Thursday, September 21, 2023

Blizzards, Bitcoin madenciliğini kolaylaştırdı

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Dünyanın en popüler kripto varlıklarından biri olan Bitcoin madenciliği kar fırtınası nedeniyle kolaylaştı. Bu durumun sebebi Bitcoin’in hashrate adı verilen algoritmasıdır.

ABD’de devam eden kar fırtınaları ülke genelinde pek çok soruna yol açarken, Bitcoin madencilerinin işini kolaylaştırmış görünüyor. Çünkü fırtınalar nedeniyle Bitcoin madenciliğinin zorluğu Yüzde 30 büyük ölçüde azaldı.

bitcoin madencilik zorluğuHashrate adı verilen bir değerle ölçülür. Fırtına öncesi 230 EH/s olan hashrate zorluğu 230 EH/s’den 155 EH/s’ye düştü. Bu, sistemlerin karma hızları daha kolay çözebileceği anlamına gelir.

hash oranı nedir? Bitcoin madenciliği ile ne ilgisi var?

bitcoin

hash oranı veya hash gücü olarak adlandırılan hashrate, saniyede kaç tahminin gerekli olduğudur. Normalde, her yeni Bitcoin blogu her 10 dakikada bir görünür. Bu dengeyi sağlamak için madenci sayısına bağlı olarak, hash oranını düşür veya yükselir. Ne kadar çok madenci varsa, hashrate o kadar yüksek olur.

CoinMetrics verilerine göre 230.000.000.000.000.000.000 (230 trilyon), bu rakam fırtınadan sonra 155.000.000.000.000.000.000’e (155 trilyon) düştü. Hash değerini bulan madenciler kendilerine Bitcoin kazandıkça, madencilerin kar elde etme şansları da benzer oranda arttı.

ALAKALI HABERLER

Dünyanın En Büyük Bitcoin Madencilik Şirketlerinden Biri Olan Core Scientific İflas Etti: İşte Nedeni

ABD Ulusal Hava Servisi geçtiğimiz günlerde ABD’nin birçok bölgesini elektriksiz bırakan ve şimdiye kadar 22 kişinin ölümüne neden olan kar fırtınasıyla ilgili bir uyarı yayınladı. Bu uyarının ardından ABD’deki madenciler faaliyetlerinin durdurulmasıbazı madenciler de anında elektriksiz kaldı.

Kaynak :
https://www.coinkolik.com/bitcoin-madencilik-zorlugu-kar-firtinasina-kapildi/

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents