Tuesday, September 26, 2023

Microsoft, Yapay Zeka Vall-E’yi Duyurdu

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Yapay zeka çılgınlığı Microsoft ayrıca katılıyorum Microsoft araştırmacıları, üç saniyelik bir ses örneği verildiğinde bir kişinin sesini simüle edebilen yapay zeka projesini duyurdu. VAL-E Yeni “metinden konuşmaya yapay zeka” modeli, EnCodec adlı bir teknolojiye dayanıyor.

Microsoft Vall-E Yapay Zeka Nedir?

Microsoft, bir kişinin sesini yalnızca üç saniyelik bir ses örneğiyle taklit edebilen yapay zeka tabanlı modelini piyasaya sürdü. ilan edildi. Dalga biçimlerini değiştirerek konuşmayı sentezleyen diğer yöntemlerin aksine, VALL-E bir kişinin çıkardığı sesi analiz edebilir. Bu bilgileri bileşenlere ayıran model, eğitim verilerini kullanarak o sesten “codec” bilgisini çıkarabilmektedir.

ChatGPT

Microsoft, VALL-E’nin konuşma sentezi yeteneklerini Meta tarafından oluşturulan halka açık sesli kitaplarla geliştirdiğini söyledi. 7.000’den fazla konuşmacıdan 60.000 saatlik İngilizce materyal içeren LibriLight adlı bir ses kitaplığı kullandı.

Microsoft'tan Xbox Series S'e bir adım daha!

Microsoft’tan Xbox Series S’e bir adım daha!

Microsoft, Xbox Series S için yeni bir yürüyüş planlıyor olabilir. Sektör analistlerine göre kur kaynaklı değişim kapıda.

VALL-E, önceden tasarlanmış ön ayarlı sesler olmadan çalışabilir ve analiz yoluyla öğrenebilir. Yani daha önce hiç duymadığı kelimeleri bile öğrenebilir. Microsoft’un yapay zeka modelihenüz kamuoyuna açıklanmadı.

Şirket, başta güvenlik olmak üzere birçok alanda önlem almayı ihmal etmedi. Birinin sesini taklit etmek veya belirli bir konuşmacıyı taklit etmek gibi durumlar için bir algılama modeli üzerinde çalıştığını belirtti.

yapay zeka lideri cbot

Apple ise kitapların sesli olmasını sağlayan yapay zeka modelini daha önce duyurmuştu. Apple Books, yapay zeka ve konuşma sentezi modelini kullanarak birçok kitabı sesli hale getirmeyi planlıyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Fikirlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Contents

More articles

Latest article

Contents