Thursday, September 21, 2023

Apple, App Store geliştiricilerinin toplam gelirini açıkladı!

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Apple’ın piyasaya sürdüğü cihazların uygulama mağazası olan App Store, kütüphanesinde milyonlarca uygulama ve oyun barındırıyor. Şirket, bugün güncellediği raporuyla 2022’deki toplam Apple servis abone sayısını ve geçmişten bu yana App Store geliştirici gelirlerini ortaya koydu.

App Store Geliştiricilerinden Kazanç Rekoru!

Apple bugün iş istatistiklerini içeren dikkat çekici bir rapor yayınladı. Öyle ki bu rapora baktığımızda teknoloji devinin şu anda Apple’ın tüm servislerinde 900 milyonun üzerinde aboneye sahip olduğunu görüyoruz.

iOS uygulama mağazası

Raporda yer alan bilgilere göre, 2008 yılından bu yana App Store’da uygulama ve oyun yayınlayan tüm geliştiriciler toplam 320 milyar dolar kazandı. Apple, yalnızca uygulama mağazasındaki abone sayısının, Apple’ın tüm hizmetlerine yapılan aboneliklerin önemli bir bölümünü oluşturduğunu vurguladı.

Apple'ın App Store'unda beklenmedik değişiklik!

Apple’ın App Store’unda beklenmedik değişiklik!

Apple, uygulama mağazası App Store’da büyük bir değişiklik yaptı. Uygulama geliştiricilere yeni fiyatlandırma seçenekleri sunuldu.

Apple, dünya çapında 175 ülkeden 650 milyon kullanıcının App Store’a giriş yaptığını duyurdu. Paylaşılan rakamda 2022 yılında oyuncuların beğenisine sunulan Apex Legends ve Apple tarafından yılın uygulaması seçilen BeReal’in büyük katkı sağladığını belirtmekte fayda var.

Apple Music 100 milyondan fazla şarkı içerir

Apple tarafından yayınlanan raporda Apple Music de yer aldı. Şirket, 2022 yılında eklenen şarkılarla birlikte uygulamanın toplamda 100 milyondan fazla şarkıya ev sahipliği yaptığını duyurdu. Toplam dinleyici sayısının üçe katlandığının da altını çizdi. 2022 yılına ait diğer veriler ise şöyle;

  • Apple TV+ hizmetindeki yapımlar için 300 ödül ve 1.305 adaylık.
  • Apple Arcade oyunlarından 250 milyondan fazla oyun içi başarı.
  • Apple Fitness+ için 3.500 yeni egzersiz ve meditasyon eklendi.
  • Apple News+ için 3.000 yeni sesli haber.
  • İki faktörlü kimlik doğrulamasına sahip iCloud hesapları yüzde 95 arttı.

Peki siz Apple tarafından yayınlanan istatistikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents