Tuesday, March 21, 2023

Samsung’tan işlemci hamlesi! Exynos geri mi dönüyor?

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Geçen yıl Exynos 2200 için eleştirilen Samsung, Galaxy S23 ailesinde sadece Snapdragon işlemcileri kullanma kararı almıştı. Sızan bilgilere göre şirket, Samsung Exynos işlemci serisi için yeni bir ekip oluşturdu. Şirketin Galaxy S24 ailesinde Exynos işlemciye geri döneceği tahmin ediliyor.

Samsung, Exynos işlemcili Galaxy S24 serisine devam edebilir

2022 yılında tanıtılan Snapdragon 8 Gen 2 işlemci, performans açısından beklentileri aşmıştı. Qualcomm, Galaxy S23 serisine özel Snapdragon 8 Gen 2 modelini üretmek için Samsung ile ortaklık kurdu.

Samsung Galaxy S23 serisi, Qualcomm tarafından Samsung için özelleştirilen Snapdragon 8 Gen 2 ile tanıtıldı. Standart Snapdragon 8 Gen 2 işlemcilerde 3,2 GHz olan performans çekirdeği, Samsung Galaxy S23 ailesinde 3,36 GHz’e çıkarılıyor. İşlemcinin diğer çekirdekleri ise 2.8 GHz ve 2.0 GHz frekanslarında çalışıyor.

Samsung Galaxy S23 ve S23 Ultra'nın fiyatı ne olacak?  Detaylar burada

Samsung Galaxy S23 ve S23 Ultra’nın fiyatı ne olacak? Detaylar burada

Geçtiğimiz haftalarda teknik özellikleri sızdırılan Samsung Galaxy S23 ailesinin fiyat listesi ortaya çıktı.

Yayınlanan rapora göre Samsung, Exynos işlemcilerdeki performans sorununu giderene kadar Snapdragon 8 serisi ile devam edecek. Analistler, şirketin Galaxy S24 serisinde Exynos işlemcilerle yeniden sahneye çıkacağını tahmin ediyor.

Güney Koreli Vampir Kralı’na göre Samsung, amiral gemisi modellerinde Exynos işlemcileri yeniden kullanmaya başladı. 2024 yılında piyasaya sürülecek olan Galaxy S24 ailesi, gücünü Exynos 2400 işlemciden alacak. Şirketin önceki yıllarda olduğu gibi hem Snapdragon hem de Exynos işlemcili sürümleri piyasaya süreceği tahmin ediliyor.

Samsung’un şirket içi yonga setlerini yapan ekipte yapısal değişiklikler yaptığı sızan bilgilerden biri. Samsung’un Exynos yongaları, şirketin System LSI kolu tarafından tasarlanmıştır. Görünüşe göre Samsung’un akıllı telefon bölümü, Galaxy akıllı telefonlar ve tabletler için özel olarak geliştirilecek üst düzey bir yonga seti için kendi mühendis ekibini bir araya getirdi.

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents