Thursday, September 28, 2023

iOS 17 almayacak iPhone modelleri açıklandı

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Apple, iOS 17 güncellemesini önümüzdeki aylarda yayınlayacak. Yeni özellikler ve iyileştirmelerin sergilendiği güncellemede, güncelleme şirketin bazı eski modellerinde desteklenmiyor. Peki hangi iPhone modelleri iOS 17 güncellemesini almayacak ve ne biliniyor? Gelin haberin detaylarını birlikte görelim.

Üç iPhone modeli iOS 17 güncellemesi almayacak

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da haziran ayında yeni güncellemesini tanıtacak. Teknoloji devi, güncellemelerini WWDC’de (Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı) açıklayacak.

Şirket, tanıtımını yaptığı güncellemenin neredeyse tüm içeriğini bu konferansta sunuyor. Ancak ilk güncellemede bunların tamamı doğrudan yayınlanmayacak. Yıl boyunca yaptığı güncellemelerle kademeli olarak iPhone kullanıcılarının beğenisine sunuyor.

iOS 17 güncellemesinde neler bekleyebiliriz?

iOS 17 güncellemesinde neler bekleyebiliriz?

Apple, 2022’de sunacağı birçok yeni özelliği duyurdu ancak bazıları henüz gelmedi. İşte iOS 17 güncellemesinde beklediklerimizin detayları.

Öte yandan Apple, bazı eski iPhone modellerinde iOS 17 güncellemesi desteğini de durduruyor. Uzun süredir teknoloji ürünlerine yazılım desteği vermesiyle tanınan şirketin, A11 Bionic işlemcili modellere yazılım desteğini sonlandırması bekleniyor. A11 Bionic işlemcisinden güç alan ve iOS 17 almayacak iPhone modelleri ise şu şekilde:

Bloomberg’den Apple analisti Mark Gurman geçtiğimiz günlerde iOS 17 güncellemesi için büyük yenilikler beklemenin doğru olmadığını açıklamıştı. Çünkü Gürman, teknoloji şirketinin bu yıl yoğun bir şekilde sanal gerçeklik üzerinde çalıştığını ve büyük ölçüde buna odaklandığını belirtiyor.

iOS 17 güncellemesinde beklenen en büyük özellik Apple Pay Later. Apple Pay Daha Sonra, her satın alma işlemini altı haftaya yayarak ve faiz uygulamadan ayarlamanıza yardımcı olur. Bu sayede iPhone kullanıcıları güvenli ve daha uygun bir ödeme yöntemi oluşturmuş olurlar. Yaklaşan yeni güncelleme için beklenen bir diğer özellik de iMessage için uçtan uca şifreleme.

Youtube videosu

SDNcafe madrid.net

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? iOS 17 güncellemesinden beklentileriniz nelerdir? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Contents

More articles

Latest article

Contents