Saturday, September 23, 2023

Apple, iPhone 15 ile Wi-Fi çıtasını yükseltiyor!

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

iPhone 14 serisi ile akıllı telefon dünyasının zirvesine oturan Apple, bu yılın son çeyreğinde piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni serisi üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Pek çok farklı özelliğe sahip iddialı seri hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

iPhone 15 serisi Wi-Fi 6E teknolojisine sahiptir

iPhone 13 ve 14 serisinde de gündeme gelen Wi-Fi 6E teknolojisinden beklenen seride de bahsediliyor. Ancak bu kez iddialar güçlü. Barclays analistleri Blayne Curtis ve Tom O’Malley, bu hafta yayımladıkları araştırma makalelerinde iPhone 15 serisinin Wi-Fi 6E teknolojisine sahip olacağını duyurdu.

Wi-Fi 6E

Daha önce Apple, Wi-Fi 6E teknolojisini 11 inç ve 12,9 inç iPad Pro’larda, 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’larda ve Mac mini modellerinde kullanıyordu. Şirket, iPhone 14 serisinde Wi-Fi 6 kullanmıştı. Apple, akıllı telefonlarıyla çığır açmak istiyor.

Apple, yenilenmiş iPhone 13'ü satmaya başladı: fiyatlar ne kadar?

Apple, yenilenmiş iPhone 13’ü satmaya başladı: fiyatlar ne kadar?

Apple’ın 2021 yılında kullanıcıların beğenisine sunduğu iPhone 13 serisi, yenilenen telefon hizmetiyle yeniden kullanıcılarla buluşmaya başladı.

Daha önce elde edilen bilgiler, cihaz hakkında önemli bilgiler içermektedir. Buna göre iPhone 15, TSMC’nin yeni nesil 3 nm teknolojisine sahip A serisi çipe sahip ilk modelleri olabilir. 3nm çip teknolojisinin işlem performansını yüzde 10 ila 15 oranında artırması ve güç tüketimini yüzde 30’a kadar azaltması bekleniyor. Öte yandan iPhone 15 Ultra, selefine göre kavisli ekranı ve ince çerçevesiyle sahne alacak. Ayrıca seri, ekran boyutları açısından da iPhone 14 serisi ile aynı kalıyor.

Wi-Fi 6E

Periskop lens teknolojisi, muhtemelen seride yeni Pro modellerde yer bulacaktır. Ayrıca uzun süredir konuşuluyor. Şimşek girdileriniz USB-C‘s ile değiştirilmesi büyük ihtimalle iPhone 15 modelleriyle birlikte gerçek olacak. Son olarak iPhone 14 Pro modelleriyle akıllı telefon dünyasına giriş yapan Dynamic Island, yeni serideki tüm modellerde bulunacak.

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents