Wednesday, September 27, 2023

BYD, Tesla’yı geride bırakarak en büyük EV üreticisi oldu

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Elektrikli otomobil dünyasında rekabet her geçen gün artıyor. Çin’den otomobil üreticisi BYD2022’de Tesla’yı önemli bir farkla geçmek dünyanın en büyük elektrikli araç (EV) üreticisi. oldu. Çinli şirket hem tamamen elektrikli hem de plug-in hibrit modelleriyle Tesla’yı yakalamayı başardı.

BYD, 2022’de 1,8 milyon elektrikli otomobil satarak Tesla’yı geçti

Güney Çin Sabah Postasında Öne Çıkanlar haberlere Rapora göre dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi açıklandı. BYD, dünya çapında toplam 911.000’den fazla tamamen elektrikli ve 946.000’den fazla plug-in hibrit araç sattı. 1.86 milyon araba müşterilerinin beğenisine sunuldu. Tesla ise yıl boyunca 1,3 milyondan fazla elektrikli otomobil sattı.

Çinli kullanıcıların BYD’nin yükselişinde büyük etkisi var. Tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik durgunluk, insanları Tesla gibi ithal modeller veya yabancı markalar yerine BYD gibi daha ucuz ve yerli markalara yöneltti. BYD’nin tamamen elektrikli otomobillerinin Çin’de popülerlik kazanmaya başladığının altını çizelim.

Formula 1'e sürpriz yeni takım!

Formula 1’e sürpriz yeni takım!

Andretti Cadillac adlı yeni şirket, “tamamen Amerikan Formula 1 takımı” hedefiyle kuruldu.

BYD’nin ürün yelpazesi Tesla ve diğer rakiplerinden çok daha uygun. Çin’deki satışlar 29.000$ ile 58.000$ arasında değişiyor. tesla, Nio ve xpeng 37 bin dolar gibi rakiplerin başlangıç ​​fiyatıyla otomobil sattığını da belirtmek gerekiyor.

BYD, elektrikli araç sektörüne pil üreticisi olarak girdi. lityum/demir/fosfat pil Ekipleriyle birlikte Çin’de kaliteli bir marka haline gelen firma, pil teknolojisi sayesinde sektöre kısa sürede adapte oldu. Bu piller daha yüksek enerji yoğunluğuna sahiptir ve aynı zamanda aşırı ısınmaya karşı dayanıklıdır.

Tesla, şimdilik tamamen elektrikli otomobil endüstrisinde lider olmaya devam ediyor. Ancak BYD’nin yıl boyu güncellemesi, bunun 2023’te değişebileceğini gösteriyor.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Contents

More articles

Latest article

Contents