Friday, September 29, 2023

En İyi Saç Düzleştirici Modelleri – 2023

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Saç düzleştiriciler günümüzde en çok kullanılan saç şekillendiriciler arasında yer almaktadır. Cafe Madrid mağazalarında birçok farklı saç düzleştirici modeli bulabilirsiniz. Ancak saç düzleştirici alırken saçınıza zarar vermeyecek bir model seçmeniz önemlidir. Bu doğrultuda bu yazımızda en iyi saç düzleştirici modelleri listemizle karşınızdayız! Sizler için hazırladığımız listemize göz atarak piyasadaki en iyi saç düzleştirici modelleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

En iyi saç düzleştirici modelleri listemize devam etmeden önce, saç düzleştirici alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini konuşmanın önemli olduğunu düşünüyoruz. Böylece cihaz seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Saç düzleştirici alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Saçları düzleştirmek genellikle harika sonuçlar verir. Ancak bu işlemin saça zarar verebildiği de bir gerçektir. Özellikle uzun vadede çok fazla saç düzleştirme saçlarda ciddi yıpranmalara neden olabilir. Bu nedenle, aşınmayı azaltmak için doğru özelliklere sahip bir saç düzleştirici kullanın. Bu dönemde yeni bir saç düzleştirici almak istiyorsanız birkaç noktaya dikkat etmelisiniz.

  • Saç düzleştirici denilince ilk dikkat etmeniz gereken şey plaka malzemesidir. Seramik, bakır ya da titanyum gibi birçok farklı plaka malzemesi olduğu söylenebilir. Ayrıca plaklar üzerine keratin veya badem yağı kaplamalar kullanılabilir. Saçınızın şekillendirme sırasında yıpranmasını istemiyorsanız, mümkün olduğunca düz plakaları tercih edebilirsiniz.
  • Malzemenin yanı sıra plaka boyutları da saç düzleştirici seçerken dikkat etmeniz gerekenler arasında yer alıyor. Kısa saçlara sahipseniz daha ince düzleştiricileri tercih edebileceğiniz gibi, uzun ya da kalın saç tipleri için geniş plakaları tercih edebilirsiniz.
  • Saç düzleştirici seçerken saç düzleştiricinin ısıl özelliklerine dikkat edin. Çünkü saçınızın yanmaması için doğru ısıyı kullanmak çok önemlidir. Bu nedenle ısı ayar seçeneği daha fazla olan cihazları tercih edebilir veya düşük ısı fonksiyonlu saç düzleştiricileri kullanabilirsiniz. Ayrıca akıllı ısı sabitleme fonksiyonuna sahip cihazları tercih ederek saçınızın nem dengesini korumada en etkili sonuçları elde edebilirsiniz.
  • Saç düzleştirici alırken sahip olduğu ekstra fonksiyonlara da dikkat edin. Böylece saçınızın sağlığını korumasına yardımcı olabilirsiniz. Örneğin iyon teknolojisi veya yüzen plak sistemleri saç yıpranmasını minimuma indiren özellikler arasındadır. Ayrıca buhar teknolojisi kullanan cihazlar da parlaklık sağlama konusunda oldukça başarılı.
  • Bir saç düzleştirici almak istiyorsanız sadece saç sağlığı özelliklerini değil, bazı teknik özelliklerini de göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin otomatik kapanma özelliğine sahip cihazlar tercih edilerek yangın gibi istenmeyen durumların önüne geçilebilir. Ayrıca hızlı ısınma işlevine sahip bir cihaz seçerek daha hızlı başlayabilirsiniz.

En iyi saç düzleştirici tavsiyesi

Babyliss ST492E Düz buhar

Babyliss ST492E Steam Straight sizler için hazırladığımız en iyi saç düzleştirici modelleri listemizin başında yer alıyor. Pürüzsüz düz saçlar istiyorsanız, Babyliss’in bu cihazı tam size göre! Çünkü bu cihaz Advanced Ceramics adı verilen bir ısıtma sistemi kullanıyor. Bu sistem sabit bir sıcaklığın korunmasına yardımcı olur. Böylece saçlarınızı en doğru şekilde düzleştirmeniz mümkün hale gelir.

en iyi saç düzleştirici yorumları

39 mm genişliğinde plakalara sahip olan Babyliss ST492E Steam Straight’in bir diğer özelliği de 360° buhar teknolojisi. Pürüzsüz bir etki yaratmak için plakaları açıp kapatarak etkinleştirdiğiniz buhar fonksiyonu kullanılır.

Ayrıca buhar teknolojisi saça parlaklık verir. Dolayısıyla bu cihaz, kullanıcılarının kullanım sonunda kuaförden yeni çıkmış gibi sonuç almalarını sağlar. Babyliss ST492E Türkiye’de doğrudan Steam 2.200 TL’den başlayan fiyatlarla Başlangıç ​​fiyatlarından satılmaktadır.

Fonksiyonlar eksiklikler
hızlı ısıtma Dijital görüntü
Sabit ısı ayarı sesli uyarı sistemi
geniş tabaklar
dolaşık açıcı tarak başlığı
otomatik olarak kapat

Dyson Corrale

En iyi saç düzleştirici listemizde ikinci sırada Dyson Corrale var. Saça zarar vermeyen bir saç düzleştirici arıyorsanız bu cihaza bir şans vermelisiniz. Dyson Corrale, akıllı sıcaklık kontrolü ile öne çıkıyor. Bu fonksiyon sayesinde cihaz sıcaklığını belli bir seviyede tutmaktadır. Ayrıca cihaz, saçlarınızı daha az ısı ile şekillendirmenizi sağlar. Dyson Corrale saç yıpranmasını bu şekilde en aza indirir.

en iyi saç düzleştirici

Dyson Corrale’i diğerlerinden ayıran bir diğer özellik ise kablosuz olarak kullanılabilmesidir. Cihaz kablosuz olarak 30 dakika süreyle kullanılabilir. Şu anda Dyson Corrale’nin şarj süresi 70 dakika. Elbette cihazı kablolu kullanmak da mümkündür.

Ayrıca Dyson Corrale bakır plakalar sayesinde saça zarar vermeden şekil verilmesini mümkün kılıyor. Tamamen farklı bir tasarıma sahip olan bu cihaz, farklı saç modelleri yaratmak için idealdir. Dyson Corrale, 9.000 TL’den Başlangıç ​​fiyatları ile kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Fonksiyonlar eksiklikler
3 hassas ısı ayarı (165°C, 185°C ve 210°C) sesli uyarı sistemi
Azaltılmış ısı tüketimi iyon özelliği
Akıllı sabit ısı fonksiyonu
kablosuz kullanım

Remington S8598 Keratin Korumalı

Saçınızı korurken şekillendirebileceğiniz bir diğer saç düzleştirici ise Remington S8598 Keratin Protect. Bu cihaz seramik plakalar kullanır. Cihazı farklı kılan temel özelliği plakalarında badem yağı ve keratin bulunmasıdır. Bu sayede saçlarınıza zarar vermeden şekil verebilirsiniz. Üstelik bu işlem sırasında saçlarınız zarar görmez. Buna göre cihaz, saçlarınızı profesyonel bir şekilde şekillendirmenizi sağlar.

en iyi saç düzleştirici

Cihaz üzerinde dijital sıcaklık göstergesi bulunmaktadır. Bu gösterge sayesinde cihazın sıcaklığını kontrol etmek mümkündür. Ayrıca cihazda bulunan akıllı sensörler sayesinde otomatik sıcaklık kontrolü sağlanmaktadır. Bu düzenleme saçın nem içeriğine bağlı olarak gerçekleşir. Bu nedenle Remington S8598 Keratin Protect saçınızı kuaförden çıkar çıkmaz şekillendirirken kırılmaya karşı korur. Remington S8598 Keratin Korumalı, 1.400 TL’den başlayan fiyatlarla Başlangıç ​​fiyatlarından satılmaktadır.

Fonksiyonlar eksiklikler
Hızlı ısıtma fonksiyonu iyon özelliği
Dijital sıcaklık göstergesi sesli uyarı sistemi
otomatik olarak kapat
150°C’den 230°C’ye kadar 5 farklı ısı ayarı
Sabit ısı tutma işlevi
turbo işlevi

Braun Saten Saç 7 ES2-ST 710

Uzun yıllardır en iyi saç düzleştirici modellerini üreten Braun, hazırladığımız listede yer alıyor. Braun Satin Hair Iontec ST710, saça zarar vermeden profesyonel şekillendirme için tasarlanmıştır. Bu doğrultuda Iontec teknolojisi, cihazın öne çıkardığı ilk özellik oluyor. Bu özelliği sayesinde saçlar çok daha düz ve parlak görünür. Böylece elektriklenmeden saçları düzleştirmek mümkün hale gelir. Iontec fonksiyonunu cihaz üzerindeki butonu kullanarak aktif hale getirebilirsiniz.

Aynı zamanda Iontec fonksiyonu saçın nem dengesini korumak için oldukça etkili bir teknolojidir. Ayrıca cihazın tamamı seramik plakalar kullanması saç yıpranmasını azaltmada oldukça etkilidir. Bu plakalar kullanılan cafe-madrid.com sayesinde çok pürüzsüz bir özelliğe sahiptir. Buna göre saçların daha az yıpranması açısından oldukça etkili bir özellik olduğunu söylemek mümkündür.

Cihazda dijital sıcaklık göstergesi bulunmaktadır. Bu gösterge ile sıcaklığı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca cihazda kullanılan plakalar hareket edecek şekilde tasarlanmıştır. Bu, saç yıpranmasını en aza indirmeyi mümkün kılar. Braun Saten Saç 7 ES2-ST 710, 3.500 TL’den Başlangıç ​​fiyatları ile kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Fonksiyonlar eksiklikler
Dijital sıcaklık göstergesi sesli uyarı sistemi
Aşınmayı ve elektriklenmeyi önleyen Iontec teknolojisi
hızlı ısıtma
pikap teknolojisi
%100 seramik plakalar
otomatik olarak kapat
130°C’den 200°C’ye kadar 15 farklı ısı ayarı

Arzum AR582

Farklı ısı ayarlarına sahip olan Arzum AR582 BUKA, saçlarınızı en doğru şekilde şekillendirmenize yardımcı olur. Doğru ısı ayarı ile saçlarınıza zarar vermeden şekillendirmeniz mümkün hale gelir. Aynı zamanda oldukça geniş plakalara sahip olan bu cihaz sayesinde saçlarınızı pratik ve hızlı bir şekilde şekillendirebilirsiniz. Bu nedenle bu cihaz tüm saç tiplerinin rahatlıkla kullanabileceği en iyi saç düzleştiricilerden biridir.

Arzum AR582

Cihaz ayrıca dönen kablosu ile de oldukça pratik bir kullanım sunuyor. Arzum AR582 titanyum seramik plakalara sahiptir. Bu, şekillendirme sırasında saçta oluşabilecek hasarın önüne geçer. Arzum AR582 aynı zamanda iyon teknolojisine sahip bir cihaz olarak da öne çıkıyor. Bu nedenle bu model, kabaran saçlarda da oldukça etkili olan saç düzleştirme modellerinden biridir. ARZUM AR582, 2.700 TL’den başlayan fiyatlarla Başlangıç ​​fiyatlarından satılmaktadır.

Fonksiyonlar eksiklikler
Dijital sıcaklık göstergesi sesli uyarı sistemi
titanyum seramik tabak otomatik olarak kapat
geniş tabaklar
iyon teknolojisi
Kilit sistemi
150°C ila 230°C arası sıcaklık ayarı

Philips HP8361/00 Procare keratin

En iyi düzleştiricilerden biri olan Philips Procare ile saçlarınıza şekil verirken bakım yapabilirsiniz. Seramik plakaların kullanıldığı bu cihazda plakaların içerisinde keratin katkısı bulunmaktadır. Ayrıca cihazın hassas bir titreşim işlevi vardır. Bu iki fonksiyon sayesinde cihaz, her bir saç telinin düzgün bir şekilde taranmasını ve düzleştirilmesini sağlar.

en iyi saç düzleştirici markası

Yeni nesil teknolojileriyle ön plana çıkan cihaz, iyon işlevine de sahip. Bu da saçların kabarmadan şekillendirilmesini mümkün kılar. Oldukça hızlı ısınan bu cihazın maksimum sıcaklığı 230°C’dir. Ayrıca cihazın otomatik kapanma işlevi de vardır. Philips Hp8361/00 Procare Keratin, 2.000 TL’den Başlangıç ​​fiyatları ile kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Fonksiyonlar eksiklikler
döner kordon sesli uyarı sistemi
Otomatik ısı ayarı Kilit sistemi
iyon teknolojisi
otomatik kablo
Dijital görüntü

Grundig HS 5330

Hem pürüzsüz hem de sağlıklı saçlar istiyorsanız Grundig HS 5330 kullanabileceğiniz en iyi saç düzleştiricilerden biridir. Keratin kaplamalı seramik plakalar sayesinde bu cihaz mükemmel saç şekillendirme sağlar. Ayrıca hareketli plakalar sayesinde saçların zarar görmesini engeller. Ayrıca cihaz saçın nem dengesinin korunmasında da oldukça etkilidir.

Grundig HS 5330

Grundig HS 5330 dijital sıcaklık göstergesine sahiptir. Cihaz üzerinde bulunan gösterge sayesinde pişirme ayarını kolayca yapabilirsiniz. Bu sayede saçınız için doğru sıcaklığı ayarlayarak saçlarınızın yıpranmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca cihazda otomatik kapanma ve kilitleme sistemi mevcuttur. Grundig HS 5330, 460 TL’den Başlangıç ​​fiyatlarından satılmaktadır.

Fonksiyonlar eksiklikler
hızlı ısıtma sesli uyarı sistemi
otomatik olarak kapat
Dijital sıcaklık göstergesi
Kilit sistemi
140°C’den 210°C’ye kadar farklı ısı ayarları
Keratin kaplama seramik tabak

En İyi Saç Düzleştirici Modelleri: Genel Değerlendirme

Saç düzleştiriciler günümüzde en çok kullanılan saç şekillendirme cihazları arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda gelişen cafe-madrid.com ile birlikte pek çok farklı saç düzleştiriciye rastlamak mümkün hale gelmiştir. Her birinin farklı özellikleri vardır. Bu dönemde saç düzleştirici seçimi yaparken sadece saçınızı düzleştirmeye değil saç sağlığınızı korumaya da dikkat etmelisiniz.

Sizin için en iyi saç düzleştirme cihazlarının bir listesini hazırladık. Listemizde yer alan cihazların özelliklerinden ve dezavantajlarından bahsettik. Bu yüzden sizler için hazırladığımız en iyi saç düzleştirici modelleri listemize göz atarak kendinize en uygun saç düzleştirici modelini seçebilirsiniz.

Contents

More articles

Latest article

Contents