Sunday, September 24, 2023

IKEA Köftelerinin Türklerden alındığını biliyor muydunuz?

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

IKEA’nın ünlü köfteleri aslında İsveç mutfağından gelmiyor. Bu köfteyi daha önce yediyseniz ve tadı bir yerlerden tanıdık geliyorsa bu içerikten sonra her şey daha bir anlam kazanacak. Çünkü IKEA köftesinin tarifi aslında Türk mutfağına dayanmaktadır.

Dünyanın en büyük mobilya mağazalarından biri ikeasadece ürünleri ile değil gıda bölümü ile de ünlüdür. İsveç markası, mağazaları aracılığıyla İsveç mutfağını tüm dünyaya sunuyor. Bu yemeklerin en meşhurlarından biri de küçük toplar halinde servis edilmesidir. İsveç köftesi.

İsveç köftesi diyoruz ama tam olarak değil. IKEA’nın “İsveç Köftesi” olarak sattığı bu lezzetli yemek aslında Osmanlı döneminden kalma bir köfte. Tarihi Kral XII. Charles’a dayanan bu ilginç bilgiye gelin daha yakından bakalım.

İsveç’in resmi Twitter hesabı da bunu doğruladı: IKEA köftesi aslında bir Türk tarifi!

ikea pastaları

28 Nisan 2018 tarihli bu gönderide, 18. yüzyılın başlarında İsveç köftesi yapılıyordu. Kral XII. KarelTürkiye’nin Türkiye’den getirdiği tarifeyi baz aldığı açıklandı.

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents