Friday, January 27, 2023

Riot Games Hacklendi! Kaynak kodları sızdırıldı

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Dünyanın en popüler oyun şirketlerinden biri olan Riot Games, geçtiğimiz günlerde bir siber saldırıya maruz kaldı. Şirket, geçtiğimiz dakikalarda iki oyunun kaynak kodlarının ele geçirildiğini duyuran bir açıklama yaptı.

League of Legends Kaynak Kodları Sızdırıldı!

Riot Games geçtiğimiz günlerde Twitter’da ciddi bir durum paylaşım siber saldırısına uğradığını duyurdu. Hatta şirket, bir süredir oyunlarındaki güvenlik sistemlerine erişimi olmadığını da belirtmişti. Ayrıca yeni bir gelişme olduğunda paylaşacaklarını da belirtmişlerdir.

Riot Games bugün resmi Twitter hesabı üzerinden duyurdu; League of Legends ve Teamfight Tactics oyunlarının kaynak kodlarının yanı sıra güncelliğini yitirmiş hile önleme yazılımlarının sızdırıldığını duyurdu.

Marvel’dan kötü haber! destek sona eriyor

Crystal Dynamics tarafından geliştirilen Marvel’s Avengers, 2,5 yıl sonra desteği sonlandırıyor. İşte haberin detayları.

Riot Games, oyuncuların kişisel bilgilerinin çalınmadığını duyurdu. Öte yandan bilgisayar korsanları, Riot Games’e e-posta yoluyla ulaştı ve kaynak kodları için fidye istedi. Ancak şirket bunu yalanladığını söyledi.

Kaynak kodlarının ele geçirilmesi, oyundaki hile önleme yazılımını zayıflatabilir ve dolayısıyla hile sayısını artırabilir. Şirket, gerekirse en kısa sürede bir güncelleme göndereceğini söyledi.

Yeni oyun modlarının prototipleri çekildi!

Riot Games tarafından paylaşılan bilgilere göre, oyunlara yeni eklenecek modlar ve özelliklerle birlikte sızdırılanlar arasında deneysel amaçlarla oluşturulan prototipler de yer alıyor. Bunların oyunculara sunulup sunulmayacağı belli değil.

İsyan oyunları

Şirket, güvenlik birimi ve dünyaca ünlü siber güvenlik danışmanlarının güvenlik açığı üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü duyurdu. Öte yandan saldırının arkasındaki hacker grubunu bulmak için gerekli ayarların yapıldığı belirtildi.

Riot Games yakında saldırıyla ilgili daha ayrıntılı bir rapor sunacak. Bu rapor ayrıca oyundaki güvenlik açıklarını gidermek için atılan adımları da içerir. Ancak şirket, çalışmaların bu hafta içinde tamamlanacağını tahmin ediyor. Sızıntının diğer oyunlar için de sonuçları olup olmayacağı yakında açıklanacak.

League of Legends, Teamfight Tactics ve hatta VALORANT için güncellemeler bir süre ertelenebilir. Bazı oyuncular sunuculara erişilemediğinden ve hatta Riot Games Launcher’ın açılmadığından şikayet ediyor.

Peki bu sorun hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article