Friday, September 22, 2023

Saç ekimi sonrası cinsel ilişki neden yasaktır?

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Bu tıbbi işlemden sonra doktorlar tarafından böyle bir yasağın getirildiğini muhtemelen ilk öğrenen sizsiniz. Peki cinsel ilişki ile saç ekimi arasındaki bağlantı nedir?

2022’ye kadar değil 1 milyon insan Saç ekimi için Türkiye’ye geldi. Dünyanın saç ekim merkezi olan ülkemizde vatandaşlar bu cerrahi işlemi sıklıkla tercih etmektedir.

Ameliyattan sonraki aşamalar da en az an kadar önemlidir. Bu aşamalardan biri, “iyileşme döneminde” olumsuz etkilenmemek için cinsel ilişkiyi bir süre sınırlamak.

Cinsel ilişki saç ekimini doğrudan etkilemez ancak yarattığı etkiler nedeniyle saç ekimi sonrası iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir.

saç ekimi

Bu faktörlerin ilki “terlemek”. Saç derisi çok incedir ve bu bölgede ter varsa yeni ekilen saç kökleri olumsuz etkilenir. İlişki sırasında terlememek mümkün olmadığı için istenmeyen durumlar ortaya çıkabilmektedir.

ikinci faktör ise “yüksek kan basıncı”. Seks sırasında kan akışının hızlanması nedeniyle kan basıncı yükselir. Saç ekiminden sonra saç greftleri iyi oturmadığı için burada kanama veya çatlamalar meydana gelebilir. Böyle bir durumda saç greftlerinde büyük bir kayıp olur.

“Olası Kazalar” da bir risktir. Seks sırasında farklı vücut hareketleri yapıldığından saç ekimi yaptırdığınız bölge zarar görebilir ve bu da greft kaybına neden olur.

saç ekimi

  • Saç ekimi: Greft, saçınızdaki veya vücudunuzun başka bir bölgesindeki bir dokunun, sadece bu dokuya (saç) değil, aynı zamanda onu besleyen sinir ve damar bağlantısının da vücudunuzun başka bir yerine nakledilmek üzere alındığı bir doku parçasıdır. peçete.

Peki bu yasak kaç gün?

saç ekimi

İyileşme sürecinde sadece cinsel ilişkiden kaynaklanan fiziksel aktivitelerden değil, aynı zamanda yorucu fiziksel aktivitelerden de kaçınılmalıdır. Yukarıda belirtilen olumsuz etkilerin yanı sıra vücut fizyolojisi enerji verici ve yapıcı molekül özelliklerine sahiptir. protein kaybı olur. Proteini mümkün olduğunca korumak gerekir.

Neyse ki saç ekiminden sonra yasak süre daha kısadır. 3. günde Normal hayatınıza dönebilirsiniz. Ancak bu süre hasta başına farklılık gösterebilir. Uzmanlar 7-10 gün ara verilmesinin daha uygun olduğunu belirtmektedir.

Mastürbasyon Öte yandan ilişki kadar enerji gerektirmediği için önemli bir tehlike oluşturmaz ancak yüksek tansiyon semptomları olan kişiler için risk taşıyabilir.

uygulamalı saç ekimi yöntemi Saati de değiştirebilirsiniz. FUT denilen eski teknik yerine en gelişmiş yöntem olan DHI kullanılırsa hasta daha çabuk iyileşir.

ALAKALI HABERLER

Saç ekimi için Türkiye’ye gelen turistlerin, ülkelerindeki Covid-19 vaka sayısını artırdığı iddia ediliyor.

ALAKALI HABERLER

“Türk saç çizgileri”: Yabancıların Türkiye’de saç ekimi sevdası İspanya’da film oluyor: İşte fragman ve tepkiler

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents