Thursday, September 28, 2023

Instagram yeni beğeni yorumlarını test ediyor

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Sosyal medya hesabını Instagram’da düzenli olarak paylaşan Alessandro Paluzzi, platformun yeni bir beğeni yorumu üzerinde çalıştığını paylaştı. Paluzzi’nin stoğundaki yenilikle ilgili teknik bir detay bulunmazken, nasıl göründüğüne dair bir video var. Peki, Instagram’ın yeni beğeni tepkisi nasıl görünüyor? Gelin haberin detaylarını birlikte görelim.

Instagram’ın yeni beğeni yanıtı daha dikkat çekici olacak

Sosyal medya analisti Alessandro Paluzzi’nin Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre Instagram, yeni beğeni yanıtı üzerinde çalışıyor. Paluzzi’nin paylaşımında sosyal medya platformunun beğeni simgesi ortaya çıkıyor.

Şu anda beğen cevabına çift tıklayarak ortada beyaz renkte bir kalp belirir. Sağ alt köşedeki beğen simgesine tıklandığında mevcut güncellemeyi gösteren ekranda herhangi bir yanıt görünmüyor. Instagram’ın yukarıdaki yeni beğeni yorumuna göre, kırmızı Beğen ikonu ekranda aşağıdan yukarıya doğru hareket eder.

Instagram'da satış yapıp alışveriş yapan kullanıcılara kötü haber!

Instagram’da satış yapıp alışveriş yapan kullanıcılara kötü haber!

Instagram’ın son tasarım denemesi, alt menüden Mağaza sekmesini kaldırarak kullanıcıların satış yapmasına olanak sağlamaktı.

Sosyal medya analisti, inovasyonun şu anda test edildiğini söyledi. Kararlı sürüme ne zaman geleceği belli değil. Ama muhtemelen yakında geliyor.

Ayrıca sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde Mağaza sekmesinin kaldırılacağını söyleyen bir açıklama yayınlamıştı. Markaların ve küçük girişimlerin platformda satış yapmasına olanak sağlayan sekme, Adam Mosseri’ye göre daha sade ve kullanışlı bir tasarımla geri dönecek.

Makaralar ve Hikayeler daha baskın hale geldikçe Instagram’ın Mağaza uzantısı öne çıkamadı. Ancak yeni tasarımla birlikte kullanıcı deneyimine dayalı olarak eskisinden daha fazla kullanılması amaçlanıyor.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sosyal medya devi Instagram’dan gelen yeni beğeni tepkisi sizce nasıl değişmeli? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Contents

More articles

Latest article

Contents