Tuesday, September 26, 2023

Sony’nin engelli denetleyicisi: Project Leonardo

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Sony, yapımcılığını üstlendiği PlayStation 5’i 2020 yılında piyasaya sürdü. Öyle ki ilk çıktığı andan itibaren dikkatleri üzerine çeken konsol için pek çok kontrolcü tasarlandı. Şimdi de Sony, engelli PlayStation 5 oyuncuları için Project Leonardo adlı yeni kontrolcüsünü tanıttı.

Engelliler için Denetleyici: Leonardo Projesi

Teknoloji şirketlerinin fark yarattığı CES 2023 tüm hızıyla devam ediyor. Tüketici fuarına katılan firmalardan biri de Sony oldu. Şirket, PlayStation 5 için stok sorunlarının sona erdiğini ve geçmişten günümüze toplam satış sayısını açıkladı.

Youtube videoları

SDNcafe madrid.net

Sony’nin yeni Projesi Leonardo PlayStation5 denetleyiciyi tanıttı. Öyle ki engelli oyuncular –sınırlı kontrole sahip insanlar– kar amacı gütmeyen kuruluşlar AbleGamers, SpecialEffect ve Stack Up da bu özel tasarlanmış cihaza katkıda bulunmuştur.

Asus'tan konsol yarışında Xbox'a destek!  Yeni denetleyici duyuruldu

Asus’tan konsol yarışında Xbox’a destek! Yeni denetleyici duyuruldu

Asus Rog Raikiri Pro, CES 2023 etkinliğinde duyuruldu. Fiyatı ve çıkış tarihi bilinmeyen kontrolcünün özellikleri dikkat çekiyor.

Standart kumandalardan farklı bir tasarıma sahip olan kumanda, uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Leonardo Projesi, yüksek özelleştirme seçenekleriyle. Öyle ki anahtarlık ve aksesuarları takmak için dört adet anahtar bulunuyor. 3,5 mm AUX bağlantı noktası hediye. Analog çubukların kontrolöre olan mesafesinin ayarlanabileceğini de unutmamak gerekir.

ProjeLeonardo

Denetleyici tasarımcısı Yani MorimotoKonuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ekibimiz, etkin denetleyici kullanımına yönelik temel zorlukları ele alacak yaklaşımlar arayan erişilebilirlik uzmanlarıyla birlikte bir düzineden fazla tasarımı test etti. Sonunda, sol/sağ kontrol çubuğunun neredeyse serbestçe konumlandırılmasına izin veren, tutulmak zorunda kalmadan kullanılabilen ve düğmelerin ve çubuk başlıklarının çok esnek bir şekilde değiştirilebildiği bir “bölünmüş denetleyici” tasarımını seçtik. Denetleyici ayrıca benzersiz bir estetik oluşturmak için erişilebilirlik aksesuarları kombinasyonlarını esnek bir şekilde kabul edebilir.”

Project Leonardo’nun çıkış tarihi ve fiyatı hala bilinmiyor. Ancak önümüzdeki günlerde daha detaylı bilgilerle duyurulacak.

Sınırlı hareket kabiliyetine sahip oyuncular için Microsoft tarafından yayınlandı Xbox uyarlanabilir denetleyici 99$ fiyatına sahip olan bu cihaz, Project Leonardo ile rekabet edecek.

Peki Leonardo Projesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Contents

More articles

Latest article

Contents