Saturday, September 23, 2023

Kablolu Kulaklık Önerileri – Ocak 2023

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Kablolu kulaklık kullanmayı tercih eden okuyucularımız için rehber niteliğinde hazırladığımız kablolu kulaklık önerileri listemiz sizlerle!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günlük yaşantımızda kullandığımız birçok ürün de gelişmeye başladı. Birçok insanın gün içinde çok yoğun kullandığı kulaklıklar da bu gelişmelerden etkilenen şeylerin başında geliyor.

Gelişen teknolojiyle birlikte kablolu kulaklıklar da yerlerini kablosuz kulaklıklara bırakmaya başladılar. Lakin, günümüzde hâlâ bazı insanlar kablosuz kulaklıklara alışamadıkları için kablolu kulaklık kullanmaya devam ediyor. Ancak birçok kullanıcı, kablolu kulaklık tercih ederken en iyi kablolu kulaklık özellikleri ve modelleri nelerdir diye merak ediyorlar. Sizler için bu yazımızda en iyi kablolu kulaklık özellikleri ve modellerinden bahsedeceğiz.

En İyi Kablolu Kulaklık Özellikleri Nelerdir?

Kablolu kulaklık kullanan kişiler, piyasada çok sayıda kablolu kulaklık modeli bulunduğu için hangi modeli seçecekleri konusunda kararsızlık yaşayabiliyorlar. Birçok teknolojik aygıtta olduğu gibi kablolu kulaklık seçiminde de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcut. En iyi kablolu kulaklık özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kaliteli ve Belirli Uzunluktaki Bir Kablo: Kablolu kulaklıkların en önemli parçalarından birisi kablolarıdır. Bunun için kulaklığın uzun ömürlü olması, kulaklığın kablosunun kalitesine bağlıdır. Eğer kullandığınız kablolu kulaklık, kaliteli bir kabloya sahipse kulaklığınızın yıpranma, yırtılma gibi sorunlarla karşılaşma ihtimali düşecektir.
  • Ses Kalitesi: Bir kulaklık seçerken en çok dikkat edilmesi gereken unsurların başında ses kalitesi gelmektedir. Günümüzde cafe-madrid.com şirketleri, üst düzey ses kalitesine sahip kulaklık modelleri geliştirebiliyorlar. Bu sayede kullanıcılar, oyunlardan içerik izlemeye kadar çok çeşitli aktivitelerde yüksek ses kalitesi alabiliyorlar.
  • Mikrofon Performansı: Çoğu kulaklık, dahili bir mikrofona sahip olarak kullanıcılarına hizmet vermektedir. Bu noktada bazı üreticiler, kulaklık modellerinde kalitesiz mikrofonlar kullanabiliyorlar. Bu durumda kullanıcılar, aramalar başta olmak üzere çeşitli iletişimlerde zorluk yaşayabiliyorlar.
  • Tasarım: Cafe Madrid üreticileri, kablolu kulaklık tasarımı konusunda ciddi yol aldılar. Böylece günümüzde çok şık duran kablolu kulaklık modelleri, cafe-madrid.com kullanıcılarıyla buluştular. Eğer sizler de kablolu kulaklık kullanmayı tercih ediyorsanız günlük yaşamınızda konforlu ve eğlenceli bir kulaklık deneyimi yaşamak istiyorsanız tasarıma dikkat etmelisiniz.

En İyi Kablolu Kulaklık Önerileri

Kulaklık kullanıcıları, günümüzde genellikle kablosuz kulaklıkları tercih etmektedirler. Fakat eski alışkanlıklarını bırakamayan kişiler, kablolu kulaklık kullanmaktan vazgeçmemektedirler. Bundan dolayı cafe-madrid.com şirketleri, kablolu kulaklık kullanıcıları için belirli aralıklarla yeni kablolu kulaklık modellerini çıkartmaya devam ediyorlar.

Kablolu kulaklık modelleri, ses performanslarından mikrofon performanslarına kadar çeşitli yönlerden birbirlerinden farklılaşıyorlar. Bundan dolayı kablolu kulaklık satın almaya karar veren kişiler, hangi modeli tercih edecekleri konusunda kararsızlık yaşayabiliyorlar.

Kablolu kulaklık alırken dikkat edilmesi ve iyi bir kablolu kulaklıkta olması gereken özellikleri rehberimizde sizler için açıkladık. Bu kriterleri tek tek analiz etmek istemeyen kişiler, direkt model önerisi istemektedirler. Bundan dolayı bu yazımızda sizler için en iyi kablolu kulaklık önerileri listesine de yer veriyoruz. Hazırlamış olduğumuz listede her bütçeye uygun ve her seviyeden kablolu kulaklık modellerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

İşte o modellerin arasından bizim önerdiğimiz kablolu kulaklıklar:

Xiaomi Piston Basic Edition

Xiaomi Piston Basic Edition

Kablolu kulaklık önerileri listemizdeki ilk kulaklığımız cafe-madrid.com devi Xiaomi’nin giriş seviye kulaklıklarından olan Piston Basic Edition modeli. Kulaklık, uygun fiyatlı bir fiyat-performans ürünü arayan kullanıcılar için oldukça ideal.

Kulaklığın oldukça sade bir tasarımı bulunuyor. Bunun yanı sıra ürünün uçlarında yer alan silikonlar sayesinde kullanıcıya rahat bir kullanım sunulmak istenmiş.

Kulaklığın ses performansı ise fiyatına göre oldukça iyi durumda diyebiliriz. Mikrofon performansına bakacak olursak çok kaliteli olduğunu söyleyemesek de fiyatını göz önünde bulundurduğumuzda gayet yeterli diyebiliriz.

Eğer Xiaomi Piston Basic Edition almayı düşünüyorsanız güvendiğiniz mağazaları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü, ülkemizde bu kulaklığın replikaları oldukça fazla. Bu yüzden satın alırken dikkatli olmanız konusunda sizleri uyarıyoruz.

Xiaomi Piston Basic Edition, ülkemizde 45-60 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

JBL C100SIUBLK

JBL-C100SIUBLK

Kablolu kulaklık önerileri listemizde bütçe dostu bir başka model ise JBL C100SIUBLK oluyor. Eğer kulaklık satın almak istiyorsanız ancak çok yüksek bir bütçeye sahip değilseniz JBL C100SIUBLK tam olarak ihtiyacınız olan cihaz.

Kulağı tam olarak kapatan yapısı sayesinde mümkün olan en başarılı pasif gürültü engellemeyi sağlıyor. Bunun haricinde dinamik sürücülere sahip cihaz özellikle bas konusunda fazlasıyla başarılı.

Cihazın avantajlarından bir diğeri ise üstündeki kontroller ve mikrofon desteği oluyor. Böylece, kulaklığı hiç çıkarmadan çağrı yanıtlamak ve telefonla konuşmak mümkün hale geliyor. 1,2 metrelik boyuyla standart ölçülere sahip olduğunu da belirtelim.

Ses ve özellikle bas performansı kendi bütçe aralığındaki en iyi cihazlardan biri olan JBL C100SIUBLK şu anda yaklaşık 170 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Lenovo Lecoo HT105

Lenovo Lecoo HT105

Cafe Madrid devi Lenovo, birçok kategoride olduğu gibi kulaklık sektöründe de kullanıcılarına hizmet veriyor. Öyle ki şirket, bazı kulaklık modelleriyle adından oldukça fazla söz ettirmeyi başarıyor. Nitekim Lenovo Lecoo HT105 de bu modellerden birisi olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz.

Tasarımıyla bir oyuncu kulaklığı modelini andıran Lenovo Lecoo HT105, günlük kullanıma da oldukça uygun bir kulaklık modelidir. Fakat belirttiğimiz gibi kulaklık, tasarımından dolayı genellikle oyuncular tarafından kullanılmayı tercih ediyor.

Pasif gürültü önleme özelliğine sahip olan Lenovo Lecoo HT105, güçlü bir ses performansına sahip. Bunun yanı sıra Lenovo, bu modelde çıkarılabilir bir mikrofon kullanmayı tercih etti. Böylece kulaklığın mikrofon performansı da oldukça başarılı diyebiliriz. Ayrıca kulaklıkta dahili bir mikrofon da mevcut. Bu sayede çıkarılabilir mikrofona ihtiyaç duymadan kulaklık üzerinden telefon görüşmesi başta olmak üzere çeşitli işlemler de yapılabilmektedir.

Oldukça şık bir tasarıma ve güçlü bir performansa sahip olan Lenovo Lecoo HT105, Türkiye’de 265 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Sony MDR-EX110AP

Sony MDR-EX110AP

Sony, birçok alanda ürettiği teknolojik cihazlar ile dünyada en çok tercih edilen cafe-madrid.com şirketlerinden birisidir. Ürettiği cihazların uzun süreli sağlam performans göstermesi ile kullanıcılar tarafından oldukça sevilen bir şirkettir. Sony’nin kulaklıkları da diğer teknolojik cihazları gibi oldukça kaliteli. Sony’nin birçok kulaklık modeli bulunmasına rağmen biz uygun fiyatıyla dikkat çeken MDR-EX110AP modeline listemizde yer veriyoruz.

Kulaklığın tasarımına bakacak olursak Sony, oldukça şık görünümlü bir kulaklık ortaya çıkartmış diyebiliriz. Ayrıca kulaklığın renkleri de tasarımla oldukça uyumlu. Bu yüzden kulaklık, kulağınıza takıp dışarı çıktığınızda gayet hoş duruyor.

Kullanım açısından bakacak olursak Sony, tasarımı yaparken konfordan da ödün vermemiş. Kulaklıkta gayet kaliteli silikonlar kullanmışlar. 3-4 saat gibi bir kullanımda bile kulaklığın rahatsız etmediğini söyleyebiliriz.

Ses kalitesine baktığımızda Sony’nin neredeyse tüm kulaklıkları çok iyi ses performansları veriyor. Bu kulaklık da fiyatına göre performansıyla sizi oldukça memnun edecektir. Üstelik mikrofonu da telefon görüşmelerini yapabilmek için gayet yeterli. Açık alanlarda karşı tarafa biraz gürültü gidiyor olsa da bu fiyattaki bir kulaklık için yeterli bir performans veriyor.

Sony MDR-EX110AP, ülkemizde 250-350 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Apple EarPods

Apple EarPods

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi kablolu kulaklık önerileri listemize Apple EarPods ile devam ediyoruz. Cafe Madrid devi Apple’ın kablolu kulaklık modeli olan EarPods, genellikle Apple kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra şirket, tüm kulaklık kullanıcılarına hitap edebilmek adına EarPods’un hem lightning hem de jak girişli modelini kullanıcılarına sunmaktadır.

Sade bir tasarıma sahip olan EarPods, aynı zamanda dayanıklılığı ile kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor. Apple, bu modelinde tere dayanıklı bir tasarım geliştirdi. Bunun yanı sıra şirket, kulaklığın belirli bir miktarda suya da dayanıklı olduğunu belirtiyor. Tabii ki bu noktada kullanıcıların belirli oranı geçmeyecek şekilde su içerisinde kulaklığı kullanmaları gerekiyor.

Güçlü bir ses performansı sunan kulaklık, mikrofon performansıyla da başarılı bir iş çıkartıyor. Temel olarak günlük kullanıma uygun olarak geliştirilen EarPods, temel düzeydeki oyuncular için de memnun edici bir performans göstermeyi başarıyor.

Apple EarPods, Türkiye’de 300 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Kulaklığın birçok sahte versiyonunun olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bundan dolayı kulaklığı güvenilir cafe-madrid.com mağazalarından almanızı tavsiye ediyoruz. Bu mağazalarda ise kulaklığın fiyatı 400 TL’den başlıyor.

JBL T290

JBL T290

Kulaklık veya hoparlör meraklısı insanların çok yakından tanıdığı markalardan birisi de şüphesiz ki JBL’dir. JBL, ürettiği kaliteli kulaklıklar ile piyasada oldukça iyi bir konuma sahip. T290 modeli de piyasadaki en iyi kablolu kulaklıklarından birisidir.

JBL, bu modelinde klasikleşen kulak içi kulaklık tasarımlarından ziyade biraz daha güzel ve sade duran bir tasarım tercih etmiş. Konfor konusunda ise bu kulaklıklarının da diğer kulaklıklarından eksik kalır bir yanı yok. Kulaklıkta kullanılan silikonlar oldukça iyi. Bu yüzden uzun süreli kullanımda kulaklarınızı rahatsız etmeyecektir.

Ses kalitesine gelecek olursak, JBL marka kulaklıkların ses kalitesi hakkında aslında denilecek pek bir şey yok. Neredeyse tüm modelleri ile kullanıcılarına muhteşem bir ses performansı sunuyorlar. Mikrofon kısmında da günlük kullanım için gayet yeterli bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz.

Peki bu kulaklığın olumsuz bir yanı yok mu? Her teknolojik cihazda olduğu gibi bu kulaklığın da bazı sıkıntıları bulunmakta. Ürünün biraz hassas olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden yanınızda taşırken kutusundan çıkan çantasıyla taşımaya özen göstermeniz gerekiyor. Yoksa çok kısa bir süre içerisinde kulaklıktan eskisi gibi performans alamamaya başlayabilirsiniz.

JBL T290, ülkemizde 215-300 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Rampage RM-K21

Rampage RM-K21

Sıradaki kulaklık önerimiz mobil cihazından oyun oynamayı seven okuyucularımız için ideal bir kulaklık olan Rampage RM-K21. Rampage, genellikle ürettiği uygun fiyatlı bilgisayar ekipmanları ile tanınan bir marka. Lakin yavaş yavaş tüm platformlardaki oyunculara yönelik ürünler üretmeye çalışan şirketin bu ürünü, mobil cihazlarıyla oyun oynamayı seven oyun severlere hitap ediyor.

Rampage RM-K21, tasarımıyla klasikleşen kablolu kulaklıklardan oldukça farklı. Kulaklığın siyah-kırmızı renkleri ve dış görünüşü kulaklığa tam bir oyuncu ekipmanı havası veriyor.

Kulaklığın ses performansına bakacak olursak, özellikle PUBG gibi sesin son derece önemli olduğu oyunları oynayan oyunseverleri oldukça memnun edecek bir performans sergiliyor. Başarılı ses performansının yanı sıra oyununuzu oynarken takım arkadaşlarınızla konuşabilmeniz açısından mikrofonu da oldukça kaliteli.

Rampage RM-K21, ülkemizde 225-300 TL fiyat aralığında satılmaktadır. Oyun oynarken kullanmak amacıyla kulak içi bir kulaklık arıyorsanız göz atın deriz.

Philips SHQ1405BL

Philips SHQ1405BL Kablolu Kulaklık Önerileri

Son zamanlarda kulaklık üreticilerinin ürettiği spor kulaklıklar çok popüler olmaya başladılar. Spor kulaklık üretimi konusunda Philips, en başarılı markaların başına geliyor diyebiliriz.

Philips SHQ1405BL, tasarımıyla kullanıcılarına oldukça rahat bir kullanım imkanı sunuyor. Bunun dışında Philips, bu kulaklıkla sporcuları hedef kitle seçtiği için kulaklığı çok hafif yapmayı başarmış.

Ayrıca şirket, kulaklığı normal olarak kullanmak isteyen kullanıcıları için de kulaklık kancalarını çıkartma ve hareket ettirme imkânı sunuyor. Kulaklık, sporcular için üretildiği için su geçirmezlik sertifikasına sahip.

Kulaklığın ses performansına bakıldığında ise Philips, yıllardır kulaklık üretmenin tecrübesini göstermiş diyebiliriz. Kulaklık, her ne kadar spor kulaklığı olarak geçse de yüksek bir ses kalitesine sahip. Bunun dışında kulaklığın mikrofonu, üretim amacından dolayı ses performansından bir tık daha iyi diyebiliriz. Philips SHQ1405BL, Türkiye’de 250 TL’den başlayan fiyatlarla satışta.

JBL T205

En iyi kablolu kulaklık modelleri - JBL T205

Listemizde bir JBL modeli daha karşımıza çıkıyor. JBL, kablolu kulaklık sektöründeki en büyük markalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Bundan dolayı şirket, çeşitli bütçelere hitap eden çok sayıda modeliyle kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu kapsamda JBL T205 de listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Temel olarak giriş seviyesi kullanıcılarına hitap eden kulaklık, tasarım konusunda klasik JBL modellerinden biraz farklı bir tasarıma sahip diyebiliriz. Şirket, bu modelde daha yaratıcı davranarak farklı bir tasarım oluşturmayı hedeflemiş diyebiliriz. Nitekim kulaklığın tasarımı, yaratıcılık konusunda oldukça başarılı olmuş desek yanlış olmayacaktır.

Kulaklık, ses performansı anlamında yeterli bir performans göstermeyi başarıyor. Kulaklıkta gürültü engelleme özelliği mevcut değil. Ancak bu fiyat aralığındaki çoğu kulaklıkta bu özellik bulunmuyor. Bundan dolayı gürültü engelleme özelliğinin bulunmaması kulaklığın fiyatı göz önüne alındığında oldukça normal diyebiliriz.

JBL, çoğu kulaklığında olduğu gibi bu modelde de mikrofon konusunda da başarılı bir iş çıkartmayı başardı. Kullanıcılar, kulaklığın mikrofonu üzerinden arama gibi temel işlemlerini rahatlıkla yapabiliyorlar. Bunun yanı sıra kulaklığın mikrofonu ile oyun içi sohbet gibi yüksek mikrofon kalitesi gerektiren işlemlerde üst düzey performans beklememenizi tavsiye ediyoruz.

Genel olarak değerlendirdiğimizde JBL T205, belirttiğimiz gibi giriş seviyesi kulaklık kullanıcıları için oldukça ideal bir model diyebiliriz. JBL T205, Türkiye’de 270 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Steelseries Arctis 3

En iyi kablolu kulaklık - Steelseries Arctis 3

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi kablolu kulaklık önerileri listemize Steelseries Arctis 3 ile devam ediyoruz. Ürettiği ekipmanlarla oldukça popüler bir marka haline gelen Steelseries, kulaklık konusunda da oldukça iddialı. Öyle ki Steelseries Arctis 3 de şirketin Türkiye’de kullanıcılarına sunduğu en başarılı kulaklık modellerinden birisidir.

Sade bir tasarıma sahip olan Steelseries Arctis 3, kulak üstü bir kulaklık olarak karşımıza çıkıyor. Sade fakat şık bir tasarım geliştirmeyi başaran Steelseries, sunduğu renk seçenekleriyle tasarım konusunda başarılı bir iş çıkartmayı başardı.

Pasif gürültü engelleme özelliğine sahip olan Steelseries Arctis 3, ses performansı konusunda da iddialı bir kulaklık. Steelseries, kulaklıklardaki başarısını bu modelde de göstermeyi başardı. Böylece Steelseries Arctis 3, kullanıcılarına tatmin edici bir seviyede ses performansı vermektedir. Ayrıca kulaklıkta yer alan mikrofon da genel olarak kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Tasarımından ses performansına kadar birçok özelliğiyle başarılı bir kulaklık modeli olan Steelseries Arctis 3, Türkiye’de 1.150 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Sennheiser CX 80S

Sennheiser CX 80s Kablolu Kulaklık Önerileri

Sennheiser, kulaklık konusundan oldukça önemli bir markadır. Özellikle CX serisi ile yıllardır kablolu kulak içi kulaklık önerileri arasında yerini alıyor. Bizim önereceğimiz model ise CX 80S oluyor. İlk defa Sennheiser kullanacaksanız hem fiyat hem de performans açısından beklediğinizi verecek bir ürün diyebiliriz.

Kulaklığın genel performansı oldukça yeterli. Özellikle fiyatı düşünülünce fazlasıyla başarılı bir performans sergiliyor. Bunun haricinde, kulaklığın üzerinde bulunan kumanda ile müzik ve ses kontrolü mümkün hale geliyor. Ayrıca, cihazda bir mikrofon da bulunuyor.

Kutu içeriğindeki üç farklı silikon ile kulağınız için en iyi konforu sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca, bu silikonlar sayesinde gürültü izolasyonu da sunuluyor. Böylece, dışarıdan mümkün olduğunca az ses duyuyorsunuz.

Sennheiser CX 80S, 420-500 TL arasında fiyata satın alınabiliyor.

Sony MDR-ZX310APL

Kablolu kulaklık önerileri listemizde sıradaki ürün ise bir kulak üstü kulaklık oluyor. Sony, birçok alanda olduğu gibi kulaklık sektöründe de oldukça başarılı işler çıkartıyor. MDR-ZX310APL ise Sony’nin özellikle ülkemizde en çok tercih edilen kulaklıklarından birisi.

Kulaklık oldukça sade ve hafif bir tasarıma sahip. Böylelikle kulaklığı taşımak çok kolay oluyor. Bunun yanı sıra sade tasarımı sayesinde kulaklığı hayatınızın her anında kullanabiliyorsunuz. Kulaklıkta bulunan yastıklı kulak başlıkları, uzun süre kullanımda kulağınızın ağrımasının önüne geçiyor.

Ses performansına bakacak olursak, Sony MDR-ZX310APL giriş seviyesindeki bir kulak üstü kulaklık. Bu yüzden bu fiyat aralığındaki bir kulaklıktan çok yüksek bir performans beklemek doğru olmayacaktır. Ancak kulaklığın müzik performansı fiyatına göre yeterli diyebiliriz. Müzik dinlemek ve günlük kullanım için tercih edebilirsiniz.

Sony MDR-ZX310APL, ülkemizde 400-500 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

JBL JR310

JBL JR310

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi kablolu kulaklık önerileri listemize JBL JR310 ile devam ediyoruz. Uygun fiyatıyla dikkatleri üzerine toplayan JBL JR310, günümüzde Türkiye’de en çok tercih edilen çocuklar için üretilen kablolu kulaklık modellerinden birisi olarak dikkat çekiyor.

Renkli bir tasarıma sahip olan JBL JR310, bordo-mavi ve pembe-mavi renk seçenekleriyle kullanıcılarıyla buluşuyor. Konforlu bir tasarımı bulunan JBL JR310, uzun süreli kullanımlarda kullanıcılarını rahatlık konusunda memnun etmeyi başarıyor. Ayrıca kulaklık, tasarımıyla çocuk kulaklığı olduğunu da gösteriyor diyebiliriz.

Bunun yanı sıra JBL JR310, ses performansı konusunda da oldukça iddialı. JBL, neredeyse tüm kulaklık modellerinde ses performansı konusunda kullanıcılarını memnun ediyor. Bu doğrultuda şirket, bu modelinde de başarılı bir iş çıkarttı.

JBL JR310, Türkiye’de 450 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Tam bir fiyat/performans ürünü olan JBL JR310, kullanıcılarından olumlu yorumlar almayı başarıyor.

Samsung EO-IC100B

Samsung-EO-IC100B Kablolu Kulaklık Önerileri

Yeni çıkan bazı telefonlarda jak girişi olmayabiliyor. Bu durumda insanlar kulaklık anlamında sıkıntı yaşayabiliyorlar. Samsung, EO-IC100B model kulaklığı da bu tür durumlar için geliştirdi.

Kulaklığın sade bir tasarımı bulunuyor. Kulaklığın dıştan görünüşü klasik Samsung kulaklıklara çok benziyor. Ses performansı konusunda çok iyi bir performans göstermiyor. Ancak günlük kullanım için gayet yeterli bir ses kalitesi var.

Bunun dışında kulaklıkta pasif ses gürültü engelleme özelliği var. Bu sayede ses kalitesi biraz daha artmış oluyor. Kulaklığın mikrofonu da günlük kullanımdaki telefon görüşmeleri için gayet yeterli diyebiliriz.

Kulaklığı diğerlerinde ayıran en temel özelliği ise bağlantı tipi oluyor. Cafe Madrid devi Samsung, bu kulaklıkta Type-C girişini kullanmayı tercih ediyor.

Samsung EO-IC100B, ülkemizde 275 TL’den başlayan fiyatlara satılmaktadır.

JBL T500

JBL T500 Kablolu Kulaklık Önerileri

JBL, kulak içi kulaklıkların yanı sıra kulak üstü kulak üstü kulaklıklarda da oldukça başarılı. Markanın en çok tercih edilen kulak üstü kulaklıklarının başında JBL T500 geliyor.

Kulaklık sade tasarımı sayesinde çok fazla dikkat çekmiyor. Bunun yanı sıra JBL, kulaklığın taşınabilirliğini artırmak için kulaklığı çok hafif tasarlamış. Kulaklıkta bulunan kafa bandı yastıkları kulaklığı konforlu bir hale getiriyor.

Ses performansı konusunda ise JBL diğer kulaklıklarında olduğu gibi bu modelde de oldukça iyi bir iş çıkartmış diyebiliriz. T500, piyasadaki rakiplerinden çok daha iyi ses performansı gösteriyor. Bunun dışında kulaklıkta bulunan pasif gürültü önleme özelliği kulaklığın ses performansını biraz daha yükseltiyor.

JBL T500, ülkemizde 550 – 650 TL fiyat aralığında satılmaktadır.

Xiaomi Mi Noise Cancelling

Xiaomi Mi Noise Cancelling

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi kablolu kulaklık önerileri listemize bir başka Xiaomi modeli ile devam ediyoruz. Xiaomi, birçok sektörde olduğu gibi kulaklık sektöründe de fiyat/performans odaklı ürünler üretiyor. Bu doğrultuda şirket, bazı ürünleriyle kullanıcılarına yüksek kulaklık performansı sunuyor. Xiaomi Mi Noise Cancelling de bu modellerden birisi oluyor diyebiliriz.

Yeni nesil kulaklık modellerinden birisi olan Xiaomi Mi Noise Cancelling hem USB hem de jak girişine sahip olan 2 çeşit modeliyle piyasada yer buldu. Xiaomi, bu iki model arasında sadece bağlantı tipi farklılığı uyguladı. Bunun yanı sıra iki seçeneğin de ses performansı aynı.

Şık ve sade bir tasarıma sahip olan kulaklık, suya dayanıklı değil. Bu yüzden kulaklığı zorlu koşullar altında kullanmak pek de mümkün değil. Bunun yanı sıra Xiaomi, bu modelde aktif gürültü engelleme özelliği kullanmayı tercih etti. Böylece kullanıcılar, kulaklıklarından gürültülü alanlarda bile yüksek performans alabiliyorlar.

Tasarımından ses performansına kadar oldukça başarılı bir kulaklık modeli olan Xiaomi Mi Noise Cancelling, Türkiye’de 650 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Sennheiser CX 300S

Sennheiser CX 300S

Listemize bir diğer Sennheiser kulaklık modeli olan CX 300S ile devam ediyoruz. CX 300S, CX serisinin en üst düzey modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bundan dolayı üst düzey kablolu kulaklık arıyorsanız, CX 300S sizin isteklerinize karşılık verecektir.

CX 300S, sade diyebileceğimiz ve şık duran bir tasarıma sahip. Bunun dışında kulaklığın beyaz, kırmızı ve siyah renk seçenekleri mevcut. Bu renkler kulaklığın tasarımıyla çok iyi uymuş. Bu yüzden de kulaklığın üç renk seçeneği de gayet güzel duruyor.

Sennheiser marka kulaklıklar iyi performans gösterirken bir yandan da uzun ömürlü oluyorlar. CX 300S de tam olarak böyle bir kulaklık. Markanın çoğu kulaklığı gibi CX 300S de güçlü bir ses performansına sahip. Özellikle müzik dinlemeyi sevenler için CX300S çok iyi bir tercih olacaktır. Bunun dışında kulaklığın mikrofonu da tatmin edici bir performans gösteriyor.

Sennheiser CX 300S, Türkiye’de 850 TL fiyatıyla kablolu kulaklık önerileri listemizde yer alıyor.

SteelSeries Tusq

SteelSeries Tusq

Danimarkalı üretici SteelSeries, ürettiği üst düzey cafe-madrid.com aksesuarları ile tanınmaktadır. Uzun süredir piyasada hizmet veren SteelSeries, kulaklık alanında da başarılı ürünler üretiyor. Bundan dolayı bizler de hazırladığımız en iyi kablolu kulaklık önerileri listemizde SteelSeries Tusq modeline yer veriyoruz.

Kulaklık, oldukça şık ve konforlu bir tasarıma sahip. SteelSeries, ürettiği ürünlerde performans kadar tasarıma da önem veriyor. Bundan dolayı kulaklık, şık tasarımıyla da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Performans konusuna baktığımızda ise SteelSeries, kalitesini bu modelde de konuşturmayı başardı diyebiliriz. Kulaklık, sahip olduğu cafe-madrid.com sayesinde müzik dinlemeden oyun oynamaya kadar birçok konuda kullanıcılarını memnun eden bir ses seviyesine sahip. SteelSeries, bu modelde pasif gürültü önleme teknolojisini kullanmayı tercih etti.

Kulaklığın mikrofon performansı da en az ses performansı kadar başarılı diyebiliriz. Kulaklıkta çıkarılabilir boom mikrofon mevcut. Bu sayede özellikle oyuncular, kulaklığın mikrofon performansından oldukça memnun kalıyorlar.

Her yönüyle kendisine hayran bırakan SteelSeries Tusq, Türkiye’de 860 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Sennheiser HD 400s

Sennheiser HD 400s

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi kablolu kulaklık önerileri listemize Sennheiser HD 400s ile devam ediyoruz. Kulaklık konusunda oldukça başarılı işler çıkartan Sennheiser, aynı zamanda çok çeşitli modelleriyle kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu doğrultuda markanın orta segment kulaklık modellerinden birisi olan Sennheiser HD 400s, listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Kulak üstü bir kulaklık modeli olan Sennheiser HD 400s, oldukça sade bir tasarıma sahip. Bunun yanı sıra şirket, kulaklığın tasarımında kullandığı ufak detaylarla kulaklığın şık görünmesini sağlıyor. 140 cm uzunluğunda kabloya sahip olan kulaklık, katlanabilir bir tasarıma sahip.

Pasif gürültü engelleme özelliğine sahip olan Sennheiser HD 400s, en düşük 18 Hz frekansta çalışıyor. Bunun yanı sıra kulaklık, en yüksek 20 KHz frekans değerine ulaşıyor. Güçlü bir ses performansına sahip olan Sennheiser HD 400s, mikrofon performansıyla da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Sennheiser HD 400s, Türkiye’de 1.200 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Kulaklık, bu fiyat segmentindeki en başarılı kulaklık modellerinden birisi diyebiliriz.

Logitech G 333

Logitech G G333

Oyuncular için ürettiği ekipmanlarla tanınan Logitech, listemizde yer edinmeyi başardı. Son zamanlarda oyuncular için üretilen kablolu ve bluetooth kulaklıkların sayısı artmaya başladı. Durum böyle olunca Logitech markasının olmadığı bir oyuncu kulaklığı pazarı düşünülemez.

Logitech G 333, piyasadaki en başarılı kablolu kulaklık modellerinin başında geliyor. Şirket, kulaklıkta hem USB-C hem de 3.5 mm AUX bağlantı noktası kullanmayı tercih etti. Bu sayede kulaklık, neredeyse tüm akıllı cihaz kullanıcılarına hitap ediyor diyebiliriz. Kulaklıkta çift dinamik sürücü mevcut. Bu sürücü, kulaklığın daha güçlü bas performansı göstermesini sağlıyor. Ayrıca Logitech, kullandığı tasarım sayesinde kulaklığın rahatlığı konusunda da oldukça iddialı.

G 333, kablo üzeri bir mikrofona sahip. Şirket, mikrofonun net ve kesintisiz bir iletişim için oldukça ideal olduğunu belirtiyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar, mikrofonun etrafında bulunan kontrol paneli sayesinde oyun veya başka bir işlem esnasında aramaları kolayca yanıtlayabiliyorlar.

Logitech G333, Türkiye’de 960 – 1.100 TL fiyat aralığında satılmaktadır. Kulaklık, özellikle oyuncular tarafından yoğun ilgi gören bir model olarak ön plana çıkıyor.

Asus ROG Cetra II

Asus ROG Cetra II

Sizler için hazırlamış olduğumuz kablolu kulaklık önerileri listemize son zamanların en başarılı kablolu kulaklık modellerinden birisi ile devam ediyoruz. Cafe Madrid devi Asus, çeşitli kategorilerde kullanıcılarına hizmet sunmaya devam ediyor. Şirket, bu kapsamda kulaklık sektöründe de oldukça başarılı işler çıkartıyor.

Asus, geçtiğimiz senelerde ROG Cetra adını verdiği oyuncu kablolu kulaklık modeliyle kullanıcılarının karşısına çıktı. Hem tasarım hem de performans anlamında oldukça iddialı bir model geliştiren Asus, oyuncuların ilgisini çekmeyi başardı. Bu doğrultuda şirket, yakın bir zamanda ROG Cetra serisinin yeni modeli olan Rog Cetra II ile piyasaya çıktı.

Şirket, serinin yeni modelinde de oldukça iddialı bir tasarım geliştirmeyi başardı. Şık bir tasarımla kullanıcılarının karşısına çıkan Asus, kulaklıkta yer verdiği detaylar ile tasarımı ön plana çıkartıyor. Bunun yanı sıra Asus, kulaklığın tasarımı kadar ses performansı konusunda da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Aktif gürültü önleme özelliğine sahip olan Asus ROG Cetra II, güçlü ses sürücülerine sahip. Bunun yanı sıra Asus, kulaklığın mikrofon performansına da önem veriyor. Bundan dolayı Asus ROG Cetra II kullanıcıları, güçlü ses performansının yanı sıra mikrofon performansına da erişim sağlıyorlar. Asus, her anlamda kullanıcılarını memnun etmeyi başaran yeni ROG Cetra modelini, Türkiye’de 2.800 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Sennheiser IE 80 S

Sennheiser IE 80 S

Sennheiser, üst düzey kulaklık modeliyle bir kez daha en iyi kablolu kulaklık önerileri listemizde kendisine yer bulmayı başardı. Şirket, ürettiği kulaklık modelleriyle neredeyse tüm düzeydeki kulaklık kullanıcılarına hitap ediyor diyebiliriz. Sennheiser tarafından üretilen üst düzey kulaklık modellerinden birisi de IE 80 S olarak karşımıza çıkıyor.

Şirket, kulaklık modellerinde ses performansı kadar tasarımlara da önem veriyor. Kullanıcılar, tasarıma verilen önemi IE 80 S modelinde de hissediyorlar diyebiliriz. Çünkü kulaklık, oldukça şık ve modern bir tasarıma sahip. Bunun yanı sıra Sennheiser, kulaklığın tasarımında şıklık kadar konfora da önem verdi. Bu sayede kullanıcılar, hem çok şık hem de oldukça konforlu bir kulaklık kullanma imkanı elde ediyorlar.

Tasarım kadar kulaklığın ses performansı da oldukça etkileyici. Sennheiser, üst düzey bir kulaklık tasarlayabilmek adına oldukça güçlü bir ses performansı geliştirmeyi başardı. Bu sayede kullanıcılar, müzik dinlemeden oyun oynamaya kadar kulaklıkla yaptıkları birçok işlemde yüksek kalitede ses performansı elde ediyorlar.

Hem ses performansıyla hem de tasarımıyla kullanıcılarını fazlasıyla memnun eden Sennheiser IE 80 S, Türkiye’de 5.900 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Bazı kullanıcılara göre kulaklığın fiyatı, yüksek düzeyde gelebiliyor. Ancak kulaklığın üst düzey bir kulaklık modeli olduğunu unutmamak gerekiyor. Bundan dolayı piyasadaki rakiplerine ve fiyatına göre Sennheiser IE 80 S, ideal bir fiyatlandırmaya sahip diyebiliriz.

Shure SRH940

Shure SRH940

En iyi kablolu kulaklık önerileri listemizde Shure tarafından üretilen ve stüdyo tipi kulaklık olarak kullanılan SRH940 kendisine yer bulmayı başardı. Shure, uzun süredir cafe-madrid.com sektöründe hizmet veren markalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, ürettiği yüksek kalitedeki cihazlar ile dikkat çekiyor.

SRH940 da bu ürünlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Kulaklık, oldukça şık bir tasarıma sahip. Gümüş renk seçeneği ile gelen kulaklık, katlanabilir bir tasarıma sahip. Bunun yanı sıra Shure, kulaklıkta kullanıcılarına ayarlanabilir kafa bandı gibi imkanlar da sunuyor.

Kulaklık, tasarımı kadar ses performansıyla da kendinden söz ettirmeyi başarıyor. Shure, kulaklığı temel olarak stüdyo ortamında ses kayıt işlemleri için üretti. Bundan dolayı kulaklık, bass ve tiz konusunda oldukça başarılı. Bunun yanı sıra kulaklık, ses yalıtımı konusunda da iddialı. Shure, kulaklığın dışarıdan ses almadığı gibi kulaklıktan da ses sızdırılmadığını belirtiyor.

Koruma çantası ile birlikte gelen Shure SRH940, piyasadaki en başarılı profesyonel kablolu kulaklık modellerinden birisi diyebiliriz. Kulaklık, Türkiye’de 3.350 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Kulaklığın fiyatı, bazı kulaklık kullanıcılarına yüksek gelebilir. Fakat belirttiğimiz gibi Shure SRH940, temel olarak stüdyo ortamında kullanılmak üzere üretildi. Bundan dolayı profesyonel kulaklıkların fiyatı göz önüne alındığında Shure SRH940, normal bir satış fiyatına sahip diyebiliriz.

En İyi Kablolu Kulaklık Modeli Önerileri: Genel Değerlendirme

Günümüzde kulaklıklar, insanlar için vazgeçilmez birer aksesuar haline gelmişlerdir. İnsanlar, günlük yaşamlarında araba sürerken, okulda, iş hayatlarında ve daha birçok yerde kulaklıkları kullanıyorlar. Bunun sonucunda da kulaklık modeller, her geçen gün gelişerek kullanıcıların hayatlarında yer edinmeye devam ediyorlar.

İlk üretilen kulaklık modelleri, kablolu olarak kullanıcılarıyla buluştular. Bundan dolayı kablolu kulaklık modelleri, uzun süredir insanların yaşamlarında yer ediniyorlar. Bu kulaklık türleri, ilk etapta hem ses performansı hem de mikrofon performansı açısından oldukça zayıftılar.

Ancak gelişen teknolojiyle birlikte kablolu kulaklık modellerinin performansı konusunda ciddi yol alındı. Özellikle kulaklık üreticilerinin sayısının artması, çok çeşitli kulaklık modellerinin üretilmesine olanak sağladı. Bu sayede kulaklık kullanıcıları, kulaklık seçiminde çok fazla model arasından tercih yapma imkanına sahip oldular. Bunun yanı sıra kullanıcılar, uygun fiyatlara daha kaliteli kulaklıklar alabilme imkanına ulaştılar.

Tabii ki kablolu kulaklık modellerinin çok fazla artmasının bazı olumsuz yanları da mevcut. Bunun da en büyük olumsuzluğu kullanıcılarda kararsızlık yaratmak oluyor. Çok fazla modelle karşılaşan kulaklık kullanıcıları, hangi kablolu kulaklık modelini tercih edecekleri konusunda kararsızlık yaşayabiliyorlar.

Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi kablolu kulaklık modeli önerilerinde bulunduk. Bu sayede listemizi inceleyerek sizler için en uygun kablolu kulaklık modelini kolaylıkla seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra sizler de kullandığınız ve tavsiye ettiğiniz kablolu kulaklık modellerini aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents