Home Turkish Uyku Hatırlatma özelliği TikTok’a geliyor

Uyku Hatırlatma özelliği TikTok’a geliyor

0
Uyku Hatırlatma özelliği TikTok’a geliyor
Sosyal medyada dolaşırken zaman zaman dikkatimiz dağılıyor ve zamanı fark edemiyoruz. TikTok, Instagram ve YouTube bu durumu en çok yaşadığımız platformlardan bazıları. Önümüze gelen videolar ve fotoğraflar hiç bitmiyor ve sırada ne var diye saatler harcıyoruz.

Kullanıcıların kendilerini fazla kaptırmamaları ve uyku saatlerini geçirmelerini sağlamak için farklı platformlar da kullanılmaktadır. ‘Uyku hatırlatma’ işlevi getirmeye devam ediyor. Nitekim son birkaç yıldır YouTube’da bu özelliği görüyoruz.

Bize uyumamızı hatırlatan bildirimler ve uyarılar hayatımızın birçok yerine nüfuz etmiş durumda. Şimdi ise TikTok benzer bir uygulamaya geçerek ‘Uyku Hatırlatma’ özelliğini kullanıma sundu. denemelerine başladı.

Peki nasıl çalışır?

tik tak

Uygulamayı kullanmak için tek yapmanız gereken TikTok uygulamanızda ‘uyku vaktinizi’ ayarlamak. Ardından uygulama sizi her gün o saatte uyaracaktır. yatma vaktinden sonra tüm bildirimlerinizi kapatacaktır. Uygulama bildirimleriniz yatma vaktinizden 7 saat sonra tekrar açılır. “Sadece 3-4 saat uyumaya ihtiyacım var” diyenler için bu süreyi değiştirmek şu an için pek mümkün görünmüyor.

Yeni özellik şu anda kendi başına sınırlı sayıda testçi sunulan durumda. TikTok’un yeni özelliği tüm kullanıcılara ne zaman açacağı henüz bilinmiyor.

ALAKALI HABERLER

TikTok Bir Kullanıcıyı Sivilcelerini Gösterdiği İçin Yasakladı: Videolar ‘Kötü’ İçerik Olarak İşaretlendi!

Kaynak :
https://techcrunch.com/2023/01/06/tiktok-testing-sleep-reminders-feature-nudge-you-When-bedtime/