Tuesday, September 26, 2023

Twitter 2 ayda 50 milyar dolardan fazla kaybetti

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Dijital pazarlama firması Pathmatics tarafından hesaplanan tahmini verilere göre Twitter, yalnızca Kasım ve Aralık 2022’de 50 milyar dolardan fazla kaybetti.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ın geçtiğimiz yıl bu sıralarında ana sayfasına baktığımızda takip ettiğimiz kullanıcıların tweet’lerinin arasına serpiştirilmiş küçük reklamlar görüyoruz. Bu reklam ağırlıklı olarak Apple, Spotify, Nike gibi dünyaca ünlü kurumsal markaların reklamlarından oluşuyordu.

Bugün aynı platformun ana sayfasına bakacak olursak daha çok reklam ve bilinmeyen marka ya da uygulamalardan reklamlar görüyoruz. Ancak Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, daha fazla reklam göstermesine rağmen Para kazanmak yerine çabuk para kaybeder.

Ne olduğunu hatırlayalım

Yaklaşık 2 ay öncesine bakacak olursak “milyarder dahi” ve “gerçek dünyanın Tony Stark’ı” lakaplarıyla tanınan Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldığını hatırlıyoruz. Ancak Musk’ın platformu satın almasından birkaç gün sonra ortalık savaş alanına döndü ve tüm küresel markalar platformdaydı. askıya alınan veya tamamen geri çekilen reklamlar. Musk’ın reklamcılara geri dönmesi için bile bütün bir hafta geçirdi ortaya çıktı, ancak dahi milyarderimiz planlarında başarısız oldu.

Reklamverenler tarafından bu kararın alınmasının nedeni, şirketin yeni CEO’sunun ifade özgürlüğünün önünü açacağını açıklamasının ardından, Nefret söylemi Birkaç saat içinde hızla artmıştı. Doğal olarak Musk da bu konuda pek çok yenilik yapmaya çalıştı. Hatta Twitter Blue üyeliği ile Twitter’ın ve tüm internetin prestij simgesidir. mavi tiki para karşılığı satılmaya başlandı.

Ancak bunlar bile hem Twitter’ın hem de Elon Musk’ın para kaybetmesine engel olamadı. Twitter hızla değer kaybederken, şirketin ofislerinin kiraları ödenmedi çalışanlar ofislerden kovulmaya başlandıTesla, bir başka Musk şirketi 600 milyar dolar kayıpElon Musk ise “dünyanın en zengin insanı“başlığından”Yakın tarihin en büyük servet kaybına uğrayan kişibaşlığa uçtu.

Twitter, Titanik gibi batmaya devam ediyor (Elon Musk’la gemideki müzisyenler gibi)

Reuters’in bugün derlediği habere ve dünyaca ünlü dijital pazarlama şirketi Pathmatics’in derlediği verilere göre Twitter, reklam gelirlerini yalnızca Kasım ve Aralık aylarında artırdı. %42 kayıp. Bu oran yaklaşık 53,8 milyon dolara eşdeğer Ve şirketin en büyük gelir kaynağının reklam olduğu göz önüne alındığında, bu kayıp platforma ciddi bir darbedir. Pathmatics verilerindeki bilgilerin bir kısmı, platformun en iyi 30 reklamvereninden 14’ünün reklam vermeyi kalıcı olarak durdurduğu ve 4’ünün satın almadan önce reklam bütçelerini önemli ölçüde azalttığı yönündedir.

Ancak Pathmatics bu verileri hazırlarken mevcut kullanıcı alışkanlıklarına göre bu verilere ulaştı ancak şirketin iç reklamcılarla yaptığı anlaşmaların detaylarına göre şirketin rakamı kaybettiği tahmin ediliyor. başka bir şey olabilir devletler. Twitter yetkilileri ise Reuters ve çeşitli haber ajanslarının ısrarlarına rağmen bu kayıpla ilgili yorum yapmaktan kaçındı. Dünya devi markalar platformda”marka güvenliğini ve itibarını korumakBunun için geri çekildiklerini belirtiyor.

ALAKALI HABERLER

Elon Musk’ın Twitter Ofislerinin Kira Ödemediği Ortaya Çıktı: Çalışanlar Binadan Atıldı!

Pathmatics, reklamverenlerin 2023’te kademeli olarak platformdan çekileceğini ve Twitter’ın bu kaybı engelleyememesi durumunda olacağını belirtti. yakında iflas edebileceğini iddia ediyor.

Kaynak :
https://www.reuters.com/technology/heres-what-Twitter-lost-advertising-revenue-final-months-2022-2023-01-19/

Contents

More articles

Latest article

Contents