Friday, September 29, 2023

Donald Trump yakında Twitter’a dönebilir

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

ABD eski Başkanı Donald Trump’ın kurucusu olduğu sosyal medya platformu Truth Social’dan ayrılarak Twitter’a geri döneceği konuşuluyor. Bildirildiğine göre, Trump, Truth Social ile olan anlaşmasını yenilemeden geri dönecek.

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabı, 2021’in başlarında Kongre Binası’na yapılan baskının ardından kalıcı olarak askıya alındı. Birçok platformdan yasaklanan Trump, daha sonra kendi sosyal medya platformunu kurdu. Twitter benzeri bu platforma ‘Truth Social’ adı verildi.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından Trump’ın hesabı yedek açıldı. Ancak ünlü iş adamı ve siyasetçi henüz platforma dönmedi. Şimdi bu sorunla ilgili bazı gelişmeler var.

Trump, Truth Social’ı bırakıp Twitter’a dönebilir

Alınan bilgilere göre Trump’ın sıfırdan kurulmasına yardımcı olduğu Truth Social ile ilişkisi var. anlaşma oluşur. Bu, girişimcinin tüm gönderilerini önce Truth Social’da yayınlamasını ve aynı gönderiyi başka bir platformda paylaşmak için altı saat beklemesini zorunlu kılar.

Yuvarlanan taşlar Konuya yakın iki kişiden alıntı yapılan bir haber, Trump’ın anlaşmayı yenilemek istemediğini ve Twitter’a dönmeyi planladığını gösteriyor. geçen hafta NBC Trump tarafından yayınlanan bir başka haberde, Trump’ın ekibinin Facebook’un ana şirketi Meta’ya hesabının yeniden açılması için talepte bulunduğu bildirildi.

Her iki rapor da eski ABD başkanının popüler platformlara geri dönmek istediğini ortaya koydu. Trump’ın Twitter hesabı artık açık Tekrar söylememe izin ver. Ancak hesaptaki en son tweet 8 Ocak 2021 tarihinde atıldı.

ALAKALI HABERLER

Elon Musk, Twitter’a Gelen Yeni Özellikleri Duyurdu: Reklamsız Twitter ve Daha Fazlası…

Trump’ın Truth Social ile anlaşması Haziran- ayda bitecek. Twitter ve Facebook’a geri dönmek istemesinin ana nedeni 2024’tür. yeniden seçilmek için aday olmak Daha fazla kişiye ulaşmak istediği için istiyor olabilir. Truth Social ise, Trump’ın varlığı nedeniyle hala hayatta kalıyor. Bu da bir ayrılma durumunda platformun çökebileceğini gösteriyor.

Kaynak :
https://gizmodo.com/donald-trump-truth-social-twitter-facebook-tmtg-1850017818


Contents

More articles

Latest article

Contents