Tuesday, March 21, 2023

The Last of Us 3. Bölüm kafaları karıştırdı

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Başarılı bir başlangıç ​​yapan The Last of Us’ın üçüncü bölümü dizinin hayranlarını ikiye böldü. Reddit ve 4Chan forumlarında oyunların hikayesini bilen oyuncular son taksiti eleştirdiler.

Yayınlanmasıyla fenomen haline gelen ve bugüne kadarki en iyi oyun uyarlamalı yapımlardan biri olarak gösterilen The Last Of Us, özellikle ilk oyunla benzerlikleri olan oyuncuların kalbini kazandı. Üstelik hem dizi hem de film gerçekçi bir mantardan ilham aldı Bu da hikayeyi yeterince gerçekçi kılıyor.

3. bölüme kadar neredeyse oyunla aynı şekilde gelişen hikaye, birçok izleyicide diğer bölümlerin de aynı şekilde ilerleyeceği algısını oluşturdu. Ancak 3. bölümle birlikte bu algı kırıldı.

Uyarı: Yazının devamında hem The Last of Us serisi hem de ilk oyun için bolca spoiler var.

Peki Episode 3 ile oyun arasındaki fark nedir?

Hem paranoyak tavırlarıyla oyuncuları çılgına çeviren hem de babacan tavırlarıyla bir grubun kalbini kazanan Bill ve ortağı Frank’i hatırlarsınız. Bilmeyenler için açık açık söylemek gerekirse, oyunda ilk kez Bill ile tanışan Joel ve Ellie bizim paranoyak avcılarımız. tuzaklarından kurtulduktan sonra Evini enfekte insanlarla temizlediler, karşılığında ihtiyaçları olan araba parçalarını aldılar, bir arabayı tamir ettiler ve yollarına devam ettiler. Bill’in eski ortağı Frank, oyunda enfeksiyon kapmamaya çalışır. kendini asmak açıldı.

Ancak dizide Joel ve Tess’in daha önce Bill ve Frank ile tanıştığını görüyoruz. Dizinin çoğu, Ellie ve Joel’in hikayesinden çok Bill ve Frank’in hikayesine odaklanıyor. İşte oyunla hikayemiz tamamen zıt yönlerde ilerlemeye başlar. Oyunda iki eski arkadaş ve ortak Bill ve Frank’i dizide sevgili olarak görüyoruz.. Dizi boyunca ikilinin yaşadığı iyi ve kötü olaylara tanık oluyoruz. Tabii daha sonra ikimizin de ölümüyle, Ellie asla Bill ile tanışamayacak.

Doğal olarak bu durum oyunu seven ve hikayeyi bilen hemen herkese garip geldi. Bazıları bunun farklı bir bakış açısı veya alternatif bir hikaye olduğunu iddia etse de, forumlarda orijinal hikayeyi seven ve bilen birçok oyuncu var. Bölüm 3’ün bir fiyasko olduğunu iddia etmeye başladı..

Dizinin yönetmeni ve oyunun senaristinden bir açıklama geldi.

Elbette Episode 3 ile ilgili bu karmaşık fikirler, The Last of Us hayranları arasında kısa sürede küçük çaplı bir savaşa dönüştü. Reddit ve 4Chan forumlarında taraflar çatışırken, serinin yapımcısı ve yönetmeni Craig Mazin ile hem orijinal oyunun hikayesini yazan hem de seriyi yöneten ve yazan Neil Druckmann konuyla ilgili IGN’e açıklamalarda bulundu.

ikili bu bölüm kasıtlı olarak farklı tasarlanmış anmak “Kıyamet sonrası umutsuz bir dünyada iki kişinin aşkı nasıl bulduğuna gerçekçi bir bakış atmak istedik.Ayrıca TLOU evreninin farklı yönlerini halka göstermek istediklerini de belirtti.

Orijinal oyunun yazarı Neil Druckmann, dizinin ilk iki bölümünde kıyamet sonrası bu dünyada insanların neleri kaybedeceğini ve onu kaybetmemek için nasıl mücadele ettiğini gösterirken, üçüncü bölümde insanların kazanabilecekleri ve neler yapabilecekleri gösteriliyor. kazanabilirler. kazandıklarını korumak için ne yapabilirler göstermek niyetinde olduklarını belirtir.

ALAKALI HABERLER

The Last of Us serisindeki 7 önemli sahnenin oyun karşılaştırması: İşte tüm benzerlikler ve farklılıklar

3. bölüm oyunu oynamayan izleyicilerin ilgisini çekse de oyunları oynadılar, Bill’in Ellie ile komik çekişmesi Oyuncuların çoğu, kıyamet sonrası dünyanın bir insanı Bill ile ilk kez ne kadar mahvedebileceğini görerek gülerek bu bölümü eleştirdi.

Kaynak :
https://www.ign.com/articles/the-last-of-us-show-creators-explain-why-they-made-big-changes-to-bill-and-franks-story

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents