Saturday, September 23, 2023

Sapyoseksüel nedir, özellikleri nelerdir?

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Entelektüel aşk olarak tanımlanan sapyoseksüellik, bir tür cinsel çekiciliği ifade eder. Bu çekimdeki en önemli şey, diğer kişinin fiziksel özellikleri değil; zeka, bilgi ve entelektüel altyapı. Sapyoseksüelin ne olduğuna, özelliklerinin neler olduğuna ve birinin sapyoseksüel olup olmadığını nasıl anlayacağımıza daha yakından bakalım.

Başta Instagram olmak üzere birçok farklı sosyal medya platformunun da etkisiyle hepimiz dış görünüşümüze büyük önem verir hale geldik. Deli gibi spor yapanlar, estetik cerrahlardan yardım bekleyenler, makyaj malzemelerine ve kıyafetlere çok para harcayanlar dersek. Bir insandaki asıl şeyin zeka olduğunu unutuyoruz. Sapioseksüel, bunu çekici bulan insanları kastediyor.

Sapyoseksüellik, bir tür entelektüel aşk olarak tanımlanır. Ancak bu aşk sadece duyguları değil cinselliği de içerir çünkü sapioseksüel kişi karşısındaki kişinin zekası, bilgisi, entelektüel geçmişi ve özgüveninden etkilenir. Birinin sapyoseksüel olduğunu nasıl anlarız? Sorunun cevabı biraz kafa karıştırıcı. Gelin sapyoseksüel nedir ve özellikleri nelerdir daha yakından inceleyelim.

Temel bilgilerle başlayalım, sapyoseksüel nedir?

sapyoseksüel

21. yüzyılın ilk yıllarında ortaya çıktı. oldukça yeni bir konsept sapyoseksüel; Zeki ve bilge anlamına gelen Latince sapiens kelimesinin cinsellik anlamına gelen İngilizce cinsel kelimelerle birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Sapioseksüel, diğer kişinin fiziksel özelliklerinden çok zekasından etkilenen kişileri ifade eder.

Peki sapyoseksüel tam olarak ne anlama geliyor?

Öncelikle belirtmek gerekir ki sapyoseksüellik bir cinsel yönelim değil, bir tür cinsel çekimdir. Eşit günümüz flört dünyasının kalıplarını yıkan bir atış Hatta öyle olduğu bile söylenebilir. Çünkü sapioseksüel bir kişi, karşısındaki kişinin karın kasları, büyük göğüsleri, kalçalarına doğru çukur olup olmadığı ve maddi durumu gibi ayrıntılarla ilgilenmeden sadece zekasına, bilgi birikimine ve entelektüel altyapısına bakar.

Aslında sapioseksüel kişinin bilgiden çok zekadan etkilendiğini söylemek daha doğru olur. Başka bir deyişle, periyodik tabloyu sırayla sayarak bir sapioseksüeli etkilemeniz pek olası değildir, ancak kimyasallar kullanılarak geliştirilen yeni bir madde pek olası değildir. Geleceğin dünyasının nasıl şekillenebileceğine dair ilginç düşünceleriniz varsa Bir sapioseksüel kişinin kalbini kazanabilirsiniz. Evet efsane Milan kadrosunu saymak da yersiz.

Dünyada kaç kişi zekadan etkilenebilir?

sapyoseksüel

Genel ilişki dinamiklerine bakıldığında hem kadınların hem de erkeklerin zekadan etkilendiğini söylemek mümkün ancak bu etki fiziksel etkiden sonra artı olarak değerlendiriliyor. Sapyoseksüel kişi ise diğer özelliklerinden bağımsız olarak sadece zeka odaklı bir cinsel çekim hisseder. Güncel verilerimiz yok, ancak Batı Avustralya Üniversitesi tarafından 2017 yılında yapılan bir araştırmaya göre, 18 ila 35 yaş arasındaki insanların yüzde 8’e kadarı sapyoseksüel olduğunu söyledi.

Gelelim en çok merak edilen konuya; Diğer kişinin sapyoseksüel olup olmadığını nasıl anlarız?

 • Cinselliği ikinci plana atıyorlar.
 • Edebi bir sohbet sırasında cinsel gerilimin yükseldiğini hissedersiniz.
 • Entelektüel konular hakkında konuşmak, dokunmaktan daha etkili olabilir.
 • Bazen duyguların önemi yoktur.

Cinselliği ikinci plana atıyorlar:

Evet, sapyoseksüellik aynı zamanda bir cinsel çekim biçimidir, ancak bu insanlar genellikle cinsel bir eş aramak veya bir ilişki içinde olmaktan çok kariyerlerine odaklanırlar. Sapyoseksüel kişi diğerinden güçlü bir şekilde etkilense bile Doğrudan sekse gelmesini istemiyorum çünkü onun için önemli olan cinsel bir ilişki yaşamaktan çok karşısındaki kişiyle uzun entelektüel sohbetlerdir.

Edebi bir sohbet sırasında cinsel gerilimin yükseldiğini hissedersiniz:

Elbette bu kişiden kişiye değişen bir olay ama iki kişi konuşurken bazı konular diğerlerine göre çok daha etkili oluyor ve ister istemez aralarındaki cinsel gerilimin arttığını hissediyorsunuz. İşte senin gibi bir sapyoseksüel Dostoyevski’nin romanlarından bahsederken böyle bir gerilim hissedebilirsiniz. Ortağınızın Abdülhamid’i savunduğunu söylediğiniz bir siyasi tartışma bile herkes için mutlu bir sonla sonuçlanabilir.

Entelektüel konular hakkında konuşmak, dokunmaktan daha etkili olabilir:

Her yetişkinin bildiği gibi cinselliğe giden yol fiziksel taşlarla döşenmiştir. Bazıları özellikle kollarına dokunulmasından bile keyif alabilir. Karşınızdaki kişi sapyoseksüel ise durum biraz değişebilir. Abi bunlar gidince yerine kim gelecek dediğin bir konuşma adamın liderlik vasfı yok. bazen partnerinizi o kadar etkiler ki En etkili dokunuştan bile daha güzel olabilir. Bazı sapyoseksüeller için entelektüel tartışmalar bile bir tür ön sevişme gibi geliyor.

Bazen duyguların önemi yoktur:

Bu noktada küçük bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek gerekiyor. Birçok sapioseksüel zekaya değer verdiği için, Onların duygusal kuklalar olduğunu düşünüyor ama durum hiç de öyle değil. Nasıl ki bir insan karşıdaki kişiyle duygusal bir bağ kurmadan sadece harika bir vücuda sahip olduğu için cinsel çekim hissedebiliyorsa, bir sapyoseksüel de karşı kişiyle kurulana kadar duygusal bir bağ kurmadan sadece inanılmaz zekaya sahip olduğu için cinsel çekim hissedebilir. Aralarındaki temel fark, cinsel çekiciliğin fiziksel değil zihinsel olmasıdır.

sapyoseksüel

Peki sende durum nasıl? İşte sapyoseksüel olduğunuzu gösteren bazı işaretler:

 • Zeki insanlara karşı cinsel gerilim hissediyorsanız.
 • Partner seçiminizin daha derin kriterleri varsa.
 • Partnerinizle entelektüel konuları tartışmaktan hoşlanıyorsanız.
 • Uzun sohbetler ilişkiden daha çekici olduğunda.
 • Birini ne kadar iyi tanırsanız, o kişiyi o kadar çok seversiniz.
 • Derinliği olmayan sohbetlerden hoşlanmıyorsanız.
 • Eğer cehalete dayanamıyorsan.
 • Eğer iyi dinleyebilirsen.
 • Yeni şeyler öğrenmeyi seviyorsanız.

İşte sapyoseksüel olup olmadığınızı gösteren işaretlerden bazıları. Bu noktada küçük bir detaydan bahsetmek gerekiyor. Sapyoseksüel bir kişi, diğer kişinin zekasını, bilgisini ve entelektüel geçmişini sever, ancak Bu özelliklere de sahip olmalıdır. Yani bütün gününü sosyal medyada geçiren, kitap okumayan, popüler filmlerden başka bir şey izlemeyen, sapyoseksüelim diyen birinin karşısındaki kişinin zekası hakkında bir fikri olması pek mümkün değil. benimle ilgili. ondan etkilenir ve etkilenir.

sapyoseksüel

Sapyoseksüel erkek ve kadınların farklı özellikleri var mı?

Zeka, bilgi ve entelektüel altyapı söz konusu olduğunda cinsel kimliklerin ve cinsel yönelimlerin pek bir önemi kalmıyor. çünkü sapyoseksüel kişi hayatta kendini geliştirmeye odaklanır ve diğerinin tam da bunu yapmasını istiyor, ayrıca bunu çekici buluyor. Dolayısıyla kendini katı bir şekilde sapyoseksüel olarak tanımlayan bir erkek ve bir kadın benzer özelliklere sahiptir. Yani onları etkilemek istiyorsanız yapmanız gereken şeyler normal.

Entelektüel aşk olarak tanımlanan bir cinsel çekim biçimi sapyoseksüel nedir, özellikleri nelerdir Sıkça sorulan soruları yanıtlayarak konu hakkında bilmeniz gereken detayları derledik. Güzel bir sözle yazımızı kapatalım; Özgüvenin zenginliğine bir kıvılcım, özgüvenin güzelliğine bir sivilce yeter. Konu ile ilgili düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents