Tuesday, September 26, 2023

Sony otomotiv sektörüne hızlı bir adım atıyor!

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Teknoloji dünyası yıllardır Apple imzalı bir araba bekliyor. Bu konuda bugüne kadar birçok iddia ortaya atılsa da ne yazık ki somut bir gelişme göremedik. Apple Car soru işareti haline gelirken, Sony yeni bir otomobil üreticisi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Sony ve Honda’nın ortak otomobili: Afeela

Japon üretici, geçtiğimiz günlerde düzenlediği CES 2023 etkinliği ile yeni elektrikli otomobilini tanıttı. Afeela adı altında Honda ile ortaklaşa geliştirilen yeni marka, ilk modelini 2026 yılında yollara çıkarmayı planlıyor. Bu, otomotiv endüstrisinin devam eden elektrikli ve dijital dönüşümü için ne anlama geliyor? Sony buna güzel bir cevap bulmuşa benziyor.

Youtube videosu

SDNcafe madrid.net

Yeni araba ile Sony’nin kendi kapsamlı video oyununa ve diğer abonelik hizmetlerine erişim mümkün olacak. Sürücüler ve yolcular, araçları şarj olurken veya tam otonom sürüş aktifken bu hizmetlerden yararlanabiliyor. Bunun için otonom sürüş teknolojisinin elbette yeterince yüksek olması gerekiyor.

Sony ve Honda ortaklığının ilk otomobili tanıtıldı!

Sony ve Honda ortaklığının ilk otomobili tanıtıldı!

Sony ve Honda iş birliğinin ürünü olan Afeela, ilk elektrikli otomobil modelini CES 2023’te görücüye çıkardı.

Sony Honda Mobility tarafından üretilen yeni elektrikli otomobilin üç yıl içinde piyasada olması bekleniyor. Yeni elektrikli otomobilin kablosuz olarak sürekli güncelleneceğini ifade eden yetkililer, zaman içinde yeni özellikler eklemeyi planladıklarını da belirtiyor. Aracın güncelleme desteğinin 10 yıla kadar süreceği de vurgulanıyor.

Sony, Honda ile ortaklık yapmadan önce otomotiv sektörüne girmeyi planladı ve 2020’de Vision S konseptini tanıttı. 2022’de Sony tarafından bir SUV konsepti de tanıtıldı. Yakın zamanda tanıtılan Afeela konsepti, Vision S’nin bir evrimi olarak görülebilir.

sony honda ilk araba 4

Honda’nın katkılarıyla oluşturulan Afeela markası ile Sony’nin otomotiv sektörüne girişi de hızlanmıştır. Başta yazılım ve bilgi-eğlence teknolojileri olmak üzere otomotiv alanında önemli atılımlar yapan Sony, yakın zamanda sektörün önemli oyuncularından biri haline gelebilir. Özellikle uzun süre güncel kalacak bir araba ile Sony, sektördeki en büyük boşluğu doldurabilir.

Yıllardır Apple gibi bir teknoloji devinden araba beklerken dünyanın öbür ucundan Sony bunu başardı. Peki Honda ve Sony’nin geliştirdiği yeni elektrikli otomobil hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Contents

More articles

Latest article

Contents