Saturday, September 30, 2023

Toyota CEO’sundan ters elektrikli otomobil açıklaması!

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Toyota CEO’su Akio Toyoda, elektrikli araç (EV) endüstrisiyle ilgili endişelerini dile getirdi. Otomobil endüstrisinin geleceğinin yalnızca elektrikli araçlara bağlı olmaması gerektiğini belirten Toyoda, karbon emisyonlarına “çok daha şüpheli” bir yaklaşım izliyor.

Toyota CEO’su elektrikli arabalara güvenmiyor mu?

Tayland’da basın toplantıda Toyota CEO’su Akio Toyoda, otomotiv endüstrisinin sadece elektriğe dayalı olmaması gerektiğini belirtti. Hibrit, plug-in hybrid, hidrojenli araçlar ve elektrikli araçlar da dahil olmak üzere bir dizi teknolojinin aynı anda geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Tesla, Mercedes ve Volkswagen gibi birçok büyük otomobil üreticisi tamamen elektrikli bir geleceğe kendini adamış olsa da, aynı şey Toyota için söylenemez. CEO’ya göre, otomotiv endüstrisindeki birçok önemli kişi bu konuda sessiz.

Elektrikli otomobillere güven azalıyor!

Elektrikli otomobillere güven azalıyor!

Daha düşük vergiler gibi avantajlar sunan elektrikli otomobillerin benimsenmesi beklendiği kadar hızlı ilerlemiyor gibi görünüyor.

Toyoda yaptığı açıklamada, “Bu sessiz çoğunluk, elektrikli arabaların tek seçenek olmasının uygun olup olmadığını sorguluyor” dedi. Ama moda olduğunu düşündükleri için yüksek sesle konuşamazlar. “Doğru cevap hala belirsiz, kendimizi tek bir seçenekle sınırlamamalıyız” dedi.

Toyoda, karbon nötrlüğü arayışındaki gerçek düşmanın, belirli bir aktarma organı değil, karbonun kendisi olduğunu belirtti. Bu hedefe ulaşmanın tek yolunun elektrikli otomobiller olmadığını da savundu.

Youtube videosu

SDNcafe madrid.net

“EV’ler, dünyanın sıfır karbon hedeflerine ulaşmanın tek yolu değil. “Toyota’da, müşterilerimiz için hibrit elektrikli araçlar, elektrikli araçlar ve yakıt hücreli araçlar dahil olmak üzere eksiksiz bir karbon azaltma seçenekleri portföyü oluşturmaya inanıyoruz.”

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Contents

More articles

Latest article

Contents