Thursday, September 21, 2023

Tesla otomobillerinin Türkiye’deki tahmini fiyatları

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Tesla Türkiye’ye gelmeye hazırlanırken, şirketin Türkiye’de satışa sunacağı dört modelinin olası başlangıç ​​fiyatlarını hesapladık.

Elektrikli otomobil devriminin öncüsü Tesla bugün 4 model ile milyonlarca yeni elektrikli araç kullanıcısını çekmeye devam ediyor. Tesla, Avrupa, Asya, Güney ve Kuzey Amerika’da kendi mağazalarında bulunmakta ve ülkemizde hizmet vermeye başlamak için hazırlıklarını sürdürmektedir.

Peki Tesla bugün ülkemize girse ve elindeki dört arabayı birden satışa çıkarsa arabaların fiyatları ne olur? Güncel döviz kurları ve vergi oranları ile Bu sorunun cevabını bulmaya çalıştık.

Tesla otomobillerin Türkiye’deki fiyatı ne olacak?

tesla türkiye

Tesla Model S, Model 3, Model X ve Model Y otomobilleri en temel konfigürasyonları ile ülkemizde kaç TL satabilir? güncel döviz kurları, ÖTV ve KDV oranları ile hesapladık Sonuçlar, özellikle Model 3 ve Model Y için piyasaya göre şaşırtıcı rakamlar gösterdi.

Hesaplamamızda herhangi bir gümrük vergisi olmayacağı için araçların Almanya’dan teslim alınacağını varsaydık ve güncel Almanya fiyatlarını baz aldık. bu hesabı yapıyoruz Euro kuru 20,33 TL oldu. Ayrıca tüm Tesla modellerinin güncel ÖTV esasına göre %60 aralığımdasın vurgulayalım.

Tesla Model S’in Türkiye’deki tahmini fiyatı

Tesla modeli S

Almanya’da Tesla Model Y 112.990 Euro karşılığında satılır. Bunu direk kur üzerinden çevirdiğimizde fiyat TL oluyor. 1.377.000 TL oluyor. Vergilerimizi eklersek 4.332.960 TL Fiyatı karşılıyoruz.

Tesla Model 3 Türkiye tahmini fiyatı

Tesla modeli 3

Almanya’da Tesla Model Y 43.990 Euro karşılığında satılır. Bunu direk kur üzerinden çevirdiğimizde fiyat TL oluyor. 894.000 TL oluyor. Vergilerimizi eklersek 1.687.872 TL Fiyatı karşılıyoruz.

Tesla Model X’in Türkiye’deki tahmini fiyatı

Tesla modeli x

Almanya’da Tesla Model Y 120.990 Euro karşılığında satılır. Bunu direk kur üzerinden çevirdiğimizde fiyat TL oluyor. 2.458.000 TL oluyor. Vergilerimizi eklersek 4.640.704 TL Fiyatı karşılıyoruz.

Tesla Model Y’nin Türkiye’deki tahmini fiyatı

Tesla Model Y

Almanya’da Tesla Model Y 44.890 Euro karşılığında satılır. Bunu direk kur üzerinden çevirdiğimizde fiyat TL oluyor. 912.000 TL oluyor. Vergilerimizi eklersek 1.721.856 TL Fiyatı karşılıyoruz.

Tamamen otonom sürüş yapmak istiyorsanız:

Araçların en temel konfigürasyonlarının fiyatları şu şekilde olsa da tüm Tesla müşterilerine sunulan “Tam Sürücüsüz Sürüş Kabiliyeti” özelliğini de satın alırsanız, 152.419 TL (7.500 Euro) + %18 KDV’ye sahip olacaksınız. öde öde yani Toplamda yaklaşık 180 bin TL eklemeniz gerekiyor.

türkiye tesla şarj istasyonları

tesla kompresörü

Tesla, Türkiye’de henüz bir Supercharge noktası oluşturmadı. Ancak Tesla’nın resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre şirket, sonraki 11 yerde Supercharge istasyonu kuracak:

 • ankara
 • antalya
 • Entelektüel
 • Balıkesir
 • Bursa (Osmangazi)
 • Edirne
 • Edirne merkez
 • Sakarya (Henderek)
 • İstanbul
 • izmir
 • Konya

ALAKALI HABERLER

Benzin fiyatına elektrikli almak mümkün: İşte Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobilleri!

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents