Thursday, September 21, 2023

Çin Başkonsolosluğu 4 bin araçlık müjdeyi verdi

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Chip krizi ve Covid-19 pandemisi nedeniyle dünya çapında yaşanan araç stok sorunlarına karşı bir adım daha atıldı. Çin’in Türkiye Başkonsolosluğu’ndan yapılan açıklamaya göre, Çin’den 4 bin arabanın Derince limanına geleceği bildirildi. Iyi Arabalar Türkiye’de mi kalacak?

Çin konsolosluğu: 4 bin araç Türkiye yolunda

Otomobil üretiminde bir numara olan Çin, Avrupa ve Türkiye’deki sıfır otomobil stoğu sorununu çözmek istiyor. Chip krizinin arz ve talep arasında yarattığı düzensizlik nihayet sona eriyor. Çin Başkonsolosluğu sözcüsü, Türkiye’ye 4 bin aracın geleceğini söyledi.

Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Türkiye’de Derince Limanı’na ulaşmak için Çin’in Şangay Limanı’ndan 4 bine yakın araç hareket etti” ifadeleri kullanıldı. Ancak Derince Limanı’na gelen araçların Türkiye’de kalıp kalmayacağı belirsiz.

Sıfır Otomobillerde Bayi Terörü: Araç Var, Satış Yok!

Sıfır Otomobillerde Bayi Terörü: Araç Var, Satış Yok!

Araçlar yeni araba almak isteyen vatandaşlar yerine galerilere satıldığı için stoklar hızla tükeniyor. Detaylar burada…

Şangay limanından çıkan arabaların marka ve modelleri şu an için bilinmiyor. Yerel kaynaklara göre araçlar Çinli Chery markasına ait. Geçtiğimiz haftalarda Türkiye pazarına giren Chery’nin elindeki 4000 adet stok modelinden bir kısmını Türkiye’ye getirdiği iddia edildi.

Ayrıca son aylarda pazar araştırması yapan firmaların açıklamaları ile yeni araba almak isteyen ya da dolaylı yoldan satın almak isteyen vatandaşların geri bildirimleri örtüşmüyor. Bu durumun birkaç nedeni vardır.

Halkın büyük çoğunluğu uygun fiyatlı modellerden etkileniyor (ilgili satış verilerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz). Ancak 2019 yılından sonra ekonomik koşullar kötüleşirken yeni araçlara ilgi arttı.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!


Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents