Red Dead Redemption 2’nin ince detayları

Geliştiriciler işlerini severek yaptıklarında ortaya çıkan işin tadı da bir başka oluyor. 2018 yılında çıkan Red Dead Redemption 2 bunun en güzel örneklerinden biri. Şimdi ‘spoiler’ uyarımızı yapalım.

Oyun geliştiricilerin işine bir tutam sevgi katarak neler yapabileceğini gösteren yapımlardan biri. Kırmızı Ölü Kefaret 2; sunduğu hikaye, anlatım biçimi, mekaniği ve düşünceli yapısıyla detayda Şimdiye kadar yapılmış en büyük oyunlardan biri olarak kabul edilir.

Oyun içerik zenginliğini öyle bir noktaya yükseltti ki 2018’de Çıkmış olsa bile, oyuncular sıkılmadan yeni şeyler bulabilirler. BT ince işçilik Red Dead Redemption 2’nin detaylara gösterdiği özeni daha iyi anlatmak için oyundan alıntılar eşliğinde bir göz atalım.

Oyunda kullanabileceğimiz farklı silahların yanı sıra farklı mermi türleri de bulunuyor.

Bu tür mühimmatlar bu şekilde eklenmez. Çünkü sadece kağıt üzerinde değil, uygulamada Yukarıdaki karşılaştırmadan birbirlerinden farklı olduklarını görebilirsiniz.

Video dışında ek bilgiler:

Reddit – r/reddeadredemption

Oyunda ‘Küçük oyunOkların uçlarında harcanmış tüfek mermileri vardır. Bu oklarla küçük hayvanları avlarken, normal bir okla avlanan bir hayvana kıyasla hayvanı darbenin gücüyle avlıyorsunuz. Fitness daha iyi durumda.

Hayvanlara gelecek olursak: Avladığınız hayvanı ortada bırakırsanız çevredeki hayvanlar faydalanır ve cesedi yavaş yavaş çürür.

Akıntıyı takip eden her balık şelalenin sonunu görecek kadar şanslı değil.

Eğer atınızla yeterince bağ kurmazsanız ve doğanın ortasında yalnız kalırsanız, atınız ıslıklarınıza cevap vermeyebilir.

Bu gibi durumlarda en yakın beldeye ulaşmak için, otostop yöntemini kullanabilirsiniz.

Oyunda sıcaklıklar anlık olarak veriliyor ve sıcaklık içeride veya dışarıda olmanıza göre değişiyor.

Karakteriniz ateşe yaklaştıkça bu sıcaklık artar. Hatta karakter ‘yanık’ olduğunda sıcaklık çok yüksek seviyelere çıkıyor.

Karakter modelleri de en ince ayrıntısına kadar tanıtıldı. Yeterince yaklaşırsak gözlerdeki damarları bile görebiliriz.

John Marston'ın gözleri

Güneşin altındaki kulaklarımız da çok gerçekçi görünüyor.

Oyunda ‘kentleşme’ ve beraberinde getirdiği sorunlar acılı ama gerçekçi bir şekilde aktarılıyor.

Örneğin burada Aziz Dennis fabrikalardan suyu nasıl kirletiyorsun görebilirsin. Madenciliğin devam ettiği Annesburg’da da aynı manzarayı görmek mümkün.

Eski oyunlarda karakterlere ağızdan yemek yedirmeye ve restoranlara geri getirmeye alışmıştık.

Red Dead Redemption 2’de Yemekler israf yok söyleme yeridir.

Bir diğer detay ise oyunda gördüğünüz Amerikan bayrağının 50 yerine 45 yıldıza sahip olması.

Bunun nedeni ise Oklahoma, New Mexico, Hawaii, Arizona ve Alaska’nın oyun sırasında bu birlikteliğe dahil olmaması. (vasıtasıyla: Tuhaf adam)

Şimdi vahşi doğaya dönüyoruz. Bu arada, atınızın kas hareketlerinin çok gerçekçi göründüğünü fark ettiniz mi?

Doğaya döndüğümüzde kuş sesleri bizi şehrin karmaşasından çıkarıyor. Ancak onları korkutmak ve susturmak da mümkündür.

Oyunun bir noktasında, işçilerin tren rayları kurduğunu göreceksiniz. Zorlu koşullar altında yapılan raylar başlangıçta şöyle görünür:

Ama sonra bu rayları gerçekten bitiriyorlar

Biraz daha bilgi verelim. ilk etapta bu rayları düzenlemek işçilere Yakından bakarsanız, farklı etnik kökenlere sahip olduklarını görebilirsiniz. Onların arasında Çince konuşan hatta var.

ALAKALI HABERLER

Son zamanlarda tartışılan şiddet içerikli anime temalı oyunlar çocuklar için gerçekten tehlikeli olabilir mi?

Red Dead Redemption serisinde o kadar çok detay ve hikaye var ki bunların dışında sayamayız. Siz de favorilerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Contents

Similar Posts