Wednesday, September 27, 2023

Türkiye’nin en çok satan ikinci el otomobilleri [Güncel]

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Türkiye’de en çok satılan ikinci el otomobiller belirlendi. Paylaşılan veriler, temiz ve uygun fiyatlı ikinci el araba bulmanın mümkün olmadığını gösteriyor.

Türkiye’nin en popüler araba alım satım platformlarından biri arabam.comOcak 2023 için kullanılmış araba pazar verileri yayınlanan. Yayınlanan veriler, ikinci el otomobil pazarında gelinen son noktayı gözler önüne seriyor.

Paylaşılan verilere baktığımızda 2. el fiyat skalasını görüyoruz. 300 bin TL’den fazla gerçekleşmeye başladığını görüyoruz. Zira geçen ay açıklanan araçların yüzde 50’den fazlasının fiyatı 300 bin TL’yi geçti. Araçlara model bazında bakacak olursak 2012 model araçlarda birikmiş işlerin olduğunu görüyoruz.

2022 pazar istatistiklerinde öne çıkanlar:

Kullanılmış araba pazarı

En çok reklamı yapılan markalar ise Renault ve Fiat oldu.

İkinci el arabalar en çok reklamı yapılan markalar

Arabam.com’un paylaştığı veriler, yeni yılda en çok aranan markaların satılacağını gösteriyor. Renault ve Fiat bunu ortaya çıkardı. Öyle ki reklamı yapılan otomobillerin yüzde 20’si Renault, yüzde 19’u Fiat oldu. Bu iki marka yüzde 14 ile Volkswagen, yüzde 13 ile Ford, yüzde 9 ile Opel ve yüzde 7 ile. hyundaiBunu yüzde 6 ile Peugeot, yüzde 5 ile Toyota, yüzde 4 ile Citroën ve Honda izledi.

Renault Clio reklamı en çok yapılan model oldu

en çok reklamı yapılan araba modeli

Türkiye’nin en çok tercih edilen arabalarından biri. RENAULT CLIOİkinci el piyasasında da yaygın bir modeldir. Zira Clio, Ocak 2023’te açıklanan otomobillerin yüzde 13’ünü oluşturuyordu. Opel Astra yüzde 13, Renault Megane yüzde 12, Ford Focus yüzde 11, Fiat Egea yüzde 10, Fiat Doblo yüzde 9, Volkswagen Passat yüzde 8 ve Honda CivicOnu yüzde 7 ile Fiat Fiorino izledi.

300 bin TL altına araç bulmak kolay değil!

ikinci el fiyat aralığı

Arabam.com’dan alınan veriler, 300 bin TL’nin altında araba bulmanın kolay olmadığını gösteriyor. Çünkü araçların %53,5’inin fiyatı 300 bin TL ve üzeri fiyatlarla ilan edildi. 50 bin TL’ye kadar otomobil oranı yüzde 1,5’te kalırken, 200 bin TL’ye kadar otomobil arıyorsanız şansınız sadece yüzde 23,2

Satılık arabaların çoğu en az 150 bin kilometre yol kat etti.

kullanılmış araba pazarı

Paylaşılan rakamlar, ikinci el otomobillerin önemli bir kısmının reklamının yapıldığını gösteriyor. en az 150 bin kilometre yolunu gösterdi. Bunların yüzde 11’i 300 binin üzerindeki otomobillerdi. Menzil 200.001 km ile 300.000 km arasındadır.

Vatandaş çoğu dizel ve manuel arabayı satmaya çalıştı

ikinci el araba vites seçeneği

Ocak 2023’te duyurulan ikinci el otomobiller yüzde 70 Bunun çok ciddi bir kısmı da manuel vitesli arabalardan oluşuyordu. Aynı zamanda artık eskisi kadar rağbet görmeyen dizel otomobiller, ikinci el otomobil pazarının yüzde 54,25’ini oluşturdu.

Satılık araçlar 2012 modellerinde yoğunlaşma eğilimindedir.

kullanılmış araba model yılı

Arabam.com’dan alınan veriler, Ocak 2023’te reklamı yapılan ikinci el otomobillerin çoğunlukla 2012 model olduğunu gösterdi. Bu 2021 model ve 2017 modeli ikinci el arabalar izledi.

Contents

More articles

Latest article

Contents