Apple Watch düşme tespiti trafik kazasını tespit etti – SDN

Apple kısa süre önce iPhone’lar için Çarpma Tespiti ve Apple Saatler için Düşme Tespiti’ni tanıttı. Adından da anlaşılacağı gibi bu özellikler, kullanıcıların yaşadığı herhangi bir tehlikeli durumu tespit ederek harekete geçer. Sonunda Apple Watch, trafik kazası geçirdiğini anlayarak kullanıcısının hayatını kurtarmayı başardı.

Apple Watch, Düşme Tespiti, Trafik Kazası Fark Edildi

@Ezra_Black_ adlı bir Twitter kullanıcısı bugün hesabından paylaşarak Apple’a teşekkür etti. Paylaşıma göre Twitter kullanıcısı trafik kazası geçirdi ve Apple Watch’un düşme algılama özelliği bunu hemen fark etti. Daha sonra harekete geçti ve acil servisleri ve ortağını aradı.

Apple müşterisi de kazanın sarhoş bir sürücünün kendisine çarpması sonucu meydana geldiğini belirterek şu anda güvende olduğunu belirtti. Ayrıca, tüm bunları mümkün kıldığı için Apple’a teşekkür etti. Kazananların fotoğraflarını da kendi yazdığı gönderide paylaştı.

Apple, akıllı saatlerinde bir özelliği onayladı!

Apple, akıllı saatlerinde bir özelliği onayladı!

Apple’ın bu yıl piyasaya sürdüğü akıllı saat modelleri oldukça önemli bir işleve sahip. Peki nedir bu özellik?

Bu, Apple Watch’un bu şekilde hayat kurtardığı ilk sefer değil. Akıllı saat daha önce de birçok kullanıcının hayatını kurtarmıştı. Ayrıca vücut değerlerini dikkate alarak bir kişinin kanser teşhisi koymasına, diğerinin de hamile olduğunu fark etmesine yardımcı oldu. iPhone’lar da etkinleştirildiğinde insan hayatını kurtarmak için harekete geçti.

Apple Watch düşme algılama özelliğini nasıl etkinleştiririm?

Saat aracılığıyla etkinleştirilebilir

  • Apple Watch’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.
  • Önce SOS’a, ardından Düşme Algılama’ya gidin.
  • Düşme Tespitini etkinleştirin.

Telefonla etkinleştirmek için

  • Saatim’e dokunun.
  • Acil Yardım’a gidin.
  • Düşme Tespitini etkinleştirin.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple Watch ve iPhone’ların Olay Tespiti özelliklerinin gerekli olduğunu düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.


Contents

Similar Posts