Final Fantasy 16’nın yapımcısından açıklama: PS5 satın alın

Final Fantasy 16 yapımcısı Naoki Yoshida, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında oyunun PC’ye çıkmasıyla ilgili kafa karıştıran bir açıklama yaptı.

1987 yılında Square Enix (o zamanki adıyla Square) tarafından çok büyük beklentiler olmadan oluşturulan Final Fantasy (FF) oyunu, Japonya’da çok sevilse de serinin 4. oyununa kadar normal bir oyun serisi olarak görüldü. Ancak 4. oyun Avrupa ve ABD’de popüler olduktan sonra FF serisi küresel bir fenomen haline geldi..

2020 PS5 etkinliğinde duyurulan Final Fantasy 16, tıpkı serinin diğer oyunları gibi oldukça heyecan yarattı. Bu yıl kesin olarak çıkacak olan oyunun yapımcısının yerine öfkeli PC oyuncularının geldiğine dair bir açıklama geldi.

Square Enix oyunun PC’ye geleceğini söylerken yapımcı gelmeyeceğini söylüyor

FF 16 ile ilgili paylaşılan tüm fragmanlarda oyunun PlayStation’a özel olacağı belirtilirken bu yazının altında “PC’de de mevcutAyrıca oyunun yapımcısı ve dağıtımcısı olan Square Enix yetkilileri, oyunun ilk kez PlayStation konsollarına çıkacağını ancak oyunun birkaç ay sonra çıkacağını defalarca belirtmişti. PC’de de mevcut olacak. açıkladı. Japonya’da PlayStation tarafından yayınlanan FF temalı bir DualSense denetleyici reklamında bile oyun Yalnızca ilk 6 aya özel bir PS5’tir. açıkça belirtilmişti.

Yakın zamanda Japonya’da düzenlenen Final Fantasy 14 Yeni Yıl Turnuvasında performans sergileyen oyunun yapımcısı Naoki Yoshida (Yoshi-P), sunucuya yeni oyunun PC’ye ne zaman geleceğini sordu: “Kimse oyunun PC’ye çıkacağını söylemedi. Sizce oyun neden 6 ay sonra PC’ye gelecek? Git PlayStation 5’i aldedi oyuncuların kafasını karıştırarak.

Elbette, her ikisi de Japonya merkezli olan Sony ve Square Enix’in “birbirlerine göz kulak olması” şaşırtıcı değil. Ayrıca birçok oyun Japonya’da popülerdir. Yalnızca PS5’e özel. Bunun en büyük sebebi ise Japon oyuncuların büyük çoğunluğunun bunun yerine Xbox veya PC almamasıdır. ülkelerine ait Sony ürünlerini satın alma. Ancak söz konusu olan Final Fantasy gibi küresel bir etki yaratan ve milyonlarca oyuncu tarafından beklenen oyunlar söz konusu olduğunda Square Enix gibi bir şirket devreye giriyor. oyuncuları mutlu etmek Oyunun PC’ye çıkması bekleniyor.

ALAKALI HABERLER

Final Fantasy 16 ve daha pek çok oyun Sony yüzünden Xbox’a gelmiyor olabilir: ama neden?

Yoshida’nın bu açıklaması FF meraklılarını fazlasıyla kızdırırken, oyunun yapımcısı Square Enix ve Sony konu hakkında açıklamalarda bulundu. Herhangi bir açıklama gelmedi.

Kaynak :
https://www.ign.com/articles/final-fantasy-16-producer-denies-existence-of-pc-version-buy-a-ps5

Contents

Similar Posts