Saturday, September 23, 2023

Seri katil Dennis Nilsen’in tüyler ürpertici hikayesi

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

“Nazik katil” takma adı Dennis Nilsen tarafından işlenen korkunç cinayetler pek nazik değil. İşlediği suçlar dışında hayatında yardımsever ve nazik bir insan olmasına rağmen sürekli çatışma halinde olan ve cinayet işlemekten kendini alıkoyamayan bir kişidir.

İskoçya doğumlu Dennis Nilsen, İngiltere’de hepsi genç 15 erkeği ilginç ritüellerde öldürdü. Cinsel sadist ve nekrofil Katilin “katil kimliği” dışında çok iyi ve yardımsever olması çok ilginç.

Günlüklerine yazdığı ve cezaevinde kaydettiği ses kayıtları sayesinde hayatını, duygularını ve işlediği suçları ağzından öğrenebiliyoruz. Gelin, Dennis Nilsen tarafından kan donduran Gelin hikayesine birlikte bakalım.

Dennis’in büyükbabasının elindeki çocukluk istismarı, onda kalıcı izler bırakmıştır.

Dennis Nilsen Gençlik

23 Eylül 1945’te dünyaya gelen Nilsen’in psikolojisi, 1948’de anne ve babası ayrılınca bozulmaya başladı. her zaman kendin kendini yalnız hissedecek Dönemin temelleri bu yıllarda atılmıştır.

Anne babası boşandıktan sonra 1951’de annesi, büyükannesi ve büyükbabasının yanına taşındı ve söylediğine göre genç yaşta. dedesi tarafından taciz edildi Dennis o günleri şöyle anlatıyor:

“Dedemin konusu yıllarca bilinçaltımın ekranında çözülmeden kanamış. Büyükbabamla aramda garip şeylerin yaşandığı o beton kulübeyi hayal meyal hatırlıyorum. Gelişimimin ilk yıllarında sahip olduğum tek somut temas, bir sübyancı. acı verici ve kafa karıştırıcı Sarıldığını söylemek korkunç bir itiraf.”

“Bir şekilde farklı olduğumu fark ettim.”

dennis nilsen ergenlik

Çocukluk travmalarından sonra erken ergenlik gay olduğunu anladı O zamanlar eşcinsellik kabul edilmediği için utanmış ve kafası karışmıştı.

eşcinseller hakkında sosyal baskı Sonuç olarak, birçok durumda insanların kendilerinden ve diğer eşcinsellerden nefret ederek suç işlemeye başladıklarını ve katil olduklarını görebiliriz. Kendisi hakkındaki düşüncelerinden bahseden Dennis şöyle diyor:

“Öyle ya da böyle ben farklıyım hissine sahibim. Belki fakir, zayıf ve eski püskü giyinmiş olmak; Uyanık özgüvenime ilk saldırıydı. Övünecek bir babası olmaması başka bir şey olabilirdi. İkinci on yılıma girmeden önce bir suçlu, bir yabancı, iğrenç biri olarak görülüyordum… Elbette eşcinselim ama bunu kendime saklıyorum. Birinin kabul edeceği son şey eşcinsel olmaktır.”

Nekrofili yolunda ilk adım, ergenlik çağında “ölü makyajı” yapmasıyla atıldı.

Dennis Nilsen Gençlik

ergenlik döneminde kız kardeşine ve erkek kardeşine Cinsel arzusunun farkına vardı ama bir süre sonra kız kardeşine olan yönelimini bastırmayı ve eşcinselliğini ailesi dahil çevresindeki herkesten uzun yıllar saklamayı başardı.

Çocukluğunu ve ergenliğini içine kapanık, çekingen, içine kapanık ve içine kapanık olarak geçirdi. “ölü makyaj” yapmaya başladı. Zamanla günlüklerine göre bu hobisi ona zevk vermiş ve makyaj yaptıktan sonra aynada kendine bakarak mastürbasyon yapmıştır.

Orduya girdiğinde cinsel sadizm ve nekrofili dürtüleri yükseldi.

Dennis Nilsen Askeri

Dennis mezun olduktan sonra 1961’de askere gitti ve bu süre zarfında çalıştı. eğlenceli Tek şey alkoldü.

Askerlik yıllarında cinsel sadizm ve nekrofili anlamına gelen “nekrofili” ile ilgili fantezileri su yüzüne çıktı. Yıllarını tamamen erkeklerin olduğu bir ortamda geçirmek, Dennis’in onlar hakkında sapkın fanteziler kurmasına neden oldu. 11 yıllık askerlik hizmetinden sonra yurda döndüğünde ailesiyle olan ilişkisi tamamen kırılmıştı.

Yeni evinde korkunç ritüellerle ilk cinayetini işledi.

Dennis Nilsen'in evi

Daha sonra 1973-1983 yılları arasında polis, güvenlik görevlisi, genel müdür yardımcısı ve infazcı gibi çeşitli alanlarda çalıştı. Senin korkunç cinayetlerin 1974 yılında çalışmaya başladı.

1975 yılında arkadaşıyla birlikte güzel bir eve taşındı. Bu evin cinayetlerine başladığı yer olduğu söyleniyor. Barlarda tanıştığı gençlerin nezaketiyle, ikna ederek Onu eve götürdü ve onlarla seks yaptı.

8 ay bir cesetle aynı odada yaşadı.

Dennis Nilsen

Akşam eve getirdiği ilk adam, sabah gitmek istediğinde onu boğarak öldürdü ve “Beni asla bırakmayacak biri” düşündü. Boğularak öldürme, insanlara hükmetme düşüncesinden zevk alan birçok cinsel sadistin de kullandığı bir yöntemdi.

İlk cinayetinden sonra cesedi temizledi, yaralarına makyaj yapıp yatağına yatırdı ve tecavüz etti. ceset 8 ay boyunca bu ev kaldı ama bir süre sonra pis koku dayanılmaz hale geldi.

Dennis, günlüğünde: “Onu yerin altına koydum ve bir hafta sonra vücudunun değişip değişmediğini merak ettim. Vücudu çok kirliydi, onu banyoya götürdüm, temizledim, zar zor renk değiştirmişti, cildi soğuk ve beyazdı Sözleriyle, ilk cinayetinin kalıntılarını anlattı.

İkinci cinayetine dair delil bulunsaydı her şey o noktada biterdi.

dennis nilsen katili

11 Ekim 1979’da bir barda tanıştığı öğrenciyi güler yüzlü tavrıyla ikna edip evine götürdü ama bu kez öldürülmeden kaçar. Adam hemen polise gitti ama hiçbir kanıt bulunamadı. Kanıt bulunsaydı, sonraki 13 cinayet önlenebilirdi.

Bu olaydan iki ay sonra barda tanıştığı bir öğrenciyi evine götürüp öldürdü. o gece seks ritüelleri gerçekleştirdikten sonra Ertesi gün bir fotoğraf makinesi almaya gitti. Genellikle seri katiller tarafından gerçekleştirilen bir ritüel olan cesedin pozunu verdi ve fotoğrafını çekti.

Öldürme arzusu kontrol edilemez hale gelmişti.

seri katil dennis nilsen

Günlüğünde, bu zamanlarda öldürme arzusunu engelleyemediğini yazdı. Yerin altına sakladığı cesetler artık sığmıyordu. Bunun için başka bir çözüm aradı ve cesetleri parçalayıp yakmaya çalıştı. gömülü kemikler Yöntemiyle cesetlerden kurtulmaya başladı.

İlk başta yaşamasına yardım etti, sonra dürtülerini kontrol edemeyerek tekrar öldürdü.

Dennis Nilsen kurbanları

Bir sonraki kurbanı, daha önce yardım ettiği bir genç olacaktı. Dennis’in evinin önünde epilepsi krizi Acı çeken gence yardım etti ve onu hemen hastaneye götürerek kurtardı. Daha sonra talihsiz genç, kendisine teşekkür etmek için Dennis’in evine gittiğinde, katil kendine hakim olamamış ve aynı ritüelleri bu adama da uygulamıştır.

Eylemlerinden ve günlüğüne yazdıklarından da görebileceğimiz gibi, arkadaş canlısı ve yardımsever Birisi olmaya çalıştı ama dürtülerine o kadar hakim oldu ki yeniden insanları öldürmeye başladı.

Tıkalı giderler, yıllardır ilk kez ona ihanet etti.

dennis nilsen nasıl yakalandı

Nilsen, 5 Ekim 1981’de yeni bir eve taşındı ve bu ev bir apartman dairesi olduğu için yeni yollar düşünmeye başladı. Cesetleri uzun süre gömmek, yakmak ve saklamak gibi bir imkanları yoktu. Çözüm cesetler onu küçük parçalara ayırmak Tencerelerde pişmiş halde buldu ve klozetin giderine kemik attı.

Tabii zamanla tuvaletin gideri tıkandı. Tutuklanmasındaki en büyük etken bu olacaktır. Tıkanmayı fark eden apartman sakinleri tesisatçıyı aradıklarında şok oldular. Drenajdan çıkan kemik parçalarının üzerine Dennis o tavuğa ait İddia etti.

Polis, Dennis’in evini aradığında, gardırobunda insan vücudu parçaları buldu.

Dennis Nilsen'in evi

Daha sonra detaylı soruşturma ile polis müdahale etti ve kemikler bulundu. insanlara ait olduğu için emindiler. Sıra evleri sırayla aramaya geldi.

Dennis’in evi arandığında gardırobundaki çantalar parçalandı. baş, kol, bacak Kemik parçalarından kimin sorumlu olduğu artık belli olduğu için birçok organ bulundu. Yıllarca soğukkanlılıkla işlediği cinayetler böyle gün yüzüne çıktı.

Cinayetin motivasyonu hiçbir zaman açıklanmadı.

10 Şubat’ta sorgusu başladı ve sakince her şeyi itiraf etti. Yaklaşık 15 kişiyi öldürdüğü tahmin edilen Dennis, cinayetleri “merhametle” işlediğini söyledi. neden öldürdü ve öldürme motivasyonu asla anlaşılmadı.

Yaptığı itiraflar sonucunda müebbet hapse mahkum edildi. 2018 yılında 72 yaşında mide ameliyatının bir komplikasyonu olarak kan pıhtısı nedeniyle öldü.

Popüler kültürde Dennis Nilsen:

David TennantDennis Nilsen

“DES” adlı bir biyografi dizisi ve “Bir Katilin Anıları” adlı belgesel çok beğenildi ve sesli eserler arasında yerini aldı.

özellikle belgesel hücresine kabul edildi Hayatını ve işlediği suçları kasetlerle anlattığı ses kayıtlarından oluştuğu için büyük ilgi gördü.

ALAKALI HABERLER

Bazı cinayetler şu şekilde ortaya çıkıyor: olay yeri incelemecilerinin kullandığı matematiksel yöntemler

ALAKALI HABERLER

5 Kanınızı donduracak çocuğunu öldüren akıl hastası bir annenin hikayeleri

ALAKALI HABERLER

Elektrikli sandalyede idam edilen kişinin vücuduna ne oluyor: Gözbebekleri yanaklarına düşebilir!

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents