Monday, September 25, 2023

Windows 11 yenilenen Dosya Gezgini ortaya çıktı!

Must read

Shreya Christinahttps://cafe-madrid.com
Shreya has been with cafe-madrid.com for 3 years, writing copy for client websites, blog posts, EDMs and other mediums to engage readers and encourage action. By collaborating with clients, our SEO manager and the wider cafe-madrid.com team, Shreya seeks to understand an audience before creating memorable, persuasive copy.

2021 yılında Microsoft tarafından piyasaya sürülen Windows 11, piyasaya çıktığı andan itibaren pek çok bug nedeniyle eleştirildi. Anlaşıldığı kadarıyla işletim sistemindeki sorunların çoğunu gideren şirket, şimdi de Windows 11’de Dosya Gezgini üzerinde çalışıyor.

Dosya Gezgini, Windows 11 ile yenilendi!

Microsoft, son zamanlarda Windows 11 uygulamaları için dış görünümler üzerinde çalışıyor. Görünen o ki, kısa bir süre önce Not Defteri sekmesi özelliğini Insider kullanıcılarına test için sunan şirket, şimdi de Dosya Gezgini’ni baştan aşağı elden geçirme üzerinde çalışıyor.

Windows 11 yenilenen Dosya Gezgini

Windows Central tarafından paylaşılan yenilenmiş Dosya Gezgini’ne baktığımızda, sol menüde ve arama kutusunda bir dizi tasarım iyileştirmesi görüyoruz. Öte yandan menüdeki sayfaların simgelerinin de değiştiğini söyleyebiliriz.

Windows 11 Notebook Özelliği Sızdı!

Windows 11 Notebook Özelliği Sızdı!

Bir Microsoft çalışanı tarafından yanlışlıkla Twitter’da paylaşılan bir mesaja göre Windows 11 notebook güncelleniyor. Detaylar burada…

Dosya Gezgini’nin daha da zengin görünmesi için Galeri adlı bir bölüm de eklenecek. Resimlerin önizlemeleri olacak ve fareyi fotoğrafın üzerine getirdiğinizde büyütülecekler. Böylece görüntüyü açmadan daha yakından bakmak mümkün oluyor.

Windows 11 yenilenen Dosya Gezgini

Başka bir özellik, macOS’taki Finder uygulamasına oldukça benziyor. Dosya ve klasörleri anahtar sözcük ve renge göre ayırabilirsiniz. Bu, daha iyi ve hoş bir görünüme neden olacaktır. Aradığınız dosyayı daha kolay bulabilirsiniz.

Microsoft’un yenilenmiş Dosya Gezgini’ni 2023’te piyasaya sürmesi bekleniyor. 23H2 versiyonu ile gelebilir. Şirket ayrıca tüm yeni özellikleri birden fazla güncellemeye yayarak yayınlayabilir. Windows 8’den bu yana ilk büyük Dosya Gezgini güncellemesi, Windows 11 ile yayınlandı.

Peki, Windows 11’de yenilenen Dosya Gezgini hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Contents

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article

Contents