Saturday, September 23, 2023

Bakan Varank’ın motosikletiyle yılbaşı servisi

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, zor şartlar altında çalışan kuryelerle yılbaşı gecesi fazla mesai yaptı. Yurt dışından aldığı yatırımla Türkiye’deki ilk Turkornlardan biri olan Getir’in Ankara’da kuryesi oldu. Varank, kurye kılığında, siparişleri motosikletle dağıttı.

Varank’ı görünce şaşırdılar

Bakan Varank, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi iktisat üçüncü sınıf öğrencisi Ebru Parti’nin sipariş ettiği dondurma, cips ve içecekleri zamanında teslim ettiği Altındağ’daki Şerife Bacı kız öğrenci yurduna gitti.

Kendisini tanımayan üniversite öğrencisi Bakan Varank, yeni yıla Parti’ye kuryelerle başladığını belirterek Sanayi ve Teknoloji Bakanı olduğunu söyledi. Partili, Bakan Varank’a sordu: “Gerçekten mi?” Şaşkınlığını gizleyemedi. Bakan Varank, yurtta kaç odalarının olduğunu sorunca Parti, “Sekiz” yanıtını verdi.

Getir, Alman Rakibi Gorilleri Satın Aldı!

Getir, Alman Rakibi Gorilleri Satın Aldı!

Hem ülkemizde hizmet veren hem de yurt dışında ülkemizi başarıyla temsil eden Getir, Alman rakibi Gorillas Technologies’i satın aldı.

Togg boyaması hediye edildi

Bakan Varank, Türk Otomobil Togg’unun seri üretim bandından çıkarılması anısına Parti’nin kaldığı odada tabloyu takdim etti. Varank, genç kızla birlikte oda arkadaşlarına TÜBİTAK’ın bilimsel ve kültürel yayınlarının bulunduğu çantaları hediye etti.

Bakan Varank, patronla görüştüğünü belirterek, bu siparişlerden ücret alınmayacağını ve ödemenin iade edileceğini söyledi. “İyi yıllar, arkadaşlarınıza merhaba deyin.” söz konusu. Yurdun 570 öğrenci kapasiteli olduğunu duyan Varank, yurt çalışanlarına da iyi yıllar diledi.

Umarım iyi yıldızlar verirler

Siparişi teslim eden Varank, Getir uygulamasında kurye olarak fotoğrafını görünce “Umarım iyi yıldız verirler. Biz de para almadık” dedi. herkesi güldürdü. Bakan Varank’ın öğrencinin telefonda söylediği “Siparişten memnunsanız yıldız verin” sözleri bir süre sonra gülümsetmesine neden oldu.

Varank daha sonra yurttan ayrılarak Getir’in Etlik’teki dağıtım merkezine geçti. Kurucu ortak Tuncay Tütek’i Varank’a getirin, yetkililer eşlik etsin. Varank, burada yaptığı açıklamada, “Kolay bir iş değil. Bir kere hava soğuktu. Arkadaşlarımızın ne kadar uğraştığını gördük. Müşteriyi memnun ettiğimizi düşünüyorum. Çünkü ürünleri bedava verdik. Patronla anlaştık. O da yapmazdı” dedi. Para almayın. Hediyeler de getirdik. İlk teslimatta 5 yıldız verdiler, iyi iş çıkardığımızı düşünüyorum.” söz konusu.

Farkındalık yaratmak istedik: Merkezdeki kuryelerle konuşup dileklerini dinleyen Varank, şu değerlendirmelerde bulundu: “Yılbaşını onlarla geçirip anılarını sormak istedik ki bir nebze farkındalık olsun. kurye arkadaşlarımızın devamı bizim için de farklı bir deneyim oldu.

Kar kış demeden çalışıyorlar:Kar kış demeden vatandaşlarımızın ürünlerini güvenle evlerine teslim edebilmeleri için kurye arkadaşlarımız büyük bir gayretle çalışıyorlar. İstekleri zaman zaman su yüzüne çıkar. Farklı şirketlerin farklı uygulamaları vardır. Hükümet olarak kurye arkadaşlarımızdan ve hayatlarını kolaylaştırmak için neler yapabileceğimizden bahsederken hep dolu bir gündemimiz oluyor.

2022 kolay bir yıl değildi. Pandemiden kurtulduk dediğimiz bir dönemde dünyada Rusya-Ukrayna savaşıyla başlayan bir enerji krizi patlak verdi. Bunun ekonomik etkileri tüm dünyayı sarsıyor. Bu alanda da bugüne kadar sabit gelirli vatandaşlarımızın asgari ücret konusunda ya da enflasyonla mücadele konusunda gerekli adımları atması için elimizden geleni yapmaya çalıştık. İnşallah 2023’te de devam edeceğiz.

2023 yılının huzurlu ve mutlu bir yıl olmasını temenni ediyorum. Tüm çalışma arkadaşlarımızın yeni yılını kutlarım. Kar kış demeden gece çalışıp gündüz çalıştıkları için vatandaşlarımız huzur ve güven içinde çok daha rahat bir hayat yaşayabiliyor. Onlara çok teşekkür ederim.

Bakan Varank, merkezde Getir kuryelerine de baklava ikram ederek çeşitli hediyeler verdi.

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents