Facebook Messenger’ın uçtan uca şifreli sohbeti genişliyor!

Uçtan uca şifreleme Özellik, başta mesajlaşma uygulamaları olmak üzere birçok platformda kullanıma sunuluyor. Bununla Facebook haberci Uçtan uca şifreli sohbetler için bugün yeni bir güncelleme geldi Meta testi yani uçtan uca şifreleme. genişletmek başladığını duyurdu.

Messenger, uçtan uca şifrelemeyi daha kullanılabilir hale getiriyor

Uçtan uca şifrelenmiş sohbetler, altı yıldan uzun bir süre önce Messenger’a sunuldu. Bu nedenle yeni bir özellik olduğu söylenemez. Bununla birlikte, standart uçtan uca şifreli sohbetler, uzun süredir bir beta özelliği olmuştur. Meta bu konuda yeni bir karar aldı.

Facebook Messenger'ın uçtan uca şifreli sohbeti genişliyor!

Şirket yaptığı duyuruda, Messenger için standart uçtan uca şifreleme testini kademeli olarak genişletme kararı aldığını duyurdu. Yani bu özellik birkaç ay içinde daha fazla kişinin kullanımına açılacak.

ChatGPT'deki meta uzmanından sert eleştiri!

ChatGPT’deki meta uzmanından sert eleştiri!

Gündemi etkisi altına alan ChatGPT bu kez eleştirinin merkezinde yer aldı. Meta baş yapay zeka bilimcisi ChatGPT’yi eleştirdi.

Meta’ya göre beta özelliğini alan kişiler bilgilendirilecek. Meta, kimin sohbetini ekstra bir koruma katmanıyla yükselttiğine gelince, diyor rastgele olacağını söylüyor. metadan önce, 2023tüm uygulamalarında standart uçtan uca şifreleme Korumasını sunmak için beklediğini söyledi.

Bu zaman çizelgesinde, şirket bir güncelleme sağlamadı. Ancak, Messenger’a uçtan uca şifreleme getirmeye devam ederken güncellemeleri sunmaya devam edeceğini söylüyor. Ağustos ayında birkaç Messenger kullanıcısı ile testlere başlayan şirket, şimdi daha fazla kişiye ulaşmayı planlıyor. Bunların dışında ek yenilikler de sunuldu.

Facebook Messenger'ın uçtan uca şifreli sohbeti genişliyor!

Bunlar arasında; uçtan uca şifreli sohbetler arasında değiştirilebilir sohbet temaları, sohbet emojileri, grup profil resimleri, linkler için önizlemeler, aktif durum yer alırken, Android tarafı için arkadaş listenizdeki kişilerin bubbles adı verilen profil resimlerinden oluşan bir çember eklenir.

Peki, Messenger uçtan uca şifreleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Contents

Similar Posts