Thursday, September 21, 2023

Google, ChatGPT rakibi Sparrow’u 2023’te piyasaya sürecek

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

OpenAI tarafından geliştirilen Chatbot ChatGPT dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Ancak Alphabet’e bağlı DeepMind’den yeni bir açıklama geldi. Çok yakında ChatGPT rakibi Sparrow, onu açacaklarını ve çok daha güvenli olacağını söyledi.

Google yan kuruluşu, Sparrow’u ChatGPT’ye rakip olarak geliştirir

Son 10 yıldır yapay zeka araştırmalarında ön sıralarda yer alan DeepMind, rakibinin gerisinde kalacak gibi görünüyor. OpenAI’ler GPT-3, Dall-E ve ChatGPT Bu tür modelleri piyasaya sürdüğü göz önüne alındığında, DeepMind’in sessiz kalması ilginç görünüyor.

Şirketin son açıklamasında, Serçe isminde yapay zeka sohbet robotu isminde. DeepMind, 2023 yılında özel bir beta sürecine başlayacaklarını söyleyerek Sparrow’un hem kullanışlı hem de güvenli olacağının altını çizdi.

Microsoft yapay zeka ile sesinizi klonlayacak!

Microsoft, yapay zeka ile sesinizi klonlayacak!

Microsoft, VALL-E adlı bir metinden konuşmaya yapay zeka modelini duyurdu. Yapay zeka sesinizi 3 saniyede klonlayabilir.

DeepMind CEO’su Demis Hassabis, konuyla ilgili verdiği bir röportajda, kullanıcılara sunulan chatbot’ların “yanlış veya uydurma bilgiler” sağlayabileceğini iddia etti. Yanıt olarak, Sparrow’un yakında betaya açılacağını söyledi. DeepMind’in Google ile aynı çatı şirketi altında olduğu göz önüne alındığında, arama devinin ChatGPT’ye yanıtı Sparrow olabilir.

DeepMind, chatbot’unun güvenli cevaplar sağlayacağının altını çiziyor. Bu nedenle ChatGPT’ye göre daha fazla tutarlılık sağlayacağını düşünüyoruz ama yaratıcılığın ChatGPT kadar başarılı olup olmayacağını bilmiyoruz.

OpenAI CEO’su Sam Altman daha önce “OpenAI teknolojisini kullanırken zaman içinde önemli sorunlar olacak; “Elimizden gelenin en iyisini yapacağız, ancak her sorunu başarılı bir şekilde öngöremeyeceğiz.”

ChatGPT ve Google hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents