Saturday, September 23, 2023

Sahte ChatGPT uygulamalarına dikkat!

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

App Store ve Play Store’da OpenAI’nin popüler sohbet robotu ChatGPT’yi taklit eden birçok sahte uygulama bulundu. Bu uygulamaların, normalde tamamen ücretsiz olan yapay zeka için yüksek ücretler aldığı bile görüldü.

Sorularınıza insan gibi cevap verebilen, karmaşık sorunları çözebilen ve hatta ödev ve makaleler yazabilen Chatbot ChatGPT, bir süredir sosyal medyanın dilinde. OpenAI tarafından geliştirilen bu yapay zeka, herkes tarafından ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Ancak son zamanlarda ortaya çıkan bilgiler, bazı kötü niyetli kişilerin popüler chatbot’tan yararlanarak insanları dolandırmaya çalıştıklarını ortaya koydu. Buna bağlı olarak, hem App Store’da hem de Google Play Store’da birçok. sahte ChatGPT uygulaması saptanmış. Bazıları normalde ücretsiz olan bot için bile. abonelik ücreti bile sordu.

Sahte ChatGPT uygulamaları, kullanıcılardan para talep ediyor

örneğin MacRumors’a App Store’da yapılan bir araştırmaya göre “Verimlilik” kategorisinde en popüler uygulamalar arasında “ChatGPT Chat GPT AI WITH GPT-3” isimli uygulama bulundu. Ayrıca haftalık Yıllık 7,99 ABD Doları, 49,99 ABD Doları İsteği dikkatlerden kaçmadı. Ancak yapılan incelemeler, uygulamanın OpenAI ile hiçbir ilgisinin olmadığını ortaya koydu.

Neyse ki uygulama, yayınlandıktan kısa bir süre sonra App Store’da da mevcuttu. SİLİNDİ. Uygulamanın kaldırılmadan önce yaklaşık 12.000 yorum alması da oldukça ilgi gördü. Bu yorumlarda ayrıca uygulamanın sahte olduğuna dair ifadeler de yer aldı.

Ne yazık ki bu tür uygulamalar bununla sınırlı değil. TechRadars Aktardığına göre OpenAI’nin GPT-3 teknolojisini kullandığını söyleyen başka uygulamalar da mevcut. Bu uygulamaların hem App Store hem de Google Play Store’da yer aldığı ve kullanıcılardan yüksek ücret talep ettiği söyleniyor. Hatta birkaç yüksek puanlara Aramaya “ChatGPT” yazsanız bile, bu adı kullanarak ortaya çıkan birçok sahte uygulama görüyoruz.

ChatGPT nasıl kullanılır?

Popüler chatbot şu anda bir Mobil uygulama üzerinden kullanılamaz. Yani yapay zeka sadece internette var. Bedava bağlanabilirsin. Bunun için de buradaki bağlantıya Sadece tıkla. Bu adresi girdikten sonra OpenAI hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir.

ALAKALI HABERLER

Sorularınıza Google’dan daha iyi Türkçe cevaplar veren yeni bir yapay zeka çıktı: ChatGPT nedir ve nasıl kullanılır?

ChatGPT’yi kullanmak için herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsinyani sahte uygulamalarda Dikkatli olmalısın Tekrar dikkat çekelim. Aslında, OpenAI bugün ChatGPT’nin ücretli bir sürümünü yayınlayacağını duyurdu. Ancak test aşamasında olan bu versiyonun şimdilik genel kullanıma sunulmayacağından bahsedildi.

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents