GeForce Now Fiyatı – 2023

GeForce Now fiyat bilgilerini paylaştığımız içeriğimizle karşınızdayız. GeForce Now hizmetinin 2023 yılı paketlerini ve fiyatlarını sizler için listeledik. Bu paketler arasındaki farklara da içeriğimizde değinmiştik. Tüm bunlara ek olarak GeForce Now üyeliği ve üyelik iptali gibi gerekli şeyleri sizler için açıkladık.

Nvidia’nın geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü GeForce Now hizmeti, oyun dünyasını tamamen değiştirmişti. Bu hamle ile birçok rakibinden farklı bir yeniliğe imza atan Nvidia, herkes için oyun oynama imkanlarını büyük ölçüde kolaylaştırmış oldu.

GeForce Now hizmetini daha önce duymadıysanız kısaca anlatalım. Bu hizmet sayesinde sadece internet bağlantınızı kullanarak desteklenen tüm cihazlardan oyun oynamanız mümkün. Bu cihazlar arasında bilgisayarlar, tabletler, televizyonlar ve hatta telefonlar bulunur. Böylece stabil bir internet bağlantısı ile satın aldığınız ve GeForce Now tarafından desteklenen oyunları istediğiniz cihazdan oynayabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için GeForce Now’ın ne olduğuna bakabilirsiniz.

Bu kadar başarılı bir hizmetin tamamen ücretsiz olması elbette gerçekçi değil. Ücretsiz bir paket sunsa da Premium üyelikler ile GeForce Now’ı daha başarılı bir şekilde deneyimlemek mümkün. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan GeForce Now 2023 fiyat listesine bir göz atalım.

GeForce Now Fiyatı – 2023

geforce-şimdi-fiyat

Nvidia bugün Türk ortağı Game+ ile birlikte beş farklı kullanıcı paketi sunuyor. Bu paketlerin birçoğu benzer özelliklere sahip olsa da kullanım süresi ve fiyat açısından önemli farklılıkların olduğunu belirtmek gerekir. Ayrıca bir paket tamamen farklı özelliklerle öne çıkıyor.

Aşağıdaki tabloda paylaştığımız paketlere ek olarak GeForce Now Türkiye paketleri arasında 24 saat paketi de bulunmaktaydı. Ancak son güncellemeler ile bu paketin siteden kaldırıldığını görmek mümkün. GeForce Now yetkililerinin bu paketi ileride tekrar getirme ihtimalleri var. Ayrıca, ücretlerde her zaman bir değişiklik vardır. Olası bir zam durumunda en kısa sürede içeriğimizin güncelleneceğini de belirtelim.

paket GeForce Now Fiyatı
basit Özgür
Ödül 140TL/ay
3 aylık prim 300TL/3 ay
6 aylık prim 520 TL
11+1 aylık prim 960 TL

GeForce Now Paketleri

Nvidia aslında GeForce Now kullanıcılarına iki farklı paket sunuyor. Bu paketler Basic ve Premium olarak adlandırılır. Temel paketin adından da anlaşılacağı gibi, size temel bir GeForce Now deneyimi sunar.

Premium paket ise GeForce Now’ın tüm özelliklerine sahip olmanızı sağlıyor. Premium paketler arasında bazı zaman farkları olduğunu da belirtmekte fayda var. Şimdi her iki paketin özelliklerini detaylı olarak görelim.

basit

Daha önce de belirttiğimiz gibi Basic paket, sadece en gereklileri içeren GeForce Now paketi olarak öne çıkıyor. Bu açıdan bakıldığında Premium pakete göre birçok dezavantajı olduğunu söylemek mümkün. Ancak Basic paket tamamen ücretsiz olduğu için belki de en büyük avantaja sahip diyebiliriz.

Yalnızca Premium için bir deneme paketi kullanmak istiyorsanız, Basic paket sizin için mükemmel bir seçenektir. GeForce Now’ı günlük 30 dakikalık oturum süresi ile deneyimleyebilirsiniz. Premium paketlerde sadece bazı özelliklere erişebileceğinizi belirtelim.

Bu özelliklerden biri de sınırsız oturum ayrıcalıklarıdır. Maalesef Basic paketi kullanırsanız sınırsız oturum hakkına sahip olamazsınız. Ayrıca hizmeti kullanmak isteyen çok kişi varsa yoğunluktan dolayı kullanıcılar bu pakette sıra beklemek zorunda kalıyor. Bu pakette kullanıcılara öncelikli erişim hakkı verilmediğini de belirtmek gerekir.

Tüm bunlara ek olarak temel paket içerisinde RTX desteği bulunmuyor. Yani bu paketle oynayacağınız oyunların grafikleri Premium pakettekilere göre çok daha kötü. Bunun dışında Premium ve Basic paketlerin çok benzer özelliklere sahip olduğunu da belirtelim. Önce GeForce Now’ı denemek isterseniz bu paketi tercih edebilirsiniz.

Fonksiyonlar GeForce Now Temel
oturum süresi Günde 30 dakikalık seans süresi
seans sayısı Sınırlı kapasite, yoğun dönemlerde kuyruklar
Erişim Önceliği standart erişim
RTX desteği bulunamadı
kuvvet-şimdi-temel

Ödül

İkinci GeForce Now paketi Premium’dur. Daha önce bahsettiğimiz tüm özellikler aslında bu paket ile kullanıcılara sunuluyor. Ancak detaylı olarak anlatmakta fayda var. Kısacası Basic paket ile arasındaki en büyük fark tam bir GeForce Now deneyimi sunması diyebiliriz. Elbette Basic paketten farklı olarak bu paket ücretli olarak sunuluyor.

Öncelikle GeForce Now Premium üyeleri 6 saate kadar oturum süresine sahiptir. Yani oyunları istedikleri gibi oynamakta hiçbir engelleri yok diyelim. Günde 6 saate kadar seans sürdürmek Premium üyelerin sahip olduğu en önemli haktır. Sınırsız oturum ayrıcalıklarının olduğunu da belirtmek gerekir. Yani hizmet günde bir kez ile sınırlı değildir.

Tabii ki, Premium üyelerin yoğun durumlarda önceliğe sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Böylece beklemeden oynamaya başlayabilirler. Bu aslında Premium’un ana faydalarından biridir. Bir diğer önemli detay ise RTX desteği olarak yansıtılıyor. Nvidia’nın RTX teknolojisi, Premium üyeler tarafından kullanılabilir.

Özetlemek gerekirse: Premium GeForce Now aboneleri, RTX desteği ve öncelikli erişim ile oyun oynayabilir. Ayrıca sınırsız oturum haklarına sahip olan bu kişiler, 6 saatlik oturum ile oyunlarını istedikleri gibi oynama şansına da sahip oluyorlar.

Tabii daha önce de söylediğimiz gibi bu paket tipi ücretli olarak dikkat çekiyor. Aylık, üç aylık, altı aylık ve 12 aylık olmak üzere dört farklı Premium plan olduğunu da belirtelim. 140 TL ile 960 TL arasında değişen fiyatları yukarıda sizler için hazırladığımız tabloda görebilirsiniz.

Fonksiyonlar GeForce Now Premium
oturum süresi 6 saatlik seans süresi
seans sayısı Sınırsız sayıda seans
Erişim Önceliği öncelikli erişim
RTX desteği RTX desteği mevcut
ödül

GeForce’a şimdi nasıl kayıt olunur?

Fiyatlardan sonra en çok sorulan sorulardan biri de GeForce Now hizmetine nasıl kayıt olunur sorusudur. Bu nedenle GeForce Now kayıt sürecini içeriğimizde açıklamanın faydalı olacağını düşündük. Bu işlemleri tamamlamak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

  • Öncelikle Game+ tarafından desteklenen GeForce Now resmi sitesine ulaşmanız gerekiyor.
  • Ardından ana sayfadaki Giriş düğmesine tıklayın.
  • Karşınıza gelen sayfada Üye Ol seçeneğine ilerleyin ve kişisel bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurarak işleme devam edin.
  • Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra sitedeki Paketler sekmesine tıklayın.
  • İndir & Oynat sayfasından size uygun paketi seçin ve istediğiniz uygulamayı indirin.
  • İndirdiğiniz uygulamanın cihazınıza uygun olduğundan emin olmalısınız. İşletim sisteminize ve cihazınıza uygun uygulamayı indirin.

GeForce Now hizmetine kaydolmak aslında bu kadar kolay. Ancak zaman zaman hizmet içerisinde bazı süreç farklılıkları olduğunu belirtmekte fayda var. Örneğin paket satın alırken bir bekleme listesi görürseniz siteden gelen davet e-postasının size ulaşmasını beklemelisiniz. Böyle bir sistemin bazen serviste tıkanıklık yaşamamak için kullanıcıların karşısına çıktığını hatırlatalım.

Ayrıca paket satın alırken Günlük Paket Satış Limiti uyarısıyla karşılaşmanız mümkündür. Ayrıca GeForce Now hizmetinde dengeyi korumak için günlük belirli sayıda paket satıldığından bahsediliyor. Bunun sebebi aslında daha önce de açıkladığımız gibi yoğunluğun önüne geçmek. Ancak bu limit günlük olarak sıfırlanmaktadır. Yani bu uyarı ile karşılaşırsanız ertesi gün işlemi tamamlayabilirsiniz.

GeForce Now Nasıl İptal Edilir?

Kullanıcıların sorduğu bir diğer soru da GeForce Now’ın nasıl iptal edileceği. Daha önce de belirttiğimiz gibi GeForce Now’ın bir de aylık yenileme paketi bulunuyor. Yani kullanım süresi bittiğinde paketin yenilendiğini belirtmekte fayda var. Elbette bunu istemiyorsanız GeForce Now aboneliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izlemeniz gerekir:

  • Öncelikle, GeForce Now hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından sitede görünen Profil sekmesine tıklayın.
  • Bu sayfada paket bilgileri altında bulunan İptal seçeneği ile devam ediniz.
  • Onaylayın ve ardından işlemi tamamlayın. İptalin ardından hizmeti bir sonraki fatura tarihine kadar kullanmaya devam edebileceğinizi hatırlatırız.
nasıl iptal edildi

GeForce Now Fiyatı: Sıkça Sorulan Sorular

Nvidia’nın GeForce Now hizmeti hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını içeriğimizde paylaşmanın faydalı olacağını düşündük. İşte Nvidia GeForce Now hakkında sık sorulan sorular ve yanıtları:

GeForce Now 2023 için ne kadara mal olacak?

Game+ aboneliği ile desteklenen Nvidia GeForce Now, 2023’te farklı fiyatlara sahip olacak. Ücretsiz paketin yanı sıra aylık paket 140 TL, 3 aylık paket 300 TL, 6 aylık paket 520 TL ve 1 yıllık paket 960 TL’dir. Abonelik süresi uzadıkça aylık maliyetin düştüğünü de belirtmekte fayda var.

GeForce Now günde kaç saattir?

Temel paket üyelerinin günlük oturum süresi 30 dakikadır. Premium üye sahipleri ise sınırsız oturum hakkı ve 6 saat oturum süresine sahiptir. Ayrıca, temel paket üyelerinin yoğun dönemlerde içeri girmek için sırada beklediğini unutmayın. Premium paket üyeleri ise öncelikli erişim oyunlarını oynama şansına sahip oluyor.

GeForce Now ile ne kadar FPS alacağım?

GeForce Now hizmetini kullanarak 60 FPS alma seçeneği vardır. Daha yüksek bir FPS değeri şu anda Türkiye sunucusunda mevcut değil.

Şu anda GeForce 4K’nız var mı?

Nvidia GeForce Now Türkiye teklifi, maksimum FHD çözünürlüğünü destekler. Kullanıcılar 720p çözünürlükte ve 60 FPS’de oyun oynayabiliyor. 1080p çözünürlükte ve 60 FPS’de oyun oynama şansına sahip olmak isteyen kullanıcılar. Ancak 4K çözünürlük desteği henüz Türkiye’de mevcut değil. Öte yandan, belirli bölgelerdeki Nvidia GeForce Now RTX 3080 planları 4K ve 2K çözünürlükleri kullanabilir.

GeForce Now minimum kaç Mbps?

720p 60 FPS GeForce Now deneyimi için minimum 15 Mbps internet hızına ihtiyacınız var. 1080p 60 FPS için minimum 25 Mbps internet hızına ihtiyacınız var.

geforce-şimdi-fiyat

GeForce Now Fiyatı: Genel Derecelendirme

Bu içeriğimizde oyun sektörünün dev adımlarından biri olan GeForce Now hizmeti hakkında fiyat bilgilerini sizler için bir araya getirdik. Paket içeriği ve GeForce Now hizmeti hakkında sıkça sorulan soruları da içeriğimizde yanıtlamaya çalıştık.

İnternet bağlantınızın sabit olduğu her yerde birden fazla cihazda GeForce Now ile oyun oynamak, oyun dünyası için gerçekten büyük bir adımdır. Sistem gereksinimlerinin geride kalmaya başladığı bu gelişme ile oyunlar tüm kullanıcılar için oynanabilir hale geliyor.

Nvidia GeForce Now fiyatlandırma içeriğimiz burada sona eriyor. İlerleyen zamanlarda fiyatlar hakkında bir güncelleme olursa içeriğimizin güncelleneceğini hatırlatalım.

Contents

Similar Posts