Monday, September 25, 2023

Verdikleri eğitimle dünyanın en iyi ortaokulları

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

Bugünlerde dünyanın en iyi liselerinden birine girmek oldukça zor olsa da, velilerimiz mümkün olduğu kadar dikkatli olmaya çalışarak çocuklarını bu dereceye kadar yetiştirmeye başladılar. Peki, en iyi okul terimi sadece öğretilen dersler hakkında mı? Bu içeriğimizde sadece kurslarıyla değil çeşitli alanlarda verdikleri eğitimlerle de dünyanın en iyi ve en eski liselerine göz attık.

Ayrıca az ya da çok bilginiz var, eğitim dünyasında hangi okulun en iyi olduğu konusunda bir fikir birliği yok. Ama şimdi bu makaleyi okumaya başladığınıza göre, siz de öyle yaptınız mı? dünyanın en iyi liseleriAraştırmanıza özel ve devleti ikiye ayırarak başladınız. Bu nedenle bu yazımızda olabildiğince objektif olmaya çalışacağız ve sizler için dünyanın en iyi liselerini bir araya getirmeye çalışacağız.

Peki sizce bir liseyi “en iyi” yapan şey nedir? İyi öğretmenlere sahip olmak akla gelen ilk şey olmalıdır. Bulunduğu ortamın eğitime elverişli olduğunu da ekleyebiliriz. Ders dışındaki ekstra etkinlikleri de unutmamalıyız. Hadi dünyanın en iyi orta okullarına Hadi bir bakalım.

Dünyanın En İyi Liseleri:

 • Dünyanın en iyi devlet liseleri
  • Thomas Jefferson Bilim ve Teknoloji Lisesi
  • Lise Akademik Mıknatısı
  • Nevada Davidson Akademisi
  • Walter Payton Koleji Hazırlık Lisesi
  • İleri Araştırmalar Okulu (SAS)
 • Dünyanın en iyi özel liseleri
  • Philips Akademisi
  • Hotchkiss Okulu
  • Sidney Spor Salonu
  • Ashham okulu
  • Geelong Spor Salonu

Dünyanın en iyi devlet liseleri:

En Üstün Fen Lisesi: Thomas Jefferson Bilim ve Teknoloji Lisesi

Thomas Jefferson Bilim ve Teknoloji Lisesi

1985 yılında kurulan Thomas Jefferson Bilim ve Teknoloji Lisesi, Virginia eyaletinde yer almaktadır. Fairfax County Devlet Okulları Aynı zamanda kendisi tarafından yönetilen bir fen lisesidir. mıknatıs okul. Kısaltması TJHSST olan bu lisede birçok fen, matematik ve teknoloji dersi bulunmaktadır. kalite eğitim verdiği bilinmektedir.

2019 yılında yayınlanan bir rapora göre, en iyi lise ve 2016’da Newsweek’in Amerika’nın En İyi Liseleri sıralamasında üst üste üç kez birinci oldu. Etnik açıdan çeşitlilik gösteren bu lise, uluslararası alanda oldukça saygındır. yüksekte Her aile çocuğunu buraya göndermek ister.

Bildiri göndermeden okula gidemezsiniz: Academic Magnet Lisesi

Lise Akademik Mıknatısı

1988 yılında Güney Karolina’nın North Charleston semtinde kurulan Academic Magnet High School’un satın alma gücü diğerlerinden biraz daha yüksek. zor öyle ya da böyle yapar. Lise notlarınız, sınav puanınız, öğretmen kalite referanslarınız ve yazılı başvurunuz bir makaleye Değerlendirmeye alınacak ve okula kayıt olacaksınız.

Slogan başlangıçta ‘Cidden Çok Akıllı’ olsa da, Aralık 2018’de bir öğrenci konseyi üyesi tarafından kabul edildi. “Adil ve Onur” yılında değişti. Okulun SAT puanları oldukça iyiydi, hatta 2003-2004 yılları arasında eyaletteki en iyi ikinci lise oldu.

Yeteneğinize göre sıralanacaksınız: Nevada Davidson Academy

nevada davidson akademisi

2006 yılında eğitimine başlayan Nevada Davidson Academy, adından da anlaşılacağı üzere Nevada’da kurulmuştur. bu okul diğerlerinden farklı yaşa göre değil sınıfa göre yeteneğe Sıraya göre dizdi ve ona göre eğitim verdi, bu size de iyi gelmedi mi? Okulun hem yüz yüze hem de online eğitim verdiğini de söyleyelim.

Akademiye katılmak için IQ Testlerden en az birinde (SB-5, WISC-4, WISC-5, DAS-2) 145 puan almalısınız. ders olarak 15 kişi Her sınıfın kendi öğretmeni vardı.

Futbolun Kralı: Walter Payton College Hazırlık Lisesi

Walter Payton Koleji

2000 yılında eğitim vermeye başlayan Walter Payton College Preparatory Lisesi Chicago, Illinois’de kuruldu. Adını Chicago Bears’tan almıştır. efsane Adını aktör Walter Payton’dan alan bu lise aynı zamanda seçmeli bir lisedir. Aynı zamanda dünyanın hiçbir lisesinde bulunmamaktadır. Konfüçyüs Enstitüsü’nde vardır. Illinois eyaletindeki en iyi lise olmaya devam ediyor. Hatta Newsweek, onu ülkedeki en iyi 10. lise olarak adlandırdı.

Sanat bizim mesleğimiz: School of Advanced Studies (SAS)

ileri çalışmalar için bir okul

1988’de Florida’da kurulan School for Advanced Studies, ABD’deki en iyi dördüncü lisedir. Bu okulun öğrencisi iseniz 11. ve 12. sınıfı bitirdiğinizde Miami-Dade Koleji’nden sanat alanında iki yıllık bir önlisans derecesi alırsınız. Bu okulun en büyük hedefi öğrencileridir. hayatta kendi kararlarını verebilmelerini ve karşılaştıkları herhangi bir problemde uygulayabilmelerini sağlamaktır. Bu nedenle her alanda yetkin bireyler yetiştirerek hayata hazır olmalarını sağlar.

Dünyanın En İyi Özel Ortaokulları:

SAT sınavlarına özel program: Philips Academy

Philips akademisi

Andover’de kurulan Philips Academy, 1778 yılında eğitim hayatına başlamıştır. Başlangıçta sadece erkek çocukları kabul etse de 1973 yılında Abbot’s Academy ile birleşerek karma eğitime geçmiştir. Yatılı öğrenciler için öğrenim ücretleri 57.800 dolar normal öğrenciler için 44.800 dolar olarak anılır. Diğer okullara göre çok pahalı olmasına rağmen, bazılarına göre kayıtlı öğrenciler bundan övgüyle söz ediyor.

müfredat tamamlandı SA Öğrencilerin öğretmenleriyle yakın ilişki kurabilmeleri için sınavları geçmeleri sağlandı ve sınıf mevcudu 12 olarak belirlendi.

Bir centilmen olmalısın: Hotchkiss Okulu

ateşli okul

1891 yılında Lakeville’de temelleri atılan ve eğitim hayatına başlayan Hotchkiss Okulu, iddia etmek var. Onlara göre ABD’deki tüm hazırlık okulları çok küçük parça Hotchkiss standartlarını karşılayabilir. Başlangıçta sadece erkeklere hizmet verse de 1974 yılından itibaren karma bir şekilde eğitimine devam etmektedir. okul müdürlerinin kaydeden George Van Santvoord okulun tek kuralı olduğunu söyledi ‘Beyefendi Olmak’.

Mükemmellik Bayrağı: Sidney Dilbilgisi Okulu

Sidney gramer okulu

1857’de Sidney Dilbilgisi Okulu, Avustralya’nın Sidney kentinde yasayla kuruldu. Aslında gramere İlgilenen okul da öyle müzik alanında çok başarılı. Lise sadece erkek olmasına rağmen oldukça yüksek puan alarak listemizde yer almayı hak etti. Tazminat bir süre için ise 36.620 dolar olarak belirlenen bu okulda arşiv odaları açılmıştır. Araştırma çok kolay hale geldi. Okulun adı her yerde her zaman mükemmellik bayrağını taşır.

Dalton Planı: Ascham Okulu

asham okulu

Escham Okulu, 1886’da Sidney, Edgecliff’te kuruldu Sadece kızlar için eğitim sağlar. Okulun temel özelliği bireysel öğrenmeye dayalı bir öğretim tekniğidir. Dalton Planı uygulamadır. Bu planla Avustralya’da bile bir okul ayrıca özellikler. Bu eğitim tekniğiyle okuyan her kıza entelektüel gelişiminiz Bunun hayatlarındaki en önemli şey olduğunu gösteriyorlar. Okula kabul edilmek için 6.000 dolar ödemeniz gerek. Ayrıca dönem ücreti 58.900 $ olarak ayarlayın.

Dengeli Bir Yaşam Tarzı: Geelong Dilbilgisi Okulu

sarı spor salonu

1855 yılında Geelong’da kurulan Geelong Dilbilgisi Okulu bağımsız bir okuldur. Anglikan Karma bir okuldur. İlkokuldan 12. gruba kadar olan çocuklar gerçek hayattan derslerle Onları oyalayacak küçük bir dünyası olan bu okulun amacı, onların hayata dengeli bir bakış açısıyla büyümelerine yardımcı olmaktır. Anglikanlar bağışlama, sevgi, paylaşma ve birlik ahlak öğretilir.

Okulun kariyer bölümü 10. sınıftan itibaren öğrencilerle iletişimi sürdürür ve istihdam olanakları tedarik edildi. Her çarşamba ve cumartesi bu okulda son sınıflar için bir spor etkinliği olmalı. Uluslararası Bakalorya (IB) ve Victoria Eğitim Sertifikası (VCE) verilmiş.

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents