Wednesday, September 27, 2023

Hastane Kokusu Neden Olur?

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Hastaneye gitme isteğini bile azaltabilen bu rahatsız edici koku, içeriye adım atar atmaz kendini hissettiriyor. Peki hemen hemen her hastanede duyulabilen bu kokunun sebebi nedir?

Başta temizlik ürünlerinden çıkan kimyasallardan kaynaklanabileceği aklınıza gelse de bu kokunun kaynağı başka bir kimyasaldır. “iyodoform”bitirmek için

CHI3 kimyasal formülüne sahip iyodoform; Soluk sarı, uçucu, delici ve kristalimsi bir antiseptiktir. Tatlı bir tadı var. Geçmişte daha yaygın olarak kullanılırken, artık daha etkili antiseptikler mevcuttur. kullanım azaldı.

Hastanelerde ve kliniklerde hafif dezenfektan olarak kullanılır.

hastane kokusu

Gooddoform, bir karbon, hidrofen ve iyot kombinasyonu; yaralar, morluklar, yanıklar ve cilt enfeksiyonları Antiseptik olarak da kullanılır. Kokusu rahatsız edici olsa da diğer dezenfektanların aksine daha hafif kokuyor.

Ayrıca yanlışlıkla yutulması durumunda diğer antiseptiklerden daha güvenlidir.

hastane kokusu

Ciltte kullanıldığında bakterileri öldürür. İyot salarak antiseptik görevi görür. Böcek larvalarını, kurtçukları, bakterileri ve mantarları daha etkili bir şekilde öldüren antiseptikler ve dezenfektanlar ortaya çıktıkça kullanımı azalmıştır. Halen ilaç üretiminde yardımcı madde olarak kullanılmaktadır. Etanol veya asetonİyot ve alkali ile yapılır.

Serumlardan B vitamini kokusu Ayrıca bu kokuya eşlik ederek o meşhur hastane kokusunu oluşturur.

ALAKALI HABERLER

Bir grup bebek bir odada büyüyorsa hangi dili konuşurlar? İşte deneyler ve sonuçlar

Contents

More articles

Latest article

Contents