Saturday, September 23, 2023

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Günümüz dünyasında, sosyal medya birçok insan için hayatın merkezinde yer alıyor. Pek çok farklı sosyal medya platformundan bahsetmek mümkün. Instagram en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Hemen hemen herkesin bir Instagram hesabı olduğunu söyleyebiliriz. Birçok kullanıcı Instagram mavi tik nasıl alınır diye merak ediyor.

Sizler için hazırladığımız bu içeriğimizde instagram mavi tik nasıl alınır onu anlatmaya çalışacağız. Ayrıca içeriğimizde bu kenenin ne olduğundan ve alınması için gerekli görülen şartlardan bahsedeceğiz. Ayrıca Instagram Blue Check SSS’lerini de ekleyeceğiz. Mavi tik konusunu merak ediyorsanız içeriğimizi okumaya devam edin.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Bildiğiniz gibi Instagram günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Öyle ki 2022 yılı istatistiklerine göre aktif kullanıcı sayısı 2 milyara ulaşmış durumda. Onu bu kadar popüler yapan şey ise oldukça eğlenceli bir platform olmasıdır. Bunun sunduğu, kullanıcılarına sunduğu özelliklerdir. Dolayısıyla bu platformu kullanarak çok farklı türde içerikler oluşturmak mümkün.

Instagram’ın hayatımıza girişi 2010 yılına dayanmaktadır. Platform kurulduğu günden bu yana kendini sürekli geliştirmiştir. Buna bağlı olarak yapısına yeni özellikler katmaktadır. Böylece her zaman kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap veren bir platform olmaya devam ediyor. Bu da her zaman dikkat çeken bir platform olarak zirvede kalmasına yardımcı oluyor.

Instagram kullanıcısıysanız, bazı hesaplarda mavi onay işareti olduğunu fark etmişsinizdir. Çünkü Instagram, farklı türde hesapları barındıran bir platformdur. Buna göre kullanıcılar sıklıkla farklı hesap türleri ile karşılaşmaktadır. Bu hesap türlerinden biri de mavi tik hesapları olarak bilinmektedir. Platformu aktif olarak kullanan birçok kişi Instagram mavi onay işareti alma sürecini araştırıyor.

Instagram mavi onay işareti

Instagram Mavi Tik nedir?

Mavi tik alma süreci sıklıkla merak edilirken bu mavi tiklerin ne olduğu da araştırılan konulardan biridir. Bu nedenle Instagram hesapları için mavi tik nasıl alınır anlatmadan önce bu mavi tiklerin ne olduğundan ve ne işe yaradığından bahsetmenin önemli olduğunu düşünüyoruz. İçeriğimizin bu bölümünde bazı Instagram hesaplarında gördüğümüz mavi tik nedir onu açıklamaya çalışacağız.

Aslında, mavi bir onay işareti temelde bir Instagram hesabının onaylandığının bir işaretidir. “Doğrulanmış hesap rozeti” olarak da bilinen mavi onay işaretleri, üzerinde bulunduğu hesabın orijinal hesap olduğunu belirtmek için kullanılır. Bu Instagram özelliği 2014 yılında hayatımıza girdi. Ancak 2017’den sonra herkesin üye olabileceği bir özellik haline geldi.

Mavi tik özelliği genellikle ünlüler, futbolcular, markalar veya politikacılar tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca sosyal medya fenomenlerinin de mavi tik hesaplarını kullandığını görüyoruz. Mavi onay işareti, o hesabın doğrulanmasıyla ilgili bir özellik olarak görünür. Bu nedenle bir hesapta mavi tik olması o hesabın gerçek olduğunu kanıtlar. Böylece ünlü isimler adı altında açılan diğer hesapların orijinal olmadığı kolayca anlaşılmak mümkün hale geliyor.

Birçok kullanıcı mavi onay işaretine sahip olmak isterken, Instagram her hesabın bu rozeti kullanmasına izin vermiyor. Hesabınıza mavi onay işareti almak için öncelikle gerekli koşulları yerine getirmelisiniz. Daha sonra mavi onay işareti almak için başvurabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki platform, kayıt olan ve koşulları sağlayan herkese mavi onay işareti vermemektedir.

