Google kendi AirTag modelini üretecek!

Apple tarafından geliştirilen AirTag, teknoloji aksesuarlarında devrim yarattı. İzleme aracı, kullanıma sunulduğundan bu yana çalınan birçok öğenin kısa sürede kurtarılmasını sağlamıştır. Bugün ortaya çıkan habere göre Google da bu alanda kendi AirTag ürününü üretecek. Peki, bu ürünle ilgili ilk detaylar neler? Gelin haberin detaylarını birlikte görelim.

Grogu kod adlı Google AirTag modeli

@Za_Raczke kullanıcı adına sahip bir teknoloji analisti, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, Google’ın AirTag benzeri bir ürün geliştirdiğini duyurdu. Analist, bu gönderisinde ürünün kod adını da paylaştı. Grogu bunu da belirtti.

Teknoloji devi, üzerinde çalıştığı ürünlere farklı kod isimler vermeyi tercih ediyor. Birçok kişinin bildiği gibi Grogu, The Mandalorian’da popüler bir karakterdir. Bebek Yoda olarak da bilinir.

Google açıkladı: ChatGPT'den daha iyi yapay zeka geliyor!

Google açıkladı: ChatGPT’den daha iyi yapay zeka geliyor!

Google ile aynı çatı şirkete bağlı olan DeepMind, ChatGPT rakibi Sparrow yapay zekasını 2023 yılında erişime açacak.

Google’ın Grogu kod adlı AirTag ürünü hakkında detaylı bir bilgi yok. Ancak birçok farklı renk seçeneği ile gelmesi ürün hakkında bilinmesi gereken ilk şeylerden biridir. Öte yandan, ürünün içine bir hoparlör yerleştirilmesi de makul görünüyor.

İlk olarak 2021 yılında tanıtılan AirTag, dünyada genel olarak yüksek talep görmesine rağmen Türkiye’de diğer Apple ürünleri kadar tercih edilmemişti. AirTag sahipleri ürünlerini genellikle seyahat ederken bagajda, okul gezisinde çocuklarda ve kaybolma veya kaçma ihtimaline karşı evcil hayvanlarında kullanırlar.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce AirTag kod adlı üründe Google Grogu başarılı olur mu ve AirTag konseptindeki takip ürünlerinden beklentileriniz nelerdir? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Contents

Similar Posts