Thursday, September 28, 2023

TikTok, film ve dizi araması için IMDb ile anlaştı!

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Dünyanın her yerinden kullanıcıları bulunan sosyal medya uygulaması TikTok ile en popüler film ve diziler hakkında bilgi veren IMDb platformu arasında ortaklık anlaşması imzalandı. Ayrıca iki platform birbirine entegrasyon desteği sunuyordu. Detaylar burada…

IMDb’deki yapımlar TikTok’a entegre!

Araştırmalar, TikTok kullanıcılarının uygulamayı eğlenceli içeriğin yanı sıra filmler ve TV şovları hakkında bilgi edinmek için kullandıklarını göstermiştir. Uygulamada yer alan #MovieTok, #FilmTok ve #TVTok gibi etiketlerin de oldukça popüler olduğunu görmek mümkün.

İşbirliği sayesinde TikTok’ta içerik paylaşan kullanıcılar artık IMDb kitaplığında yer alan film ve dizileri video açıklamasında etiketleyebiliyor. Videoyu görüntüleyen diğer kullanıcılar etikete tıklayarak detaylı üretim bilgileri sayfasına yönlendirilecektir.

Samsung, Instagram ve TikTok ile anlaştı!  O sorun çözülecek

Samsung, Instagram ve TikTok ile anlaştı! O sorun çözülecek

Samsung, kamera çözünürlüğü konusunda Instagram ve TikTok ile anlaşmaya vardı. Artık Instagram ve TikTok’ta video çekerken görüntü kalitesi bozulmayacak.

Aynı zamanda gittiğiniz filmle ilgili diğer TikTok kullanıcılarının paylaştığı içerikleri de görebilirsiniz. Normalde video açıklamasına girdiğiniz etikete tıklayarak diğer gönderileri görebilirsiniz. Artık üretimle ilgili detaylı bilgileri de görüntüleyebilirsiniz.

Aynı zamanda kullanıcılar TikTok üzerinden IMDb kütüphanesindeki tüm film ve dizileri favorilerine ekleyebiliyor. Bunun gördüğünüz içeriği etkileyip etkilemeyeceği henüz bilinmiyor. Çünkü seçtiğiniz prodüksiyona özel videolarla daha sık karşılaşabilirsiniz.

Filmler ve dizilerle ilgili videoları nasıl yüklersiniz?

  • Öncelikle içerik oluşturma bölümüne gidin.
  • Bağlantı ekle seçeneğinden Film ve TV’yi seçin.
  • 12 milyondan fazla film ve TV programı arasından seçim yapın.
  • İçerik açıklamasını ve diğer gerekli bilgileri yazın ve paylaşın.

Oluşturduğunuz içeriği gören diğer kullanıcılar, seçtiğiniz üretimle ilgili etikete tıklayarak detaylı bilgileri görebilirler. Bu özellik sayesinde artık TikTok’ta gördüğünüz filmleri veya dizileri aramanıza gerek yok.

TikTok

TikTok’un film ve TV ile ilgili içerik oluşturma yeteneği şu anda yalnızca ABD ve İngiltere’deki kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Önümüzdeki haftalarda diğer ülkelere de yayılması bekleniyor.

Peki bu sorun hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce TikTok ve IMDb arasındaki bu anlaşma sinema sektörünü etkileyebilir mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Contents

More articles

Latest article

Contents