Friday, September 22, 2023

Twitter Blue’ya bir zam daha! 2023 güncel fiyat

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Twitter, şirketler ve kullanıcılar için bir dizi özelliği ilk kez 2021’de test edeceğini duyurdu. Merakla beklenen bu yeniliklerin daha sonra Twitter Blue isimli abonelik sistemi ile kullanıcılara sunulacağı ortaya çıktı. Ancak devreye alındıktan sonra Mavi Tik ve benzeri özellikleri ile tartışma konusu oldu. Üstelik bugün yine yürüyüş yapılacağı ortaya çıktı.

Twitter Blue’ya bir zam daha! Yüzde 37,5 Android, yüzde 72,7 iOS!

Elon Musk, Twitter Blue için aylık abonelik fiyatını birkaç kez artırmadan önce lansman fiyatı 2,99 ABD dolarıydı. Ancak ilerleyen dönemde şirket, Şirketten büyük gelir kayıpları gerekçe göstererek 4.99$’a, ardından Android tarafında 8$’a ve iOS tarafında (App Store kesintisi fiyata yansıtılmıştır) 11$’a yükseldi.

Bugün teknoloji sektöründe isabetli sızıntıları ile tanınmaktadır. @TheGalox_ isimli Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşıma göre yeni zam kararı alındı. Önümüzdeki aydan itibaren geçerli olacak bu fiyat düzenlemesi sonucunda Android cihazlarda yüzde 37,4, iOS tarafında ise yüzde 72,7 oranında abonelik artışı söz konusu.

Twitter tamamen değişiyor: Elon Musk üç yeni özelliği duyurdu!

Twitter tamamen değişiyor: Elon Musk üç yeni özelliği duyurdu!

Elon Musk, kişisel hesabından yaptığı paylaşımla Twitter’a karakter sınırının artacağını ve kaydet butonunun geleceğini duyurdu!

Buna göre yeni fiyatlar Android için 8 dolar yerinde 11 dolar, iOS içeri 11 dolar yerinde 19 dolar Olacak. Ancak belirttiğimiz gibi şimdilik Twitter Blue abonelik sayfasını görüntülediğimizde herhangi bir değişiklik ya da bildirim çıkmıyor. Önümüzdeki yıl Şubat ayından itibaren yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Ayrıca globalden farklı olarak ülkemizde 8 veya 11 dolara değil yaklaşık 5.8 dolara yani 110 TL’ye alınabiliyor. Bu fiyat tabi ki üyeliğinizi bir Android cihaz veya uygulama üzerinden değil de internet üzerinden alırsanız geçerlidir.

Apple Store üzerinden ödeme yapmak isterseniz 250 TL gibi görünüyor ki bu şimdilik dünya genelinden daha pahalı. Tabi şu an için sadece bir iddia olan söz konusu artış ülkemize de yansıtılırsa iOS üzerinden ödeme yapmak isteyenler yaklaşık 3 katı tahmini bir fiyatla karşılaşacak.

Youtube videosu

SDNcafe madrid.net

Bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!


Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents