Wednesday, September 27, 2023

Uçan arabanın fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu!

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

On yıllardır hayal olan uçan araba konsepti sonunda gerçek oluyor. Her yıl birkaç şirket tarafından seslendirilen uçan araba, Çin merkezli üretici XPeng’in söylemine göre son haline yaklaşıyor. Şirket, AeroHT X3 modeli adını verdiği otomobilin çıkış tarihini ve fiyatını paylaştı. Peki gelecekten gelecek gibi görünen bu teknoloji bizlerle ne zaman buluşacak?

XPeng AeroHT, GITEX’te dikkatleri üzerine çekti!

AeroHT, her yıl Dubai’de düzenlenen GITEX ticaret konferansının en dikkat çeken isimlerinden biriydi. Liseyi lisede bırakan Zhao Deli tarafından kurulan şirket, Birleşik Arap Emirlikleri Başbakanı’nın bile dikkatini çekmeyi başardı. İnsanlar, X2 otomobil standının önünde prototip ile fotoğraf çektirdi.

AeroHT X3

SDN editörü Furkan Karaca tarafından deneyimlenen AeroHT, otonom uçuş deneyimi sunan iki kişilik akıllı uçuş sistemidir.pervaneBu araba şu anda prototip aşamasındayken, şirketin açıklaması şöyle: 2025 yılda cihazın tamamlanmış bir versiyonu AeroHT X3’ün sonuncusu kullanıcıyla tanışmak.

Uçan arabayı Dubai'de gördük!

Uçan arabayı Dubai’de gördük!

Dubai, eVTOL uçan araba X2’nin dünyanın ilk açık uçuşuna ev sahipliği yaptı. Uçan arabayı olay yerinde görüntüleyen SDN editörü Furkan Karaca.

AeroHT 140.000$’a satılıyor!

Zhao Deli’nin açıklamasına göre 1 milyon yuan iyi 140 bin dolar Fiyat etiketi ile otomobil tutkunlarını memnun edecek olan AeroHT X3, yer kullanımına yüzde 90 dayanacak şekilde tasarlandı. Başka bir deyişle, araba sürekli uçmak için tasarlanmamıştır. Bunun yerine örneğin ani bir durumda veya trafik sıkışıklığında açılan sekiz pervane sayesinde yerden 10 metreye kadar yükselebilmesi amaçlanıyor.

AeroHT X3 uçan araba

2020 yılında XPeng’in yatırımını alan AeroHT, o zamana kadar 10 çalışanı ve sınırlı bütçesine rağmen 700 çalışanı ve 1.5 milyar dolarlık sermayesi olan devasa bir şirket. Yani şimdiye kadar gördüklerimizin aksine böyle bir yatırıma sahip bir kaynağın böyle bir yenilikten vazgeçmesi pek olası görünmüyor. Zaten Zhao Deli’de, AeroHT’nin altıncı prototipini geliştirdiğini söyleyerek bunu doğruluyor.

AeroHT X3 hakkında ne düşünüyorsunuz? AeroHT’nin kurucusu Zhao Deli’nin dediği gibi bu arabayı 2025’te piyasada göreceğimizi düşünüyor musunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Contents

More articles

Latest article

Contents