Thursday, September 28, 2023

Coinbase yüzlerce çalışanını işten çıkarıyor

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Kripto para borsası Coinbase, toplam iş gücünün %20’sini oluşturan 950 çalışanını işten çıkaracağını duyurdu. Bu kararın kripto para piyasalarının düşük performans göstermesi nedeniyle alındığı belirtildi.

Kripto para birimlerinin zaten zayıf olan durumu, dev borsa FTX’in çöküşünün ardından daha da kötüleşti ve önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC) son zamanların en düşük seviyelerine düştü. Doğal olarak bu durum sektördeki birçok firmayı mağdur etmiş hatta bazıları iflas ilan etmiştir.

Bugün gelen bilgiler dünyanın belli başlı borsalarından geliyor. Coinbase’ler bu kötü gidişat nedeniyle adım atacağını ortaya koydu. CEO Brian Armstrong’un açıklamalarına göre Amerikan şirketi, çalışanlarının önemli bir bölümünü istihdam ediyor. reddetmek plan. Bu hamle Coinbase’i son zamanlarda toplu halde personelini işten çıkaran şirketler arasına sokuyor.

950 çalışan işten çıkarılacak

Armstrong bu gelişmeyi personele bir e-posta ile duyurdu. Açıklamada toplamda 4750 olan toplam çalışan sayısının, %20’ye tekabül eden 950 kişi görevden alındığı açıklandı. Şirket, toplu işten çıkarmalar, ‘kripto para piyasalarındaki gerilemenin üstesinden gelmek’ ekledi çünkü

Armstrong, kara para aklama ve dolandırıcılıkla suçlanan FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’den de söz etti.sektördeki vicdansız aktörlerCoinbase’in maliyet düşürme çabalarını da etkilediğini belirtti. 39 yaşındaki iş adamı yaptığı açıklamalarda da şunları söyledi:Çalışma arkadaşlarımızla vedalaşmak her zaman acı verici olsa da, iş gücünde değişiklik yapmadan maliyetlerimizi yeterince düşürmemiz mümkün değildi.”

Bu, Coinbase’in son zamanlardaki ilk ateşlemesi değil. Dev şirket, yine yaz aylarında maliyetleri kısacak yaklaşık 1.100 Çalışanını işten çıkardığını açıkladı. Ayrıca Kasım ayında 60 çalışan da işten çıkarıldı.

Kripto sektörünün yanı sıra, diğer teknoloji devletlerinden gelen devam eden ekonomik belirsizlik nedeniyle son aylarda benzer hamleler yapıldı. Birkaç gün önce Amazon, 18.000 çalışanını işten çıkaracağını duyurdu.

Son zamanlarda hangi şirketlerin toplu halde çalışanlarını işten çıkardığını merak ediyorsanız aşağıdaki içeriğimize göz atın.

ALAKALI HABERLER

2022’de 150.000’den fazla teknoloji çalışanı işten çıkarıldı: Bunlar, yakın zamanda toplu halde çalışanlarını işten çıkaran şirketler.

Contents

More articles

Latest article

Contents