Elbette mavi tik almak için gerekli olduğunu bildiğimiz bazı özelliklerden bahsetmek mümkün. Ancak başvuruların kabulü için sadece bu koşullar değil, hesap sahibinin kim olduğu da önemlidir. İçeriğimizin devamında Instagram mavi tik alma uygulaması hakkında bilgiler vereceğiz. Ardından mavi çek almak için gerekli olduğu bilinen şartları açıklamaya çalışacağız.

Instagram onaylı hesap rozeti nasıl alınır?

Doğrulanmış hesap rozeti olarak da bilinen mavi tikleri almak için öncelikle başvuruda bulunmanız gerekir. Aşağıdaki adımları izleyerek kolayca hesabınız için mavi onay işareti isteyebilirsiniz.

 • Öncelikle telefonunuzdan Instagram mobil uygulamasına gitmeniz gerekiyor.
 • Ardından, hesap bilgilerinizle giriş yapmanız gerekir.
 • Giriş yaptıktan sonra sol alttaki profil resminize tıklayarak profilinizi açın.
 • Bu aşamada sağ üst köşede “Üç satır“” sembolünü göreceksiniz. Bu sembole tıklayın ve çıkan seçeneklerden “” seçeneğini seçin.kurumlarSeçme “.
 • Açılan ekranda çeşitli ayar seçeneklerini göreceksiniz. Buraya “Hesap” ihtiyacın var.
 • Hesap ayarlarında da birkaç seçenek vardır. Biraz aşağı inersen, “Doğrulama iste“” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği tıklayın.
 • O zaman göreceksin”Instagram doğrulaması iste“adlı bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfa iki adımlı bir doğrulama ekranıdır. İlk adım”güveni onayla“, ikinci adım”Tanıma onaylayın” olarak görünür.
 • İlk adım kimlik doğrulama işlemi için kullanılır. Kullanıcı adınıza ek olarak, bu aşamada adınızı ve soyadınızı da girmeli ve kimliğinizi doğrulayabilecek bir belge yüklemelisiniz. Bu aşamada ehliyet, nüfus cüzdanı, pasaport, fatura veya vergi dosyaları kabul edilmektedir.
 • İkinci adımda hangi alanda tanındığınızı göstermelisiniz. Bu aşamada sizden bir kategori, ülke ve bölge ve hedef kitle seçmeniz istenecektir. Bildiğiniz diğer isimleri de ekleyebilirsiniz. İkinci adımın alt kısmında, tanınmanızı kanıtlamak için bir belge veya bağlantı ekleyebileceğiniz bir alan bulunmaktadır. İsteğe bağlı gibi görünse de, mavi onay işareti almak için bu bölümü mümkün olduğunca dolu tutmak önemlidir.
 • Platformun sizden istediği tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra sırasıyla “Göndermek“” seçeneğini kullanarak talebinizi iletebilirsiniz.

Başvurduktan sonra mavi tik alıp almayacağınız kesin değildir. Hesabınız tüm koşulları sağlasa bile bazen başvurunun reddedilebileceği bir gerçektir. Bu nedenle, hesabınız uygun olsa bile doğrulanmış bir hesap rozeti alamayabileceğinizi unutmayın.

Instagram mavi onay işareti

Mavi tik almanın şartları nelerdir?

Bilindiği gibi Instagram mavi tik özelliğinden her hesabın yararlanmasına izin vermiyor. Bu nedenle talep ettiğiniz hesabın belirli şartları sağlaması önemlidir. Ancak bu şartlardan bahsedilirken mavi tik almayı garanti eden şartlardan bahsetmek mümkün değil. Yukarıda belirttiğimiz gibi, hesabınız uygun olsa bile başvurunuz reddedilebilir. Gelin bu koşullara birlikte bakalım.

 • Hesabınız için mavi bir onay işareti almak istiyorsanız, platformun aradığı ilk koşul “Gerçek olmak” olarak görünür. Sadece gerçek kişi veya kurumlara ait hesaplar doğrulanabilmektedir. Bu nedenle, hesabın benzersiz olması çok önemlidir. Yani başka bir kişi ya da kurum adına mavi çek almanız mümkün olmadığı gibi sahte kişiler adına mavi çek almanıza da platform izin vermemektedir.
 • Mavi onay işareti almanın koşullarından biri, hesabınızın “benzersiz olmak“. Yani sahte hesapların doğrulanması mümkün değildir. Ayrıca bir kişi veya kurumun kullandığı hesaplardan sadece biri mavi onay işareti alabilir. Sadece istisnai durumlarda bu gereklilik gevşetilebilir.
 • Hesabınız için mavi onay özelliğini kullanmak istiyorsanız, hesabınızın “” olduğundan emin olun.dikkat çekici olmak“Önemli. Yani hesabın mutlaka tanınmış bir kişi veya kuruma ait olması gerekiyor. Başvuru aşamasında bunu kanıtlamak için gerekli belgelerin yüklenebileceği bir alan bulunuyor.
 • Son olarak platformun gerekli gördüğü koşullardan biri de hesabın “eksiksiz ol“. Yani hesabınızın bazı özellikleri olmalıdır. Bu özellikler arasında herkese açık bir hesap olmak, en az bir gönderiye sahip olmak, bir biyografiye sahip olmak ve hesapta bir profil resmine sahip olmak sayılabilir.

Instagram’da Mavi Onay İşaretleri Nasıl Alınır: Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Mavi Tik ücretli mi?

Mavi onay işareti ücretli bir özellik değildir. Dolayısıyla tek başına ücret ödeyerek bu özellikten faydalanmanız mümkün değil. Hesabınıza mavi onay işareti almak için öncelikle yukarıdaki adımları izleyerek başvuruda bulunmalısınız. Instagram daha sonra talebi inceler ve değerlendirir.

Bir hesapta mavi onay işareti almak için kaç takipçiye ihtiyacınız var?

Doğrulanmış hesap rozeti olarak da bilinen mavi onay işaretini almak için Instagram, hesabınızın belirli sayıda takipçiye sahip olmasını gerektirir. Bu gerekliliğe göre bir hesabın mavi tik alabilmesi için minimum 10.000 takipçiye sahip olması gerekiyor. Ancak takipçi sayısının mavi tik için temel koşullardan biri olduğunu söylemek güç. Çünkü bir hesabın mavi çek alabilmesi için başka birçok bilgi gerekiyor.

Instagram Mavi Tik’i herkes alabilir mi?

Birçok kullanıcı hesabına mavi tik almak isterken herkes bu özellikten yararlanamamaktadır. Bir hesabı doğrulamak için hesap kullanıcısının belirli özelliklere sahip olması gerekir. Mavi tik genellikle markalar, politikacılar, ünlüler veya tanınmış sosyal medya fenomenleri tarafından kullanılır.

İnstagram Mavi Tik Nedir?

Instagram Mavi Tik Almak: Genel Değerlendirme

Son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından biri de şüphesiz Instagram. 12 yıldır hayatımızda olan bu platform günümüzde ilgi görmeye devam ediyor. Oldukça farklı özellikleriyle dikkat çeken Instagram’ın 2 milyar aktif kullanıcısı bulunuyor. Üstelik bu sayı her geçen gün artıyor.

Oldukça eğlenceli bir platform olan Instagram içerisinde farklı hesap türleri barındırmaktadır. Üstelik hesaplarla ilgili çeşitli özelliklere de rastlamak mümkün. Bu özelliklerden biri mavi bir onay işareti, yani doğrulanmış bir hesap rozetidir.

Adından da anlaşılacağı gibi, mavi onay işareti temel olarak hesapların gerçek olduğunu kanıtlamaya yarayan bir özelliktir. Ancak, herkes bu özelliği kullanamaz. Platform, yalnızca belirli bir itibara sahip kişilerin mavi çek kullanmasına izin verir. Birçok kişi Instagram mavi tik nasıl alınır merak etmektedir.

Hesaplarınız için mavi onay işareti almak istiyorsanız, öncelikle başvuruda bulunmalısınız. Bu talebin kabul edilmesi hesabınızın bazı özellikleri ile ilgilidir. Bu nedenle, gerekli koşullara sahip olmanız çok önemlidir.

Sizler için hazırladığımız bu içeriğimizde Instagram’da mavi tik alma sorununu ele aldık. İçeriğimizi okuyarak mavi tik nedir, nasıl alınır gibi soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca mavi tik almak için gerekli şartları da öğrenebilirsiniz. Hazırladığımız içerik burada sona eriyor. Umarız içeriğimizdeki bilgiler işinize yaramıştır!

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents