 2025’in başları planlandı.

Kaynak :
https://www.savunmasanayist.com/altay-tankinin-sanzimani-icin-kore-ile-sozlesme-imzalandi/

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents