Monday, September 25, 2023

Microsoft 11 bin kişiyi işten çıkarıyor!

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Microsoft da son toplu işten çıkarmalara katıldı. Microsoft’un çalışanlarının yüzde 5’ine denk gelen 11 bin kişiyi işten çıkaracağı öğrenildi.

Dünyanın her yerinde, başarısız ekonomiler ve teknoloji şirketleri için zor zamanlar binlerce işçiyi işten çıkarıyor. Meta, Amazon, Twitter ve daha birçok firma Microsoft11.000 çalışanının işten çıkarılacağı. öğrendi.

Sky News’e göre şirket, işgücünün yüzde 5’ini azaltmayı planlıyor. İşten çıkarmaların büyük çoğunluğunun mühendislik bölümlerinde olacağı bildirildi. Microsoft, geçtiğimiz günlerde haftalardır konuşulan ChatGPT’ye 10 milyar dolarlık yatırımıyla gündeme gelmişti.

Düşen talep işçileri etkilemeye devam ediyor

Microsoft, azalan talep ve kötüleşen ekonomi nedeniyle işten çıkarmaları açıklayan son şirket oldu. Ekim ayının başlarında, Microsoft’un çeşitli bölümlerinde 1.000 kadar çalışanını işten çıkardığı bildirildi.

Bu kesintiler, yazılım devinin 200.000’den fazla iş gücünün yüzde 1’inden azını etkiledi. Şirket ayrıca temmuz ayında yaptığı açıklamada az sayıda kadronun işten çıkarıldığını ve gelecekte çalışan sayısının artacağını belirtmişti.

2023’ün ilk haftasında dünya çapında 30.000’den fazla çalışan işini kaybetti. Bu rakam neredeyse 2022 Aralık ayının tamamındaki işten çıkarma sayısına eşit. çift Şunu da belirtelim. Elde edilen veriler, Ocak ayının ilk altı gününde 30 şirketten toplam 30.611 kişinin işten çıkarıldığını gösterdi.

ALAKALI HABERLER

2022’de 150.000’den fazla teknoloji çalışanı işten çıkarıldı: Bunlar, yakın zamanda toplu halde çalışanlarını işten çıkaran şirketler.

Kaynak :
https://www.reuters.com/technology/microsoft-cut-thousands-jobs-sky-news-2023-01-17/

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents