Saturday, September 30, 2023

Son Neandertallerin yaşadığı bir mağara bulundu

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Arkeologlar, Cebelitarık kıyılarındaki bir uçurumun üzerinde yeni bir mağara sistemi kazdılar. Araştırmalar, bu mağara sisteminin son Neandertallere ev sahipliği yaptığını göstermiştir.

Kayıtlı tarihle karşılaştırıldığında, insanlık tarihi çok, çok daha eskilere dayanmaktadır. Arkeologlar ve diğer alanlardan bilim adamları, geçmişin perdesini kırmak için sürekli çalışıyorlar. Bu araştırmalar bazen on binlerce yıl senin gizemlerinden ortaya çıkarılmasını sağlar

Bu çalışmalardan en sonuncusu, Cebelitarık’ta buldum Gorham Mağarası Kompleksi Dünya Mirası Alanı bölgede gerçekleştirildi. Arkeolojik kazılar, Avrupa’nın son Neandertal topluluklarının yaşadığı bir mağarayı ortaya çıkardı.

40.000 yıldır kimsenin ayak basmadığı mağara keşfedildi:

Mağara

Yeni keşfedilen bir dizi mağara, 1997O zamandan beri devam eden çalışmaların sonunda ortaya çıktı. 13 metre Bu derin mağaranın en az 40.000 yıldır tortularla kaplı olduğu keşfedildi.

İlk çalışmalarda mağara duvarlarında vaşak, çakal ve akbaba kemiklerinin yanı sıra kimliği belirlenemeyen bir etoburun pençe izlerine de rastlanmıştır. Neandertaller Bu mağarada yaşadığına dair en iyi kanıt, normalde denizden oldukça uzak olan bu yere taşınan kabuklu deniz hayvanlarının kalıntılarıydı. Neandertallerin bu canlıları yanlarında taşıdıkları ve yemek için kullandıkları bilinmektedir.

Geçmişte Neandertallerin ilkel insansı varlıklar olduğu düşünülüyordu, ancak son araştırmalar Neandertallerin ölülerini gömdüklerini ve vücutlarını tıpkı bizim gibi mücevherlerle süslediklerini gösteriyor. sanat yapımcısıHatta penisilin kullanan ve yaralılarına bakan topluluklar kurduğunu bile ortaya çıkardı. Mağarada yapılacak yeni keşiflerin, bu gizemli türün kültürünün daha iyi anlaşılmasına yardımcı olacağı tahmin ediliyor.

Neandertallerin soyu tükenmiş olmasına rağmen, insanlar DNA’larının küçük bir kısmı Bu kayıp gizemli türlerden geliyor.

Kaynak :
https://www.iflscience.com/cave-chamber-closed-for-40-000-years-found-in-neanderthals-last-hangout-66822

More articles

Latest article

Contents