Thursday, April 20, 2023

Türkiye’nin en pahalı otomobili: Mercedes-AMG GT Black Series

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Türkiye’nin en pahalı otomobili, sadece 24 milyon TL ÖTV’ye sahip olan ve 2 milyon Euro’ya alınabilen Mercedes-AMG GT Black Serisi oldu. Bu özel aracın tasarımını ve özelliklerini bir araya getirdik…

Birçoğumuz için Türkiye’de araba sahibi olmak oldukça zor. Günümüzde ortalama özelliklere sahip bir ikinci el araba için bile yüz binlerce TL’yi feda etmek zorunda kalıyoruz. Tabii bu hepimiz için geçerli değil.

Tecrübeli otomotiv muhabiri Emre Özpeynirci özel habere göre 2 milyon Euro’luk fiyat etiketiyle Türkiye’nin en ‘lüks’ otomobili Mercedes-AMG GT Siyah serisi oldu. Özpeynirci, Mercedes-AMG GT Black Serisi’nde olduğunu söylerken, aracın sadece ÖTV’si için 24 milyon TL ödendiğini ifade etti. 730 beygir bir motor olduğunu ve bu motorun “Şimdiye kadarki en güçlü üretim V8Gelin bu arabanın özelliklerine birlikte bakalım.

Mercedes-AMG GT Black Serisi ile tanışın!

Mercedes-AMG GT Siyah serisi

Mercedes-AMG GT Black Serisi, tasarımı ve teknik özellikleri ile göz dolduran bir otomobil. Giderek büyük ızgara Far tasarımı ve oval hatları ile etkileyici bir tasarıma sahip olan Mercedes-AMG GT Black Serisi, özel havalandırma Ayrıca bölmeleri ve özel spoyler tasarımı ile dikkat çekiyor.

mercedes amg

Mercedes-AMG GT Black Serisinin her detayı özenle düşünülmüştür. Bu içerikte; arkaya bakmak dörtlü egzoz Oldukça zarif bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıca aracın arka kısmında ve yanlarda AMG logosu yer alıyor. V8 hissi Görürüz.

Hem içi hem dışı özel!

mercedes amg

Mercedes-Benz’in spor otomobili, iç tasarımıyla büyülüyor. Tamamen dijital Ekrana sahip olan Mercedes-AMG GT Black Serisi, araçla ilgili teknik detayları ve kısmen navigasyonu da bu ekranda gösteriyor. Özel kumaş kaplama lüks his tavan tipi.

Kaputun altında gerçek bir canavar var!

mercedes amg gt

Mercedes-AMG GT Black Serisi’nde Emre Özpeynirci’nin de dediği gibi 4.0 litrelik 730 beygirlik bir motor V8 motor oluşur. Ayrıca 800 Nm tork değerine sahip olan otomobil, yüksek performans için özel olarak optimize edilmiş. Çift sargılı turboşarjlara sahip olan otomobil, intercooler sistemle performansı en üst düzeye çıkarır.

mercedes-benz

Mercedes spor arabadaki motor, 7 vitesli çift kavramalı şanzıman ile eşleştirildi. Açıklamalara göre motor-şanzıman kombinasyonu, Mercedes-AMG GT Black Serisinin 0-100 km/s hızlanmasını 3,2 saniyede tamamlıyor. 0-200 km/s hızlanma süresi 9 saniyenin altında Aracın maksimum hızı ise 325 km/s ile sınırlandırılmış.

mercedes spor araba

Mercedes-AMG GT Black Serisi sadece motoruyla değil aerodinamik yapısıyla da dikkat çeken bir otomobil. Mercedes mühendisleri, aracın ön tamponundan arka spoylerine kadar her yerinde aerodinamik hesaplamalar yaptı. birçok noktada karbon fiber herhangi bir değişiklik yapılmadan malzemenin tercih edildiği araba. yarış pistine indirilebilir bir yapıya sahiptir.

Türkiye’deki Mercedes-AMG GT Black Serisi şöyle görünüyor:

Türkiye Mercedes-AMG GT Siyah Serisi

Türkiye’nin en pahalı arabasına döndük. Emre Özpeynirci bu aracın bir parçası işadamı Siyah renkli araba tarafından alındığını gösterir yapılan küçük detaylar Görürüz. Araç sahibine geçmiş olsun dileklerimizi iletelim. Kazasız, keyifli sürüşler…

Mercedes-AMG GT Black Serisi Türkiye’nin en pahalı otomobili olmasına rağmen reklam sitelerine baktığımızda daha yüksek fiyat etiketlerine sahip araçlar görüyoruz. İşte ‘ilanlara göre’ Türkiye’nin en pahalı arabaları

ALAKALI HABERLER

Türkiye’de satılan en pahalı 20 araba (Ancak herkes 1 lira verirse alabiliriz…)


Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents